Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

galmet sgw (s) 140 cieknie nie wiadomo gdzie?

termo1 03 Jun 2015 18:36 5598 3
 • #1
  termo1
  Level 17  
  zakupiłem na olxie bojler używany jak w temacie. sprzedawca zaklinał sie przy sprzedaży ze wymienił tylko z tego powodu ze kupił zestaw solarny i że bojler nie przeciekał i był sprawny. podłączyłem u siebie i szlak by to cieknie. dzwonie do sprzedawcy i nawet chciał mi zwrocić czesc kasy.wiec sądze ze nie miał w planie mnie oszukać. nie mam nawet pretensji do niego tylko problem w tym ze całość już podpięta i za chiny nie wiem gdzie jest dokładnie źródło przecieku. najbardziej przecieka gdy woda w bojlerze jest wychłodzona. na rysunku schemat wyjść z bojlera galmet sgw (s) 140 cieknie nie wiadomo gdzie? bojler wygląda tak ( nie zwracajcie uwagi na opisy) galmet sgw (s) 140 cieknie nie wiadomo gdzie?
  od góry i od dołu sa takie czarne plastikowe okrągłe dekle.nie mam pojęcia czy woda cieknie z płaszcza bojlera czy może ze spawów od króćców przyłączeniowych.zbiornik izolowany styropianem a sam zbiornik emaliowany.woda zbiera się na dole na tym okrągłym deklu.najdziwniejsze jest to że gdy odkręciłem obudowę do grzałki ( nie widać na fotkach bo jest ona z drugiej strony)to woda spływała pomiędzy styropianem a blachą zewnętrzną ochronną bojlera. jedyne pewne miejsce z którego na pewno nie cieknie to sam szczyt gdzie jest anoda magnezowa. za nic nie mogę dojść skąd to cieknie skoro woda spływa po ściance blachy zewnętrzej i osadza się na dole w deklu. nie chce się niszczyć blachy osłonowej i samej izolacji w miejscach wszystkich króćców.jakieś pomysły??? ręce opadają .
 • #3
  pablowp1
  Level 23  
  Jeżeli cieknie z krućców przyłączeniowych to, jest to do uratowanie, jeżeli dziurawy to trzeba go wywalić, bo i tak go nie uratujesz. Kup sobie używke kwasiaka a wnuki ci za to będą dziękować. Podgórzyn koło Jeleniej Góry tam można kupić to czego potrzebujesz. Poszukaj na portalu aukcyjnym.
 • #4
  termo1
  Level 17  
  nic z tego nie rozumiem dzis drugi słoneczny dzien i spadło do wiadra może 2 krople. nie wiem juz co mam o tym myslec poczekam jeszcze kilka dni zobacze jak sie sytuacja potoczy moze przestanie calkiem cieknąć? tak sobie wmawiam;)