Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Renault Scenic 1.9dci - Nie odpala, świeci immobilizer, błąd hamulca postojowego

Szczepan119 02 Cze 2015 15:50 2223 7
  • #1 02 Cze 2015 15:50
    Szczepan119
    Poziom 9  

Witam! Panowie mam problem otóż mam Scenica z 2004 roku 1.9 dci ze sterownikiem Boscha o nr 0 281 011 549 no i samochód generalnie nie reaguje po włożeniu karty i próbie odpalenia. Kontrolki się zaświecają ale zaświeca się też czerwona kontrolka od immo i świeci ciągle, oprócz tego wyskakuje niby błąd hamulca postojowego oraz że niby słaby akumulator ale na każdym innym aku dzieje się to samo. Dowiedziałem się że to prawdopodobnie wina zasilania sterownika ale nie wiem który pin jest od zasilania w sterowniku. Komp diagnostyczny nie chce się w ogóle połączyć

Z góry dzięki :)

0 7
  • #2 02 Cze 2015 16:52
    wikia55
    Poziom 17  

Popraw masę. Jeśli nie pomoże podjedź do mnie.

0
  • #3 02 Cze 2015 21:18
    Szczepan119
    Poziom 9  

Nie no chciałbym to sam ogarnąć ale skoro to masa to czy ktoś chciałby się podzielić wiedzą czy jest jakieś newralgiczne miejsce w tym modelu gdzie ta masa zazwyczaj ginie? ;>

0
  • #4 02 Cze 2015 21:42
    jurekk55
    Poziom 35  

Poszukaj renomowanego warsztatu, sam bez schematu , wiedzy i sprzętu diagnostycznego tylko pogorszysz sytuację . Masa to jedno zasilania to dwa , komunikacja to trzy. Do tego kilka dowcipnych pułapek stworzonych przez producenta przy produkcji wiązki i układu kontroli i sterowania.

0
  • #5 04 Cze 2015 11:44
    Szczepan119
    Poziom 9  

Heh no to poszukam schematu, sprzęt diagnostyczny mam bo nie robię tego pod domem tylko w warsztacie ale dzięki za pomoc. Zawsze jest ktoś kto powie oo nie bierz się za to bo jeszcze bardziej zepsujesz no ale cóż ja jednak zrobię na odwrót. Pozdrawiam

0
  • #6 04 Cze 2015 13:20
    eLKa
    Poziom 15  

Prawdopodobnie problem z blokadą kierownicy. Błąd od hamulca postojowego wynika stąd, że został ręcznie odblokowany, by przywieźć samochód do warsztatu. Jeśli nie ma komunikacji ze sterownikiem silnika, koniecznie sprawdź blokadę... Poszukaj w Google zdjęć blokady.... Wyjmij akumulator, i sprawdź przewody i bezpieczniki w skrzynce pod maską na obecność korozji. Czasem potrafi się urwać główny kabel od akumulatora. Najpierw poszukaj w internecie, posprawdzaj sam podstawowe rzeczy, a dopiero później pytaj na forum.

0
  • #7 13 Cze 2015 07:44
    Szczepan119
    Poziom 9  

Kabel w wiązce silnika przerwany
    Dzięki za pomoc

3
  • #8 16 Sty 2017 20:27
    damian1970
    Poziom 10  

Majster w którym miejscu miałeś ten kabel przerwany bo wziąłem się za wymianę silnika dmuchawy rozebrałem obudowę na nogami kierowcy wypiąłem włącznik hamulca chciałem przejechać autem a to zonk pozdrawiam

Dodano po 13 [minuty]:

Majster w którym miejscu miałeś ten kabel przerwany bo wziąłem się za wymianę silnika dmuchawy rozebrałem obudowę na nogami kierowcy wypiąłem włącznik hamulca chciałem przejechać autem a to zonk pozdrawiam. Znalazłem masz rację przerwany kabel w instalacji silnika u mnie pomarańczowy zamykam temat Pozdrawiam

2