Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Drukarka Hp - Adres funkcji spowodował błąd ochrony. Nie drukuje z programu

sloniczeczek 03 Cze 2015 09:45 2094 0
    sloniczeczek
    Poziom 10  
    Mam pewien dziwny problem z drukarka udostępnioną w sieci.
    Sprawa wygląda następująco:

Drukarka HP Laser Jet Pro 201DW jest podłączona pod USB PC z XP SP3 Home jest ona udostępniona na inny komputer w tym samym pomieszczeniu. Na tym drugim PC który korzysta z udostępnionej drukarki wszystko działa bez zarzutu w każdym programie drukarka drukuje wszystko bez najmniejszego problemu.

Problem jest na komputerze do którego drukarka jest podłączona przez USB. W większości jak nie we wszystkich aplikacjach oprócz jednej drukarka ta działa drukuje i niby jest wszystko ok. Ale oczywiście nie drukuje w najważniejszym programie. Gdyż przy próbie drukowania dostaję komunikat "Margins don't fit on page", jeśli spróbuję wywołać właściwości tej drukarki dostaje taki oto komunikat jak na screenie
    Drukarka Hp - Adres funkcji spowodował błąd ochrony. Nie drukuje z programu

Już tracę pomysły co może być nie tak, odinstalowywałem tą drukarkę i wywalałem sterowniki, instalowałem sam sterownik PCL6, sterownik z płyty, ze strony producenta, zmieniałem port USB dalej to samo.

Zrobiłem nawet tak, że podłączyłem tą drukarkę do drugiego PC(na którym wszystko działało nawet jeśli drukarka była udostępniona z tego na którym nie działa) pod USB i udostępniłem ją dla tego pierwszego PC sytuacja wygląda tak samo, mogę drukować z aplikacji office i innych rzeczy nie mogę tylko z tego jednego programu. Nie mam już pojęcia gdzie szukać rozwiązania.

/Problem rozwiązany. Któraś z aktualizacji systemu namieszała coś w sterowniku drukarki i plikach systemowych. Zmuszony byłem przeinstalować system z innej przyczyny. I rozwiązało to problem.