Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

nc+ BOX+ - Wyłączający się dekoder

03 Cze 2015 14:54 1530 9
  • Poziom 6  
    Dzień dobry,
    Mam problem z dekoderem nc+ BOX+. Kiedy podłączam kabel antenowy do dekodera, ten nagle się wyłącza, a zielona dioda na zasilaczu zaczyna mrygać. Kiedy odłączam kabel, dekoder się włącza, a zielona dioda na zasilaczu świeci normalnie. Nie wiem co może być przyczyną takiego zjawiska, obsługa techniczna nc+ nie potrafiła mi na to pytanie odpowiedzieć. Proszę o pomoc.
  • Poziom 39  
    Nie ma zwarcia w połączeniu z konwerterem?
  • Poziom 6  
    Niedawno był wymieniany talerz razem z konwerterem. od tamtego czasu nie włączałem telewizora. Dzisiaj chciałem odpalić, jakiś czas wszystko było ok i nagle dekoder się wyłączył i nastąpił problem, który wyżej opisałem. Podłączyłem ten kabel antenowy do głównego dekodera i nie było sygnału. Jest możliwe, że coś jest nie tak z nową czujką twin, która została wymieniona ?
  • Poziom 39  
    Włącz dekoder z odłączonym przewodem od strony konwertera aby wyeliminować zwarcie w przewodzie i wtykach. Zobacz czy wtedy się wyłączy.
  • Poziom 6  
    Niestety nic nie pomogło.
  • Poziom 39  
    Biorąc pod uwagę informacje w pierwszym poście:
    Cytat:
    Kiedy podłączam kabel antenowy do dekodera, ten nagle się wyłącza, a zielona dioda na zasilaczu zaczyna mrygać. Kiedy odłączam kabel, dekoder się włącza, a zielona dioda na zasilaczu świeci normalnie.

problem jest z wtykami (dotykanie oplotu do żyły środkowej przewodu) lub zwarcie w przewodzie antenowym.
  • Poziom 6  
    Wtyk jest ok, to jest raczej zwarcie. Dzięki za pomoc.
  • Poziom 39  
    Skoro wtyki są ok, konwerter odłączony a po podłączeniu przewodu do tunera robi się zwarcie, to chyba oczywiste co trzeba sprawdzić (jeśli jest tak jak piszesz wcześniej).
  • Poziom 35  
    Wszelkie podłączenia wykonuj na wyłączonym z prądu dekoderze, bo go uszkodzisz.
    Gdzieś zrobiło Ci się zwarcie przy zarabianiu wtyczki F, oplot musi gdzieś dotykać środkowej żyły.

Jak podłączałeś przy włączonym dekoderze do prądu mogłeś uszkodzić dekoder.
  • Poziom 6  
    Idź do punktu i wymień na nowy dekoder.