Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Komputer do gier za 2200 zł-GTA V ,Wiedźmin 3 itp.

02 Cze 2015 21:08 1503 15
  • Poziom 6  
    Witam! Chciałbym prosić was o radę i pomoc . Niedługo będzie trzeba kupić nowy komputer ,więc i pojawia się pytanie co kupić . Komputer ma służyć do grania w GTA V , Wiedźmina trójkę więc w nowsze tytuły . Kwota na ten cel wynosi 2200 zł więc nie chciał bym widzieć komentarzy typu '' dołóż " . Komputer ,ma być złożony od podstaw i zamówiony w sklepie " komputronik " wraz ze złożeniem go w tym że sklepie . Chciałem zamówić coś takiego :
    Płyta główna: MSI H81M-P33
    Procesor: Intel i5 4460
    Karta Graficzna : MSI GeForce GTX 750 2GB OC
    Napęd : Asus DVD+/-RW DRW-24F1ST/BLK/B/A
    Pamięć RAM :GOODRAM 4GB [DDR3 1600MHz CL9 Play Blue]
    Zasilacz : Chieftec CTG-500-80P 500W
    Obudowa : TRACER Cruze USB 3.0
    Dysk twardy : Seagate Desktop HDD 500GB
    Kompute będzie rozbudowywany w przyszłości.
    Z góry dziękuje wszystkim za odpowiedź i ewentualne rady :D
  • Poziom 30  
    Tak na szybkiego no to w Wiedzmin3 raczej na takim sprzęcie nie pograsz. będzie mulić.

Minimalne wymagania sprzętowe:

Procesor: INTEL CPU Core i5-2500K 3.3GHz / AMD CPU Phenom II X4 940 lub lepszy
    Karta Graficzna: Nvidia GPU GeForce GTX 660 / AMD GPU Radeon HD 7870 lub lepsza
    DirectX: wersja 11.0
    RAM: 6 GB pamięci RAM
    Miejsce na Dysku: 40 GB
    System operacyjny: 64-bitowy Windows 7 lub 64-bitowy Windows 8 (8.1)
  • Poziom 6  
    A ile fps'ów będzie ? Nie chce od razu ultra i full hd tylko może średnie i zwykłe hd ?
  • Poziom 30  
    Najniższe jakie będą brak ci do minimum np. 2gb ram nie wiem jaki system masz będziesz miał
    no i karta graficzna słaba.
  • Poziom 6  
    Windows 8.1 . A Co z tego ,że brak minimalnych? Wiele minimalnych ustawień według producenta to nie są prawdziwe minimalne... Gta na dwurdzeniowym pentiumie idzie w 30 klatkach + gtx 960 :D to sądzę ,że tu da radę sobie .
  • Poziom 30  
    Jak nie spełniasz minimum to możesz jej nawet nie zainstalować Gta5 to nie Wiedźmin 3 tak duża różnica ze szkoda gadać.
  • Poziom 6  
    To z chęcią przyjmę zestaw, który uciągnie to w tej cenie.
  • Poziom 27  
    Nie chcę się czepiać na siłę, ale to już któryś temat z kolei w którym kolega @matrixneo007 wypisuje banialuki. Grałeś chociaż w tego Wiedźmina, że wiesz jakie ma wymagania? Zresztą co ja piszę w ogóle... Ty chyba nawet nie czytałeś testów, a ja głupio pytam czy grałeś... Wiedźmin 3 spokojnie działa na 4GB RAMu to jest pierwsza sprawa. Druga sprawa jest taka, że w bardzo niskiej rozdzielczości i na low detalach można pograć nawet na bardzo wiekowym sprzęcie. Testowałem ze znajomym Wieśka na jego Athlonie II 640 (stock), 4GB RAMu, Radeonie HD6770 i wiesz co? Gra mu działa przyzwoicie w ~30 fpsach, miejscami licznik dobijał mu nawet do 40 klatek. Wszystko na low, rozdzielczość chyba 1440x900 albo 1280x1024 nie pamiętam dokładnie. W każdym razie dla mnie wyglądało to paskudnie, jednak znajomy był zafascynowany że mu to w ogóle ruszyło... Tak czy siak gra ruszyła, jakiś tam komfort był... Polecam ogarnąć TEN test, można w nim znaleźć GTXa 750. Warto przeczytać też PODSUMOWANIE, które dużo mówi na temat wymaganego sprzętu. Jeśli ktoś dalej nie wierzy, można także poczytać komentarze ludzi na portalach typu pure.pl, benchmark.pl i innych podobnych tematycznie, dowiesz się na jakich komputerach ludzie grają w nowego Wiedźmina. Dzięki obniżeniu rozdzielczości z FHD na jakąś dużo niższą można zyskać nawet 10 - 15 fpsów. Dodatkowo nVidia wydała wczoraj nowe sterowniki, które usprawniają i zwiększają wydajność wszystkich kart z architekturą Kepler z serii GTX 6xx oraz GTX 7xx, więc nawet taki niszowy model jak GTX 750 zyska nieco na wydajności. Oprócz tego możliwe jest skonfigurowanie pliku odpowiadającego ze ustawienia graficzne w grze. Niektórzy grzebią w nim w celu poprawienia wydajności (lub grafiki). Jak wiadomo grafika została dość mocno wykastrowana, ale grzebiąc w plikach można ją nieco upiększyć.

