Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
OptexOptex
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Kamera IP loguje się tylko po odłączeniu zasilania

02 Cze 2015 20:58 1227 14
  • Poziom 6  
    Mam kilka kamer ip które pracują bez zarzutu, ale jedna AXP CA640O4/5I10NB-K która kupiłem jako pierwszą od jakiegoś czasu ma powtarzającą się uciążliwą przypadłość. Aby się na nią zalogować trzeba wyłaczyć/właczyć jej zasilanie i kamera jest widoczna w przeglądarce i wszystko działała bez zarzutu. Gdy po kilku godzinach przerwy znowu chcę się zalogować to znowu ta jako jedyna pokazuje błąd. Trzeba ją włączyć i wyłączyć i znowu wszystko jest O.K. Wygląda więc że skoro łączy się to chyba jest skonfigurowana poprawnie. Czy może być to jakiś problem z zasilaczem, czy tez jednak trzeba coś zmienić w ustawieniach ?
  • OptexOptex
  • Poziom 14  
    Pewnie coś zmieniłeś w całości konfiguracji systemu. Jeżeli nie to sprawdz aktualizacje firmware do tej kamery. Windows też trzeba odświeżyć jak jest zajechany
  • OptexOptex
  • Poziom 6  
    Dziękuję za te wszystkie roztropne rady. Faktycznie to żaden problem podmienić zasilacz jak się ma na co podmienić. Od innych kamer nie pasują, udało mi się zdobyć 5V ale miał zamiast 1500mA jedynie 700mA na którym kamera nie wystartowała. Zamówiłem już coś podobnego.
    Firmware-u nie udało mi się zlokalizować, bo ta kamera to jakiś tajemniczy chińczyk a dodatkowo ostrzegano mnie że taka zmiana mogła by zaszkodzić DDNS na którym mi zależy - korzystam z Neostrady.
    Co do systemu to zupełnie nie rozumiem tej sugestii że jest zjechany tym bardziej że kamera tak samo zachowuje się jezeli łaczę się z Androida, Win 7 czy win 8.1.
    Żadnych zmian w konfiguracji nie robiłem ale będę wdzięczny za konkretne podpowiedzi na co zwrócić uwagę bo ogólne stwierdzenie niestety, zupełnie nie jest pomocne.
  • Poziom 14  
    Zajechany windows - użytkowanie windowsa ma to do siebie że często coś nie działa i nikt nie wiem dlaczego. Najczęściej jest tak po długim czasie użytkowania jeżeli instalowane są różne programy. Rejestr i inne miejsca są mocno zaśmiecone.
    Napisz coś więcej o DDNS masz do tylko do tej kamery czy w systemie jest rejestrator?
  • Poziom 6  
    Każda kamera miała przypisany indywidualny adres DDNS. I tak np. z tabletu na Androidzie łaczę się z nimi za pośrednictwem dedykowanej aplikacji iSmartViewer przy użyciu tych adresów korzystając z mobilnego internetu. W domu natomiast za posrednictwem aplikacji IPCMonitor po WLAN-ie w oparciu o adresy IP. I to wszystko. Problem jest taki jak został opisany w pierwszym poście - jedna z kamer czasami nie "podnosi się" a dopiero po odłaczeniu jej na chwilę od zasilania wszystko wraca do normy. Niestety na odległośc nie da się tego zrobić i w efekcie nie mam z niej podglądu.

• Poziom 30  
    Zapewne jest uszkodzona. Taki urok takich wynalazków bez wsparcia i dość mocno jeśli chodzi o wykonanie i softy.
  • Poziom 17  
    Fotodetektor napisał:
    Zapewne jest uszkodzona. Taki urok takich wynalazków bez wsparcia i dość mocno jeśli chodzi o wykonanie i softy.

Zgadzam się

Przykład takiej sytuacji daję moim klientom jak zaczyna się głupia gadka o kamerach z allegro lub od sezonowych importerów.
  • Poziom 6  
    mirekq napisał:
    Fotodetektor napisał:

Zgadzam się

Przykład takiej sytuacji daję moim klientom jak zaczyna się głupia gadka o kamerach z allegro lub od sezonowych importerów.

No dla mnie to zupełnie nie jest "głupia gadka" tylko próba poradzenia sobie z konkretnym problemem. Gdyby to było takie proste aby kupować tylko markowe wypasione sprzęty to wszyscy powiniśmy jeżdzić nowymi mercedesami a nie tym co widać na naszych ulicach. Oczywiście że mozna wydać na kamerę 1000PLN zamiast 200PLN i korzystać z opłaconego wsparcia ale z pewnością wtedy nie szukał bym wsparcia na tym forum.

