Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Jaki TV do użytku jako monitor

specu18 02 Jun 2015 20:20 1038 11
    specu18
    Level 2  
    Witam serdecznie!

Zakładam ten temat gdyż żaden z istniejących nie dał mi satysfakcjonujących odpowiedzi.

Telewizor znajdował by się w pomieszczeniu 4x6m w odległości 2,5m od oczu, byłby podłączany kablem hdmi z laptopem (przewód 10m). W głównej mierze telewizor służyłby do pracy w programie Autodesk Inventor, nauki (priorytetem jest przejrzystość i wyraźność obrazu, liter. Zakładam, że duży wpływ miałby chroma subsampling 4:4:4), czasami oglądania filmów i grania w najnowsze tytuły, rzadko oglądania 'kablówki'. Jaki telewizor polecacie by w pełni sprostał stawianym mu wymaganiom? Myślałem o matrycy o przekątnej 32" lecz czy nie będzie to za mało zważając na odległość telewizora od oczu?

Za wszystkie rady dziękuję.

Pozdrawiam,
    Rafał
    User removed account
    Level 1  
    specu18
    Level 2  
    Myślę, że do 2000 zł.
    matrixneo007 - dlaczego właśnie ten?
    User removed account
    Level 1  
    specu18
    Level 2  
    Dziękuję za odpowiedzi, bardziej przekonuje mnie propozycja LOCOLOCO ze względu na cenę lecz chciałbym spytać czy w tym telewizorze czcionka (jakakolwiek, dajmy z pulpitu) będzie w pełni czytelna, nieposzarpana? Czy rozdzielczość FullHD będzie w idealny sposób przeniesiona z ekranu laptopa na ekran telewizora?
    sasanp
    Level 12  
    JA polecam sharp-a nie są najtańsze ale maja dobre matryce
    i nie sypią się jak te najtańsze. Ostatnio montowałem tanie
    telewizory do monitoringów pod hdmi i są jazdy jak nie przebarwienia w
    odcieniach to "mrówki". Ważne też ile producent przewiduje
    dozwolonych bad pixeli.
    User removed account
    Level 1  
    specu18
    Level 2  
    Super, jestem już na 90% przekonany do Twojej propozycji LOCOLOCO.
    Powiedz jeszcze proszę co sądzisz o modelu TX-40AS640E i jak wypada w świetle TX-42AS650E?
    User removed account
    Level 1  
    Kazimierz Szarnowicz
    Level 26  
    specu18 wrote:
    Witam serdecznie!

Zakładam ten temat gdyż żaden z istniejących nie dał mi satysfakcjonujących odpowiedzi.

Telewizor znajdował by się w pomieszczeniu 4x6m w odległości 2,5m od oczu, byłby podłączany kablem hdmi z laptopem (przewód 10m). W głównej mierze telewizor służyłby do pracy w programie Autodesk Inventor, nauki (priorytetem jest przejrzystość i wyraźność obrazu, liter. Zakładam, że duży wpływ miałby chroma subsampling 4:4:4), czasami oglądania filmów i grania w najnowsze tytuły, rzadko oglądania 'kablówki'. Jaki telewizor polecacie by w pełni sprostał stawianym mu wymaganiom? Myślałem o matrycy o przekątnej 32" lecz czy nie będzie to za mało zważając na odległość telewizora od oczu?

Za wszystkie rady dziękuję.

Pozdrawiam,
    Rafał

Jako monitor świetnie sprawdzi się 40 calowy TV 4K, jak na przykład Samsung HU6900 czy Panasonic AX630.Rozmiar 40 cali jest optymalny by przy nim pracować, a przestrzeń robocza jaką daje 4K jest nieoceniona ;)

Samsunga znajdziesz już za jakieś 2tys, Panasonic będzie trochę droższy.

Rzuć okiem na profesjonalne testy wspomnianych TV:

AX630 http://hdtvpolska.com/topic/33755-test-panasonic-55-ax630-ultra-hd-4k-tx-55ax630/?p=340825

HU6900 http://hdtvpolska.com/topic/32968-test-samsun...i-do-polski-ue55hu6900-ue50hu6900-ue40hu6900/