Do GTA V nawet nie chce mi się odnosić... Ręce opadają... Gra działa na średnich (czyli najniższych) NA LAPTOPIE z i5 4200U, 840M i 4GB RAM w DX11, w 1600x900 w ~40 fpsach. Zostało wyłączonych tylko kilka bajerów jak skalowanie dystansu ze względu na wolny dysk HDD, który nie wyrabiał (wolne doczytywanie plików i tekstur) co objawiało się CZASEM kilkusekundowymi freezami, jednak można ten efekt zminimalizować o czym napiszę za chwilę. Wszystkie opcje z zakładki "grafika - zaawansowane" na OFF i to chyba w sumie tyle z tych ważniejszych... W przypadku kiedy ktoś ma zwykłego talerzowca, 4GB RAMu i zdarzają mu się freezy, warto zwiększyć ilość dostępnej pamięci wirtualnej na dysku i dodatkowo przenieść plik pagefile.sys z partycji systemowej na jakąś inną. Kilkoma zabiegami można sprawić, że gra się na prawdę przyjemnie. Jest cała masa porad jak przyspieszyć działanie gry na słabszych konfiguracjach, ale to nie jest czas i miejsce na pisanie o takich rzeczach.

Kolega @matrixneo007 zanim coś napisze, niech się chociaż zorientuje, przynajmniej w minimalnym zakresie przed napisaniem posta w stylu "Jak nie spełniasz minimum to możesz jej nawet nie zainstalować Gta5 to nie Wiedźmin 3 tak duża różnica ze szkoda gadać.". Czy taka "rada" jest pomocna?
  • Poziom 35  
    Po pierwsze pisząc "niedługo" to jaki konkretnie okres masz na myśli? Tydzień, miesiąc, pół roku?

Po drugie kupując w Komputroniku przepłacisz względem innych sprawdzonych sklepów, co przy Twoim i tak niezbyt wielkim budżecie nie jest zbytnio wskazane. Musi być koniecznie ten Komputronik? Zależy Ci na odbiorze sprzętu na miejscu? Jesteś z Łodzi tak jak masz wpisane w profilu?
  • Poziom 6  
    @Razor509
    O taką radę mi chodziło ! :D Optymalizacja w wiedźminach zawsze była idealna jak dla mnie ( 1 i 2 przeszedłem po 2-3 razy ) minimalne wymagania producenta to nie są te minimalne w rzeczywistości .
    @Ationx
    Niedługo mam na myśli 2 tygodnie. Jeśli ma się coś zmienić na rynku to mogę poczekać maks miesiąc . I tak . Odbiór ma być w Łodzi najlepiej ze złożeniem . Niby mógłbym sam złożyć ale bałbym się ,żeby niczego nie uszkodzić kiedyś złożyłem PC tak dla sprawdzenia samego siebie ale to był jakiś intel co mial 900Mhz :D i 64 MB ramu więc stresu nie było :)
  • Poziom 6  
    Jednak sam złożę części z pomocą znajomego :D a części może i rzeczywiście na morelach zamówię...
  • Pomocny dla użytkowników
    Ten zestaw nr 5 na pewno jest wydajny, ale moim skromnym zdaniem trochę wykastrowany pod kątem rozbudowy.

