Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Miele W1613 - płyta EDPL200 spalone elementy na wejściu zasilania

02 Cze 2015 11:28 3030 6

• Poziom 12  
    Pralka Miele Novotronic W1613.
    W trakcie prania coś w niej strzeliło. Jak się okazało przepaleniu i rozerwaniu uległ warystor S10 K300 i niezidentyfikowany element, z którego zostało tylko to co na obrazku. Potrzebuję zidentyfikować co to był za element. Płyta EDPL200. Miele W1613 - płyta EDPL200 spalone elementy na wejściu zasilania
  • Moderator
    Po powiększeniu fotki widać, że to co pozostało to korek kondensatora elektrolitycznego (od spodu kondensatora i jego nóżek), a jego wartość można poszukać na innych modelach. Lecz potrzebne są zdjęcia całej płytki PCB i to dobrej jakości dla porównania...

• Poziom 12  
    Znalazłem jakieś zdjęcie w necie przy ofercie na płytę, ale ten element nie wygląda mi na kondensator elektrolityczny. Poza tym po co elektrolit w linii zasilania 230V AC?
  • Moderator
    TONI_2003 napisał:
    Lecz potrzebne są zdjęcia całej płytki PCB i to dobrej jakości dla porównania...

Przecież napisałem...
    mundson napisał:
    Znalazłem jakieś zdjęcie w necie przy ofercie na płytę, ale ten element nie wygląda mi na kondensator elektrolityczny.

Trzeba było dać linka myślisz, że ta firma jest u nas w każdym domu?
  • Poziom 15  
    Może to jest warystor. Nie znam płytki tego modelu ale czasami na wejściach zasilania daje się warystory przeciwprzepięciowe. Jeżeli za warystorem elementy są ok to cały układ powinien działać.
    Dla bezpieczeństwa należy jednak wstawić odpowiedni element tak jak to przewidział producent.
  • Pomocny post
    Poziom 1  
    Sorry for late answer, I just discovered the forum. The components burnt on the photo are a fuse and a varistor.
    The fuse is a T6.3 A 250 V (Wickmann TR5 style) and the varistor is indeed a S10K300.
    Having those components destroyed so badly means that there is another huge problem with the board. So don't just re-power the board after just changing them, they will surely burn again until you fix the other problems.

If you still have the board and don't succeed in fixing the problem, can you please contact me as I may be interessed by your board.

Forgive Google translate for translation errors (I'm French writing in english).

---------------------------------------------------------------------------

Przepraszam za późną odpowiedź, właśnie odkrył forum. Składniki spalony na zdjęciu są bezpiecznik i warystor.
    Bezpiecznik jest T6.3 250 V (Wickmann stylu TR5) i warystor jest rzeczywiście S10K300.
    Mając te elementy zniszczone tak źle oznacza, że nie ma innego ogromny problem z płytą.

Jeśli nadal masz płytę i nie uda się mocowania Problem główny które spowodowało zniszczenie tych elementów, można skontaktuj się ze mną, jak ja mogę być interessed przez pokład.

Wybacz Tłumacz Google dla błędów tłumaczeniowych (jestem Francuski pisania w języku angielskim).

• Poziom 12  
    Dzięki jchd