Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Remix OS na każdym odblokowanym urządzeniu z Android

ghost666 02 Cze 2015 14:47 2430 4
 • Remix OS na każdym odblokowanym urządzeniu z Android Remix OS to jedna z wersji oprogramowania Androida, która za zadanie postawiła sobie uczynienie z tabletów maszyn bardziej przypominających laptopy czy desktopy, zaprojektowane pod kątem maksymalizacji produktywności. Jide, firma stojąca za tym systemem operacyjnym, zarządzana jest przez byłego pracownika firmy Google. Aktualnie firma oprócz systemu produkuje także dedykowany pod niego tablet - Remix Ultra Tablet.

  Jednakże Remix Ultra to nie jedyny tablet, wspierający Remix OS. Niedawno firma Cube ogłosiła, że ich nowy tablet sprzedawany będzie z tym systemem operacyjnym, z kolei firma Teclast pracuje nad przeniesieniem Remix OS na ich tablet X98 Air 3G.

  Niedługo kolejne urządzenia z Remix OSem nie będą już takie wyjątkowe, ale póki co są dosyć wyróżniające się. Przyjrzyjmy się ofercie firmy Teclast. Ich produkt posiada wyświetlacz o przekątnej 9,7" i rozdzielczości 2048 px x 1536 px. Zbudowany został w oparciu o procesor Intel Atom Bay Trail, wyposażony jest w 2 GB RAM i 32 GB pamięci danych. Kosztuje on około $200 i możliwe jest zainstalowanie na nim dwóch systemów - Androida i Windowsa. Aktualnie Teclast testuje Remix OS i udostępnia do pobrania pliki instalacyjne tego systemu na swój tablet. Póki co, to wczesna wersja systemu nie ustrzegła się szeregu błędów, ale pozwala to już na jej testowanie.

  Firma Jide planuje także wydać w przyszłości Remix OS jako ROM, który może być pobrany przez użytkowników Google Nexus 9 Nexus 10 i zainstalowany na tym tablecie.

  System operacyjny jest kompatybilny z Usługami Google Play i sklepem Google Play, jednakże wizualnie przypomina raczej system Windows 8. W systemie stworzono kilka przydatnych aplikacji, takich jak system do zarządzania plików czy wsparcie dla użytkowania kilku aplikacji naraz.

  Źródło:

  http://liliputing.com/2015/05/another-tablet-gains-some-support-for-remix-os.html

 • #2 02 Cze 2015 15:51
  TomekxD
  Poziom 29  

  Zaledwie kilka urządzeń to nie wszystkie.

 • #3 02 Cze 2015 19:02
  743130
  Użytkownik usunął konto  
 • #4 02 Cze 2015 21:18
  REVISOR
  Poziom 25  

  Wszystko jest ok produktywność dla android, nie dla użytkownika, wszystko się zgadza, zoptymalizowany bilansu kosztów stworzonej aplikacji do uzyskanego zysku, zwykły czysty marketing :-)
  Zapomniałem o przecinkach sorki. Poprawiłem.

 • #5 02 Cze 2015 22:30
  prosiak_wej
  Poziom 26  

  REVISOR napisał:
  Wszystko jest ok produktywność dla android nie dla użytkownika wszystko się zgadza zoptymalizowany bilansu kosztów stworzonej aplikacji do uzyskanego zysku zwykły czysty marketing :-)


  Czy mógłby Kolega napisać to samo jeszcze raz, ale z użyciem znaków interpunkcyjnych? Dziękuję.