Alternatywna propozycja, w razie jakby autor rozważał w przyszłości mocny upgrade:

Płyta główna - MSI B85M-E45 - 255 zł
    Procesor - Intel Core i3-4170 3.70GHz - 495 zł
    Pamięć RAM - GeIL 2x4GB 1600MHz CL9 - 243 zł
    Karta graficzna - Gigabyte GeForce GTX 750 Ti 2GB - 575 zł
    Dysk twardy - Western Digital Caviar Blue 3.5' 1TB - 228 zł
    Nagrywarka DVD - LG DVD-RW GH24NSC0 - 53 zł
    Zasilacz - SeaSonic M12II-520 EVO 520W full modular - 230 zł
    Obudowa - Raijintek Arcadia USB 3.0 czarna - 119 zł

W sumie 2198 zł.
    Gotowy zestaw: http://www.morele.net/inventory/info/FllaPl/
  • Poziom 29  
    W sumie racja, ta płyta faktycznie dosyć okrojona jest. Także propozycja kol. @mario81 jest lepsza, jednak miałbym na uwadze mniej wydajną kartę graficzną. Można trochę (150zł) dołożyć i wziąć wydajniejszą MSI R9 270 2GB. Lub np. wywalić napęd optyczny, co zawsze da 50 zł do przodu.
  • Poziom 35  
    Zestaw nr 5 jest mocno wykastrowany. Biedna obudowa tego wolny RAM, biedna płyta główna i karta z referencyjnym chłodzeniem.

Propozycja @mario81 jest ok, ale ja bym przy takim budżecie nie wrzucał tutaj z pewnością zasilacza za blisko 300 złotych. Ten Seasonic jest świetny, ale tańszy zasilacz też sobie z palcem w nosie poradzi z takich zestawem, a będzie można dołożyć do karty graficznej.

Mam tutaj na myśli zejście chociażby do Thermaltake Smart SE 530W
    http://www.morele.net/zasilacz-thermaltake-smart-se-modular-530w-sps-530mpcbeu-549804/
    Albo nawet Antec VP-PC500W/Corsair VS450W jeśli dopłata tych kilkudziesięciu złotych do budżetu będzie niemożliwa
    http://www.morele.net/zasilacz-antec-vp-500-500w-632748/
    http://www.morele.net/zasilacz-corsair-vs-series-450w-80plus-120mm-fan-cp-9020096-eu-649091/

Wtedy wsadzić do zestawu R9 270 zamiast GTX 750 Ti
    XFX Radeon R9 270 Double Dissipation
    http://www.morele.net/karta-graficzna-xfx-rad...ost-edition-2048-mb-ddr5-r9-270a-cdfc-626621/
    Bądź MSI R9 270 Gaming z rok dłuższą gwarancją
    http://www.morele.net/karta-graficzna-msi-rad...56-bit-hdmi-2xdvi-dp-r9-270-gaming-2g-599531/

Jeśli będziesz zamawiał zestaw w morelach to możesz sobie dodać do koszyka usługę montażu.
    Obecnie sklep oferuje dwie różne usługi montażu.
    Pierwsza przeznaczona jest dla osób, które w swoim zestawie nie dokupują dodatkowego
    chłodzenia na procesor, lecz zamierzają korzystać z dodawanego przez producenta procesora
    Montaż komponentów (zestaw komputerowy od trzech elementów bez dodatkowego chłodzenia procesora)
    http://www.morele.net/montaz-komponentow-zest...-elementow-bez-dodatkowego-chlodzenia-266770/
    to ta usługa.
    Druga natomiast została przeznaczona dla osób, które dokupują do zestawu oddzielne
    chłodzenie na procesor
    Montaż komponentów (zestaw komputerowy od trzech elementów z dodatkowym chłodzeniem procesora)
    http://www.morele.net/montaz-komponentow-od-3-elementow-wraz-z-dodatkowym-chlodzeniem-690846/
    W przypadku obu powyższych usług przy zamawianiu zestawu w polu "kod promocyjny" należy wpisać
    O44Y129AC8
    i naciśnąć obok wyślij. Wtedy koszt montażu zmieni się na 1 złoty, a wysyłka będzie darmowa.
    Alternatywnie zamiast montażu możesz dodać do koszyka pendrive SanDisk Cruzer Blade 8GB
    http://www.morele.net/pendrive-sandisk-cruzer-blade-8gb-288751/
    Wtedy przy zamawianiu skorzystaj z kodu
    WP35ZXZG5A
    i postępuj analogicznie jak w przypadku promocji na montaż.