Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Setra 315 GT/ silnik Mercedes - opóźniona reakcja pedału gazu

02 Cze 2015 18:04 1971 4
  • Poziom 5  
    Witam!

Problem występuje w aucie od czasu do czasu, a czasem wogóle go niema. Wygląda tak, że po wciśnięciu gazu auto zwiększa obroty z opóźnieniem, nie przeszkadza to w jeździe, ale wprowadza pewien dyskomfort i odczucie jakby auto zamulało. Czasem zdarzy się też w czasie jazdy na równych obrotach, że wogóle tak jakby odcinało gaz, a po chwili ten problem ustaje.
    Auto z silnikiem Mercedes 441 LA Euro 2, ze sterownikiem EDCII (to jeszcze nie ten sterownik który jest chłodzony paliwem).
    Czy takie objawy wskazują bezpośrednio na problem z pedałem gazu, czy może problem jest ze sterowaniem silnika?
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 25  
    Kolego Michelbus jeżeli nie dysponujesz diagnostyką to na początek odłącz odłącz elementy mające wpływ na gaz,to znaczy przycisk hamulca silnikowego oraz dźwignię retardera.
  • Poziom 12  
    Narazie rzeczywiście nie dysponuję, najbliższy serwis mercedesa autobusów niechce robić. Ale dziękuję Wam koledzy za wskazówki.
    Narazie objawy ustały ale następnym razem sprawdzę te dwie rzeczy, chociaż przy zaciągniętym retarderze jak się doda gazu to retarder normalnie przestaje działać.

Mam jeszcze pytanie do znawców - silnik w tym aucie to 441 901 507 - co to za czujnik wkręcony jest w silnik zaraz nad rozrusznikiem? Odłączałem go ale nie widziałem różnicy w działaniu samochodu.
  • Poziom 5  
    Problem nie został rozwiązany a sam pojazd sprzedany.