• Poziom 43  
    duda01 napisał:
    Oczywiście że mozna wydać na kamerę 1000PLN zamiast 200PLN i korzystać z opłaconego wsparcia

Często nie trzeba wydawać aż tysiąca by cieszyć się wsparciem ze strony sprzedawcy i producenta.
    duda01 napisał:
    z pewnością wtedy nie szukał bym wsparcia na tym forum.

Rozumiem że Forum traktujesz jako darmowe wsparcie dla produktów do których ani to sprzedawca ani producent nie chce się przyznać - to złe podejście.

https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic2928473.html
  • Poziom 17  
    Kolego jeśli poczułeś się urażony to przepraszam... mówiąc o głupiej gadce miałem na myśli fakt że jednak na allegro trudno kupić kamerę przemysłową która dobrze wypada w stosunku cena/jakość.

Nie wchodzę tu w kamery po 1000/2000/5000 zł więc porównanie do mercedesa nie jest trafne.

Jeśli chodzi o porównania do samochodów to chodziło mi raczej o zakupie używanej skody fabii z udokumentowanym przebiegiem z salonu dealerskiego (sprzedającego również auta używane z gwarancję), lub zakup skody fabii od handlarza na giełdzie który mówi że 10 letnie auto ma 90 000 przebiegu bo jeździł nim dziadek lekarz do kościoła :)

Rozumiem Twoją frustrację ale proponuję następnym razem zapytać PRZED zakupem.
    Bo jest pewna prawidłowość.... jeśli coś jest na allegro i ma dziwną nazwę to pewnie sprzedaje to Pan który kupił to w pakiecie z bombkami choinkowymi, wężami ogrodowymi i wędzonymi makrelami - weź go potem poproś o firmware.... :D

Jeśli kupujesz rozsądnie wcale nie musisz przepłacić.

A wracając do Twojej prośby po fakcie to jakby zapytać na forum.

"Wdepnąłem na spacerze w gó*** czym to najlepiej spryskać żeby ładnie pachniało" :)

...Po wdepnięciu już za późno, przed spacerem trzeba było zapytać gdzie pospacerować żeby nie było psich gó****.

Przepraszam za obrazowy opis ale wydaje mi się że może on pomoże w uświadomieniu sobie sytuacji. Oraz może ktoś się zastanowi przed wyjściem na spacer... ;)
  • Poziom 6  
    sosarek napisał:
    duda01 napisał:
    Oczywiście że mozna wydać na kamerę 1000PLN zamiast 200PLN i korzystać z opłaconego wsparcia

Często nie trzeba wydawać aż tysiąca by cieszyć się wsparciem ze strony sprzedawcy i producenta.
    duda01 napisał:
    z pewnością wtedy nie szukał bym wsparcia na tym forum.

Rozumiem że Forum traktujesz jako darmowe wsparcie dla produktów do których ani to sprzedawca ani producent nie chce się przyznać - to złe podejście.

https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic2928473.html

No nie wiem, czy akurat słowo "darmowe" jest tutaj właściwe - chyba że miało zabrzmieć obraźliwie - ale wtedy skierowane byłoby jak rozumiem do wszystkich użytkowników tego forum. Ja, jezeli będę mógł komuś służyć radą to chętnie to zrobię i nie będe oczekiwał w zamian zapłaty. W mojej ocenie zdecydowana większość użytkowników tego forum poszukuje właśnie konkretnego wsparcia i wymiany poglądów o charakterze techniczno-użytkowym a nie filozoficznych wywodów. Jezeli się pomyliłem to przepraszam.

Dodano po 7 [minuty]:

mirekq napisał:
    Kolego jeśli poczułeś się urażony to przepraszam... mówiąc o głupiej gadce miałem na myśli fakt że jednak na allegro trudno kupić kamerę przemysłową która dobrze wypada w stosunku cena/jakość.

Nie wchodzę tu w kamery po 1000/2000/5000 zł więc porównanie do mercedesa nie jest trafne.

Jeśli chodzi o porównania do samochodów to chodziło mi raczej o zakupie używanej skody fabii z udokumentowanym przebiegiem z salonu dealerskiego (sprzedającego również auta używane z gwarancję), lub zakup skody fabii od handlarza na giełdzie który mówi że 10 letnie auto ma 90 000 przebiegu bo jeździł nim dziadek lekarz do kościoła :)

Rozumiem Twoją frustrację ale proponuję następnym razem zapytać PRZED zakupem.
    Bo jest pewna prawidłowość.... jeśli coś jest na allegro i ma dziwną nazwę to pewnie sprzedaje to Pan który kupił to w pakiecie z bombkami choinkowymi, wężami ogrodowymi i wędzonymi makrelami - weź go potem poproś o firmware.... :D

Jeśli kupujesz rozsądnie wcale nie musisz przepłacić.

