Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Seagate Barracuda Green 1TB - brzęczenie głowic - film

mziel 02 Cze 2015 14:18 540 6
  • #1 02 Cze 2015 14:18
    mziel
    Poziom 2  

Witam.
    Proszę o diagnozę, co mogło paść w dysku (elektronika czy mechanika). Nagle przestał być widoczny w menedżerze urządzeń i zaczął cyklicznie buczeć. Po zdjęciu obudowy sprawa wygląda jak na filmie:

https://youtu.be/Rrrc8wPugaw
    lub tu:

O co chodzi, kto wie?
    Mziel

0 6
  • #2 02 Cze 2015 15:53
    linuks
    Spec od komputerów

To i tak bez znaczenia bo po zdjęciu obudowy dysk nadaje się do utylizacji. O odzyskaniu danych nawet nie ma co myśleć.
    Pozdrawiam.

2
  • #3 02 Cze 2015 18:48
    101823
    Użytkownik usunął konto  
  • #4 03 Cze 2015 09:57
    mziel
    Poziom 2  

Dysk to Seagate Barracuda Green ST1000DL002 - miał 3 lata. Szkoda...
    Czemu twierdzicie, że po zdjęciu dekla dysk nadaje się do utylizacji? Czy każdy chirurg po otwarciu człowieka oddaje go do utylizacji? Przecież nie dotykałem palcami i nie chuchałem na niego.

0
  • #5 03 Cze 2015 10:04
    krakarak
    Poziom 39  

mziel napisał:
    ... co mogło paść w dysku (elektronika czy mechanika)...przestał być widoczny w menedżerze urządzeń i zaczął cyklicznie buczeć...O co chodzi, kto wie?
    Mziel

Zwróć uwagę, że chirurg nie otwiera pacjenta przed jego zbadaniem i postawieniem jednoznacznej diagnozy.
    Ale chociaż film ładny zrobiłeś i taki jest pożytek z otwierania :-)

0
  • #6 03 Cze 2015 11:25
    mati211p
    Specjalista - HDD i odzyskiwanie danych

Ale w powietrzu znajduje się kurz. Przykład z chirurgiem nie jest dobry, bo ludzki organizm się regeneruje. Ewentualnie człowiek operowany musiałby cierpieć na brak krzepliwości krwi. Można to też przyrównać do komórek ludzkiego ciała, jeśli lubisz przykłady biologiczne. To samo robi wirus z komórkami ciała, co kurz z głowicami i powierzchnią dysku.

0
  • #7 03 Cze 2015 11:37
    mziel
    Poziom 2  

Dzięki za odpowiedź. Bardziej mi jednak zależało na pokazaniu objawów (stąd ten film) i być może zdobyciu odpowiedzi co jest przyczyną.
    Zanim zdjąłem dekielek, odkręciłem elektronikę, obejrzałem dokładnie, przeczyściłem styki ale nic to nie dało. Skoro padła mechanika, i tak nic bym z dyskiem nie zrobił.
    Tylko agenci NCSI potrafią takie rzeczy naprawiać :-) ale zdobyć wiedzę - bezcenne.

0
  Szukaj w 5mln produktów