Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Deimic One - Szkolenia
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Ubuntu Serwer - instalacja - brak płyty CD w napędzie

kondzio2003 03 Cze 2015 14:03 603 2
  • #1 03 Cze 2015 14:03
    kondzio2003
    Poziom 14  

Moja płyta główna: ASR Q1900
    Wersja systemu: ubuntu-14.04.2-server-amd64
    Obraz na pendriva wypalałem za pomocą Ultra-ISO

Ustawiłem bootowanie z USB.
    Pojawia się pierwsze menu Ubuntu z opcjami instalacji.
    Wybieram zwykłą instalację, wybieram język instalatora i klawiatury i następnie gdy dochodzi do sprawdzania nośnika otrzymuję komunikat, że nie mógł zamontować płyty CD i prosi o włożenie płyty CD.

Podobny problem jest gdy wybiorę w menu głównym sprawdzenie integralności nośnika.

Próbowałem także narzędzi:
    LinuxLive USB Creator 2.9.3
    Universal-USB-Installer linux-1.9.6.0
    ale oba nie wspierają tej wersji Ubuntu i ich instalacje na pendraku nawet nie startowały tzn. czarny ekran z migającym kursorem i nic poza tym.

W czym może być problem?

0 2
  • Deimic One - Szkolenia
  • Pomocny post
    #2 03 Cze 2015 14:32
    namok
    Poziom 25  

To może przygotuj pendraka ze zwykłą instalką Ubuntu a za jej pomocą(Asystent nośnika rozruchowego) przygotuj właściwą instalkę. Może sam ze sobą nie będzie się gryźć ;).

1
  • Deimic One - Szkolenia
  • #3 03 Cze 2015 15:11
    kondzio2003
    Poziom 14  

Jeszcze raz przygotowałem pendraka przy pomocy Universal-USB-Installer linux-1.9.6.0 i wybierając Boot Menu zobaczyłem, że są dwie opcje bootowania z USB - jedna jakaś zwyczajna a druga z dopiskiem "UEFI"
    Menu główne było czarno-białe - wyglądało jak przez konsolę i poszła instalacja.

A więc system zainstalował się i działa, ale wciąż nie wiadomo dlaczego zwyczajne wypalenie przez UltraISO nie potrafiło zamontować płyty CD.

0