Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Podłączenie wzmacniacza do TV przez wyjście słuchawkowe?

stylishh 03 Cze 2015 10:05 4197 11
  • #1 03 Cze 2015 10:05
    stylishh
    Poziom 7  

No właśnie, tak jak w tytule. Posiadam wzmacniacz stereo Kenwood KA-1030 i do niego podłączone głośniki Tannoy M1. Chciałem podłączyć do tego wzmacniacza telewizor Samsung 46F6770. Co się jednak okazało mianowicie w TV mam tylko wyjście Digital OUT, zatem cyfrowe. Nie mam żadnego wyjścia na RCA (chinche). Pozostało mi zatem poprowadzenie kabla z wyjścia słuchawkowego w TV do wzmacniacza.

Powiedźcie mi czy ma to sens, a jeśli nie co mam zrobić. Wymiana TV Nie wchodzi w grę ;)

0 11
  • #2 03 Cze 2015 10:53
    Tabaka341
    Poziom 9  

Witam.
    Na 99% masz w TV złącze typy "euro". W tym złączu jest wyjście analogowe L i P. Stąd ja pobieram sygnał, tylko stereo na zabytkowy wzmacniacz. I jest tylko małe ale, przy przełączeniu wzmacniacza na inne wejście na poprzednim może pojawić tz masa i może mieć wpływ na pracę TV.
    Pozdrawiam
    T.

0
  • #3 03 Cze 2015 11:20
    Polon_us
    Poziom 40  

Tabaka341 napisał:
    przy przełączeniu wzmacniacza na inne wejście na poprzednim może pojawić tz masa i może mieć wpływ na pracę TV.

Mógłby kolega rozwinąć tę kwestię - jest bardzo interesująca.

Skąd to się bierze i jakie to ma skutki na telewizor?

0
  • #4 03 Cze 2015 12:34
    k52
    Poziom 32  

Zachęcam kupno jakiegoś taniego tv przetwornika sygnału optycznego- cyfrowego na analog. tzw DAC np. firmy Fioo. Jakość w odniesieniu do wyjścia słuchawkowego będzie sporo lepsza.
    Jak włożysz minijacka w wejście słuchawkowe Samsunga głośniki tv automatycznie pewnie milkną i zostaje zawsze włączenie wzmacniacza nawet do "pogody". Częstym wkładaniem i wyjmowaniem możesz rozwalić wejście w tv.

0
  • #5 03 Cze 2015 14:14
    stylishh
    Poziom 7  

Tabaka341 napisał:
    Na 99% masz w TV złącze typy "euro"
    Zgadza się tylko jest to złącze wejścia. jak więc wypuścić przez to sygnał Audio?

k52 napisał:
    DAC np. firmy Fioo.
    Z tego co widzę takie urządzenie kosztuje minimalnie 200 zł to się mija z celem kiedy to mój wzmacniacz jest wart te 200 zł. Opcja ta jednak wydaje się najlepsza tyle że zbyt droga, niestety.

0
  • Pomocny post
    #6 03 Cze 2015 15:19
    Tabaka341
    Poziom 9  

Wielki Brat Google podpowie na których pinach w gniazdku Euro są wyjścia L i R sygnału audio, Bez sprawdzenia nie dowiesz się czy jest sygnał czy nie. Gotowe połączenie z małym przełącznikiem wej/wyj na wtyczce ok 10zł. To nie ważne że jest napisane wejście. Na 90% wyjście audio powinno być. U mnie jest, i z niego korzystam.
    Co do masy w starszych wzmacniaczach przełączanych manualnie, klawisz pod konkretne wejście na pozostałych podawana jest masa w celu wyeliminowania zakłóceń i po przełączeniu na inne wejście głośniki w TV cichną bo jest zwarcie sygnału. W obecnie produkowanym sprzęcie nie wiem czy to jest stosowane
    Pozdrawiam
    T.

1
  • #7 03 Cze 2015 15:57
    Polon_us
    Poziom 40  

stylishh napisał:
    Opcja ta jednak wydaje się najlepsza tyle że zbyt droga, niestety.