A wracając do Twojej prośby po fakcie to jakby zapytać na forum.

"Wdepnąłem na spacerze w gó*** czym to najlepiej spryskać żeby ładnie pachniało" :)

...Po wdepnięciu już za późno, przed spacerem trzeba było zapytać gdzie pospacerować żeby nie było psich gó****.

Przepraszam za obrazowy opis ale wydaje mi się że może on pomoże w uświadomieniu sobie sytuacji. Oraz może ktoś się zastanowi przed wyjściem na spacer... ;)

Dziękuję za konstruktywny i faktycznie obrazowy komentarz. Niestety tak to już jest że nie każdy zakup udaje się zrobić w tak przemyślany i zaplanowany sposób. :D

• Poziom 43  
    duda01 napisał:
    W mojej ocenie zdecydowana większość użytkowników tego forum poszukuje właśnie konkretnego wsparcia i wymiany poglądów o charakterze techniczno-użytkowym a nie filozoficznych wywodów.

W głównej mierze tak jest, lecz w działach dla profesjonalistów (jakim są Zabezpieczenia) nie licz na to że każdy zna wszystkie "chińskie zabawki dostępne na Alle...", ponieważ z profesjonalnymi zabezpieczeniami nie mają nic wspólnego, dodatkowo kwestia nie wspierania produktu ze trony producenta także o czymś świadczy.
  • Poziom 17  
    sosarek napisał:
    duda01 napisał:
    W mojej ocenie zdecydowana większość użytkowników tego forum poszukuje właśnie konkretnego wsparcia i wymiany poglądów o charakterze techniczno-użytkowym a nie filozoficznych wywodów.

W głównej mierze tak jest, lecz w działach dla profesjonalistów (jakim są Zabezpieczenia) nie licz na to że każdy zna wszystkie "chińskie zabawki dostępne na Alle...", ponieważ z profesjonalnymi zabezpieczeniami nie mają nic wspólnego, dodatkowo kwestia nie wspierania produktu ze trony producenta także o czymś świadczy.

Zgadzam się z Sosarkiem :)

Kolego zakładający post zrozum nas troszeczkę, nikt nie chce dla Ciebie źle i każdy chętnie by Ci pomógł jeśli tylko by mógł.

Odpowiedzi są odzwierciedleniem problemu i wcale nie są złośliwe.

Po prostu ja i jak widzę kilka innych osób na forum, którzy na co dzień zajmują się montażem CCTV, mają już po dziurki w nosie klientów którym trzeba tłumaczyć czym różni się kamera z allegro od Axisa "bo przecież to jest to samo" a przepłaca się "za markę"

Tłumaczysz naprawdę uczciwie takiemu Panu/Pani że taki zakup to tylko proszenie się o kłopoty...ale przecież Pan z allegro powiedział że to Super sprzęt w Super cenie. Potem taki klient dzwoni i zawraca głowe, że coś mu nie działa, żeby poratować...a Ty albo jesteś miły i znów tracisz czas próbując mu pomóc....albo go prosisz aby zwrócił się o pomoc do miejsca gdzie kupił "SUPER sprzęt" ......a klient UWAGA ma Ci to za złe;) ... troszeczkę jak Ty;)
  • Poziom 6  
    Witam. Już zapomniałem że miałem taki problem ale administrator przysłał przypomnienie. Problem już dawno został rozwiązany. Wystarczyło zresetować do ustawień fabrycznych i skonfigurować na nowo kamerę oraz skorzystać z nowej wersji oprogramowania iSmartViewPro na PC. Wszystko hula bezproblemowo zarówno na XP jak i 10 Pro (32 Bit) i nie przeszkadza fakt że sprzęt został zakupiony na All.. i pochodził raczej z niższej półki cenowej. Co więcej zakupiłem bezpośrednio z Chin na Alliexp... kamerkę HD P2P i ona również działa na tym oprogramowaniu. Kosztowała mnie połowę tego co musiałbym zapłacić na All.. i dużo mniej niż u tzw. profesjonalnych dostawców. Jeżeli więc ktoś ma trochę pojęcia technicznego, czas i chęci to przy wymianie doświadczeń z innymi użytkownikami z pewnością można sobie zbudować domowy monitoring oszczędzając niemało.