Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Relpol przekaźniki nadzorczeRelpol przekaźniki nadzorcze
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Centrala KEY- turbo 500r ct-1e (awaria fotokomórek)

02 Cze 2015 16:41 1623 4
  • Poziom 9  
    Jako że mamy lato i słońce zaczęło mocniej przygrzewać mam problem z takimi fotokomórkami http://tiny.pl/gqwsl które odmówiły współpracy z centralą CT-1E taką jak na zdjęciu.Gdy świeci słońce nie mogę zamknąć bramy bo fotokomórki zachowują się tak jakby coś przecinało wiązkę, dzieje się tak tylko w słońcu. Chciałbym je odłączyć od centrali aż kupię nowe, ale nie wiem czy wystarczy tylko wypiąć przewody i brama będzie działać, czy może muszę połączyć jakieś styki? Czy kupując nowe fotokomórki muszę zastosować identyczne czy może są jakieś tańsze zamienniki ?
  • Relpol przekaźniki nadzorczeRelpol przekaźniki nadzorcze
  • Poziom 39  
    Zamontuj filtr podczerwieni, zresztą żaden odbiornik IR nie będzie działał dobrze jak będą na niego padać promienie słoneczne, więc to głupiego robota z tą wymianą.
  • Relpol przekaźniki nadzorczeRelpol przekaźniki nadzorcze
  • specjalista -automatyka bramowa
    Albo zamień fotki miejscami ( i podłączenia też) , może wtedy słońce mniej bezpośrednio będzie świeciło na fotkę odbiorczą.
    Fotki mogą być innej firmy ( ale klasyczne z przekaźnikiem, aby nie specjalne busowe od Nice albo Faaca), jak będziesz wymontowywać zewrzyj kable idące do styków przekaźnika fotek - inaczej brama się nie zamknie.
  • Poziom 9  
    kotbury napisał:
    jak będziesz wymontowywać zewrzyj kable idące do styków przekaźnika fotek - inaczej brama się nie zamknie.

A może jeszcze mała podpowiedź naprowadzająca które to styki będą na załączonym obrazku ?