Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Zmywarka Zanussi ZDI 6052X - Praca w obiegu całkowicie zamkniętym.

michal19885 02 Cze 2015 15:43 849 2
  • #1 02 Cze 2015 15:43
    michal19885
    Poziom 18  

Cześć, zakupiłem zmywarkę Zanussi ZDI 6052X w celu czyszczenia części z zabrudzeń głównie ropopochodnych.

Ze względu na rodzaj zabrudzeń, jak i zastosowanie środka do myjek o obiegu zamkniętym chciałbym, aby urządzenie było zasilane ze zbiornika 30 litrów umieszczonego na zmywarce. Ciśnienie cieczy, jakim będę zasilał zmywarkę to około 0,1 bara (czyli 1 metr). Czy to będzie funkcjonować?

Ciecz będzie wypompowywana do tego samego zbiornika, następnie filtrowana filtrem gąbkowym.

Zmywarkę kupiłem z drobną wadą - ma problemy z wylewaniem wody. Wydaje mi się, że zależy to od wysokości na jaką musi wypompować. Czy to zużycie jakiejś pompy?

1 2
  • Pomocny post
    #2 02 Cze 2015 23:33
    kot mirmur
    Poziom 29  

Zawory we wszystkich AGD potrzebują ok1,5 atmosfery ciśnienia wstępnego.Poza tym są przystosowane do H2O.Jeśli puścisz coś innego to żywot ich będzie bardzo krótki.Odradzam używania wszelkiego rodzaju rozpuszczalników organicznych!Kiedyś dotego używano związku TETRA (czterochlorek węgla lub związków podchlorynowych -uwaga silnie żrące)

1
  • #3 08 Cze 2015 14:36
    michal19885
    Poziom 18  

Instrukcja obsługi mówi o ciśnieniu wody od 0,5 bara do 8 bar.

Próbowałem zasilać zmywarkę ze zbiornika na wysokości 1.5m, ciśnienie wody około 0,15 bara. Niestety, ale urządzenie nie pobiera wody. Oryginalny waż pominąłem, gdyż miał dodatkowy mechaniczny zawór.

Czy elektorozawór w tej zmywarce jest zaworem bezpośredniego działania, czy też zaworem z pilotem? Zakładając, że jest to zawór pośredniego działania, czy można go wymienić na inny?

Zauważyłem, że do zaworu dochodzi dodatkowy cienki wężyk - do czego służy? Czy to jakaś blokada elektrozaworu? Jak działa?

Dokąd trafia woda z elektrozaworu?

Jaką funkcję pełni płaszcz wodny, oprócz wymiennika jonowego?

Zmywarka myje po wlaniu wody bezpośrednio do miski, efekty mycia są bardzo dobre.
    Zmywarka Zanussi ZDI 6052X - Praca w obiegu całkowicie zamkniętym. Zmywarka Zanussi ZDI 6052X - Praca w obiegu całkowicie zamkniętym.

Poszukuję instrukcji serwisowej (nie obsługi) do tej zmywarki lub podobnej.

Dodano po 5 [godziny] 19 [minuty]:

Wykonałem kilka doświadczeń. Przy ciśnieniu 0,25 bara zmywarka napełnia się wodą bardzo powoli (kilkanaście minut), po czym normalnie przechodzi do kolejnego etapu zmywania.

Wąskim gardłem jest sam elektrozawór oraz kanały płaszcza wodnego. Planuję zastosować pompkę elektryczną, pracującą razem z elektrozaworem. Zastanawiam się od czego zastosować pompę.

0