Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Computer ControlsComputer Controls
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Maksymalna moc nadawania urządzeń służb mundurowych

02 Jun 2015 22:29 2271 11
  • Level 10  
    Witam, gdzie mogę znaleźć informacje z jaką mocą maksymalna mogą nadawać radiotelefony wykorzystywane w Straży granicznej lub Służbie więziennej?
  • Computer ControlsComputer Controls
  • Level 1  
  • Level 33  
    Witaj.Można to pewnie znależć na forach krótkofalowców.Oficjalnie lepiej nie zadawać takich pytań-Wielki Brat patrzy
  • Computer ControlsComputer Controls
  • Level 1  
  • Level 10  
    Pytam o moc bo mieszkam koło zakładu karnego 20m od muru i od jakichś 2 miesięcy mam problem z zakłóceniami straszne trzaski jak słucham radia czy oglądam tv Problem się zaczął po wymianie w zakładzie radiotelefonów teraz mają motorole gp340 i gp360 a jest tego sporo na zakładzie widzę to po funkcjonariuszach nie wspominając o antenie na budynku. Chciałem napisać jakiś papier do ZK żeby to zweryfikowali ale muszę mieć pewność że jakieś przepisy to regulują.
  • Level 1  
  • Level 33  
    No i właśnie odpisał Ci krótkofalowiec.SZkoda kruszyć kopii !!!

Moderated By kriss51:

Takie komentarze zostaw dla siebie. Nic nie wnoszą do tematu. 3.1.14. Zabronione jest publikowanie wpisów niezgodnych z tematyką danego forum lub wątku dyskusji. 3.1.11. Zabronione jest publikowanie wpisów nie zawierających merytorycznej treści. Staraj się pisać bez błędów.

• Level 1  
  • Moderator
    Jeśli to są służby mundurowe to zgodnie z przepisami dana jednostka organizacyjna musiała wystąpić o przydział częstotliwości wraz z podaniem mocy na jakiej pracują jej urządzenia.
    borsukxxx wrote:
    Pytam o moc bo mieszkam koło zakładu karnego 20m od muru i od jakichś 2 miesięcy mam problem z zakłóceniami straszne trzaski jak słucham radia czy oglądam tv
    - może być problem w instalacji antenowej. Spotkałem się z problemem uszkodzonego oplotu w podstawie anteny = oj potrafiła zasiać....
  • Level 15  
    Tak jak kolega KrzysztofS już wspomniał, służby o których piszesz na pewno mają sprzęt certyfikowany, homologowany a co za tym idzie przebadany. Zawsze może być problem dotyczący jakości wykonania instalacji (tańsze przewody itp) choć oni mają na to fundusze i projekty takie są zazwyczaj z dużym zapasem projektowane i na lata eksploatacji a zanim zostaną oddane do użytku ktoś je odbiera (czyt. sprawdza jej wykonania i mierzy wszystkie niezbędne wymagane przez przepisy parametry). Jako, że to zakład karny mogą stosować również urządzenia zagłuszające np GSM czy inne częstotliwości (mi się tak wydaje, ale raczej mało prawdopodobne). Problemem może być sprzęt znajdujący się po Twojej stronie sprzętowej. Nie bez przyczyny fabryczne markowe anteny które posiadają homologacje od producenta kosztują więcej, jak również przewody które też będą odpowiednio droższe, nie wspominając już o samych odbiornikach (odliczmy wszystkie Chińskie marki NONAME i produkty podrobione). Choć w TV zakłóceń być całkowicie nie powinno (czyżby jakiś rejon polski ominęła cyfronizacja?), radio też w najbliższym czasie przejdzie wyłącznie na standard cyfrowy.

Zaczął bym na Twoim miejscu od najtańszych opcji czyli np wymiany przewodu, jeżeli to nie pomoże, zawsze możesz zakupić markową antenę która faktycznie posiada homologacje (masz 2 tygodnie na jej zwrot, upewnij się na temat szczegółów u sprzedawcy - możesz to zrobić pod pozorem "szukam najlepiej działającej anteny, chcę zobaczyć czy ta się sprawdzi w mojej lokalizacji/miejscowości") i zobaczyć czy na nowym przewodzie i antenie zakłócenia w dalszym ciągu występują. jeżeli tak zastanów się czy telewizor który wykorzystujesz do oglądania który mimo że jest tylko odbiornikiem nie jest źródłem Twoich problemów :).

Często gęsto spotykałem się z sąsiadami narzekającymi, że słyszą mnie w radiu czy TV w czasie pracy przy nadajniku, gdzie jak się potem okazało, przewód antenowy z odzysku (kupiony taniej na bazarze bez żadnych oznaczeń) i telewizor marki np Watson (niech nikt nie odbierze tego jako reklamę) i antena ze wzmacniaczem niewiadomego pochodzenia(czasami i ten sam potrafi być źródłem zakłóceń w całym domu). Pomimo że tzw "racja" była po mojej stronie (wszelkie urządzenia w torze nadawczym włączając w to przewody były u mnie homologowane do zastosowań w jakich zostały użyte i dostrojone) to i tak ciążył nade mną sąsiad który co rusz chciał usilnie mi uprzykrzać życie bo to ja mu zakłócałem.

Życzę powodzenia
    SQ7LQW
  • Level 32  
    borsukxxx wrote:
    Pytam o moc bo mieszkam koło zakładu karnego 20m od muru i od jakichś 2 miesięcy mam problem z zakłóceniami straszne trzaski jak słucham radia czy oglądam tv Problem się zaczął po wymianie w zakładzie radiotelefonów teraz mają motorole gp340 i gp360 a jest tego sporo na zakładzie widzę to po funkcjonariuszach nie wspominając o antenie na budynku. Chciałem napisać jakiś papier do ZK żeby to zweryfikowali ale muszę mieć pewność że jakieś przepisy to regulują.

Powinieneś zacząć od wywiadu u sąsiadów. Wtedy będziesz wiedział lepiej na czym stoisz. Ewentualnie eksperymenty z innym sprzętem, w innej lokalizacji w domu czy w samochodzie. Nie napisałeś jaką Ty masz instalację RTV.
    To co napisałeś to mało i do tego żeby się kłócić z ZK i aby Ci pomóc w usunięciu zakłóceń.
  • Level 10  
    Sprawa się rozwiązała byłem w ZK okazało się że mają uszkodzonego radmora (stacja bazowa) która sieje niemiłosiernie po całej okolicy. Łącznościowiec tłumaczył się że ciężko z serwisem czekają już 2 miesiąc na naprawę i sami się męczą i innych męczą :/