Fiio jest urządzeniem z wyższej półki. Do połączenia u kolegi wystarczy standardowy konwerter np. Allegro aukcja #5117307356

@Tabaka341 - niespecjalnie sobie przypominam, aby tak się działo. Przejrzę starsze schematy z ciekawości.
    Lecz, o ile tak się dzieje, to w zasadzie nie powinno być problemu. Jesli użytkownik przełącza wzmacniacz na inne źródło to w zasadzie oznacza to, że telewizor nie będzie użytkowany.
    Trudno mi sobie wyobrazić sytuację, że telewizor będzie nadawał swoje, a wzmacniacz (w tym samym pomieszczeniu) coś innego.

0
  • #8 03 Cze 2015 16:49
    Tabaka341
    Poziom 9  

Co kto lubi. Ja tak mam, tło muzyczne z PC, koncerty z YT na wzmacniaczu. TV chodzi bo może być coś ciekawego a głos podłączony do wzmacniacza bo dźwięk z LCD to tragedia. I tu wyskoczył problem z masą na wejściu Problem rozwiązany ręcznym obrotowym przełącznikiem 4wej-1wyj, raczej nie do salonu bo dużo kabli.
    Do tego czytanie treści z internetu, słuchanie "gadającego" radia i mając trochę latek da się żyć.
    Pozdrawiam.
    T.

0
  • #9 03 Cze 2015 18:24
    stylishh
    Poziom 7  

Tabaka341 napisał:
    Na 99% masz w TV złącze typy "euro".
    Działa ale nie tak jak powinno, mianowicie do wzmacniacza jest przesyłany tylko sygnał z anteny naziemnej, dźwięk który idzie przez DLNA, aplikacje typu smart np youTube, czy też z innych urządzeń które są podłączone do TV przez HDMI to dźwięk już nie wychodzi przez Euro, jedynie na głośnikach w telewizorze.

Polon_us napisał:
    Trudno mi sobie wyobrazić sytuację, że telewizor będzie nadawał swoje, a wzmacniacz (w tym samym pomieszczeniu) coś innego.
    Ten przypadek mi się przydarzył mianowicie przez Euro szedł sygnał z anteny naziemnej do wzmacniacza a więc dźwięk np z TVP1, a na telewizorze akurat włączona była aplikacja YouTube i dźwięk z niej szedł z głośników w telewizorze.

0
  • #10 04 Cze 2015 02:19
    Polon_us
    Poziom 40  

stylishh napisał:
    Działa ale nie tak jak powinno, mianowicie do wzmacniacza jest przesyłany tylko sygnał z anteny naziemnej, dźwięk który idzie przez DLNA, aplikacje typu smart np youTube, czy też z innych urządzeń które są podłączone do TV przez HDMI to dźwięk już nie wychodzi przez Euro, jedynie na głośnikach w telewizorze.

Te wyjście działa normalnie. Niewiele odbiorników TV przenosi na wyjście Euro analogową wersję cyfrowego sygnału audio.

Także, pozostały dwie możliwości, już wspomniane powyżej:

- wyjście słuchawkowe
    - konwerter DAC

Kolega musi dokonać wyboru.

0
  • #12 15 Cze 2015 12:06
    ziboss
    Poziom 7  

Witam. Temat podobny więc może ktoś będzie znał rozwiązanie mojego problemu. Posiadam TV Samsung UE55F6500 i do niego podłączyłem kino domowe od starego telewizora z którym było w zestawie. Podłączone jest to wyjściem słuchawkowym i dodatkowo musi być jakiś sygnał żeby zadziałało, czyli zasilacz. Wszystko ładnie działa, tylko problem polega na tym że po przełączaniu kanałów w pewnym momencie tak jakby zanikał sygnał na subwoofer a pozostałe głośniki grają trochę głośniej. Zawsze natomiast wyłącza się subwoofer po zmianie źródła dźwięku, np. jak przełączy się na przeglądarkę i odtwarza np. z Youtube a następnie z powrotem na TV. Dźwięk wtedy jest bez basu, subwoofer wtedy trochę słychać ale bardzo cicho. Pomaga wtedy tylko wyciągnięcie jacka na parę sekund. Nie pomaga restart telewizora ani kina. Najprawdopodobniej jest coś z dźwiękiem w TV,ale dlaczego to nie mam pojęcia.

0