Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Skoda Fabia I 2000 nie działą otwieranie tylnej klapy

jonny2003 02 Jun 2015 19:54 15726 5
 • #1
  jonny2003
  Level 8  
  Auto posiada centralny zamek otwierany kluczykiem(nie na pilota).
  Zawsze tak było, że gdy zamek jest zamknięty nie można było otworzyć klapy bagażnika. Natomiast gdy otwarty dało się(jest z tyłu specjalny uchwyto-przycisk "klikający")
  Czasami jednak się to blokowało i musiałem po wyjściu z samochodu jeszcze raz zamykać i otwierać auto, żeby bagażnik dał się otworzyć.
  Teraz już i to nie pomaga i wcale nie otwiera się elektrycznie, jedynie mechanicznie przy drzwiach kierowcy, podobnie jak otwieranie przedniej maski.
  Sprawdzałem bezpiecznik odpowiadający za zamek tylnej klapy i był przepalony. Wymieniłem ale otwieranie dalej nie działa choć bezpiecznik nie przepalił się już drugi raz.
 • #2
  coperfild
  Level 35  
  Kable w gumowej przelotce sprawdzałeś , jak całe to trzeba sprawdzić sam siłownik.
 • #3
  mirsie
  Level 12  
  Użytkownicy opisują różne przyczyny (zwarcia w wiązce) a ja miałem taki przypadek. W zamku są dwa styczniki, dociskane przez metalowe blaszki, jest też taki plastikowy czarny obrotowy dzynks, co powinien się obracać za pomocą delikatnej sprężynki ale robił to z oporami, bo ośka jest stożkowa, też plastikowa. Skoda Fabia I 2000 nie działą otwieranie tylnej klapy Zawieszał się w jednym położeniu i nie zwalniał stycznika po zamknięciu zamka. Lekko powiększyłem otwór, nasmarowałem, sprawdziłem działanie. Jeśli łebki styczników się nie wytarły to powinno działać. Dostać takie same styczniki jest prawie niemożliwe. Do tego wszystkiego doszedłem po wymianie zamka w serwisie, bo nie naprawiają go cząstkowo. Rzeczywiście nie jest do tego dostosowany, zamiast na wkręty jest zgrzewany. Ale można rozebrać plastikową osłonę styczników trzymaną dwoma metalowymi zatrzaskami na plastikowych trzpieniach - trzeba je rozewrzeć żeby nie urwać trzpieni bo potem nie ma jak połączyć, jest też zatrzask po obu stronach kostki przyłączeniowej. Skoda Fabia I 2000 nie działą otwieranie tylnej klapy . Ten wymontowany leży teraz jako zapas ale demontaż z klapy to sporo roboty. Gdyby miał za jakiś czas się popsuć to rzeczywiście lepiej wmontować nowy.
 • #4
  lewkowicz17
  Level 11  
  Witam.
  Okopię. A czy ktoś wie który pin zamka odpowiada za otwieranie klapy z przycisku na pilocie ? Nie mogę rozebrać chwilowo klapy żeby samemu to sprawdzić a dołożyłem pilot centralnego zamka i potrzebuje jeszcze klapę wpiąć.
  Dziękuje za pomoc.
 • #5
  mirsie
  Level 12  
  Według moich notatek w złączu XP1 pin 5 przewód czerwono-zielony odpowiada za otwieranie klapy, krańcówka jest wyprowadzona przewodem brązowo-niebieskim z pinu 4 gniazda XS5.
 • #6
  lewkowicz17
  Level 11  
  Czyli jak dobrze rozumiem pod pin 5 muszę się podłączyć ?
  Z góry dziękuję za odpowiedź.