Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

galmet sgw (s) 140 cieknie nie wiadomo gdzie?

termo1 03 Cze 2015 18:36 2337 3
  • #1 03 Cze 2015 18:36
    termo1
    Poziom 17  

zakupiłem na olxie bojler używany jak w temacie. sprzedawca zaklinał sie przy sprzedaży ze wymienił tylko z tego powodu ze kupił zestaw solarny i że bojler nie przeciekał i był sprawny. podłączyłem u siebie i szlak by to cieknie. dzwonie do sprzedawcy i nawet chciał mi zwrocić czesc kasy.wiec sądze ze nie miał w planie mnie oszukać. nie mam nawet pretensji do niego tylko problem w tym ze całość już podpięta i za chiny nie wiem gdzie jest dokładnie źródło przecieku. najbardziej przecieka gdy woda w bojlerze jest wychłodzona. na rysunku schemat wyjść z bojlera galmet sgw (s) 140 cieknie nie wiadomo gdzie? bojler wygląda tak ( nie zwracajcie uwagi na opisy) galmet sgw (s) 140 cieknie nie wiadomo gdzie?
    od góry i od dołu sa takie czarne plastikowe okrągłe dekle.nie mam pojęcia czy woda cieknie z płaszcza bojlera czy może ze spawów od króćców przyłączeniowych.zbiornik izolowany styropianem a sam zbiornik emaliowany.woda zbiera się na dole na tym okrągłym deklu.najdziwniejsze jest to że gdy odkręciłem obudowę do grzałki ( nie widać na fotkach bo jest ona z drugiej strony)to woda spływała pomiędzy styropianem a blachą zewnętrzną ochronną bojlera. jedyne pewne miejsce z którego na pewno nie cieknie to sam szczyt gdzie jest anoda magnezowa. za nic nie mogę dojść skąd to cieknie skoro woda spływa po ściance blachy zewnętrzej i osadza się na dole w deklu. nie chce się niszczyć blachy osłonowej i samej izolacji w miejscach wszystkich króćców.jakieś pomysły??? ręce opadają .

0 3
  • #3 05 Cze 2015 10:32
    pablowp1
    Poziom 22  

Jeżeli cieknie z krućców przyłączeniowych to, jest to do uratowanie, jeżeli dziurawy to trzeba go wywalić, bo i tak go nie uratujesz. Kup sobie używke kwasiaka a wnuki ci za to będą dziękować. Podgórzyn koło Jeleniej Góry tam można kupić to czego potrzebujesz. Poszukaj na portalu aukcyjnym.

0
  • #4 05 Cze 2015 13:25
    termo1
    Poziom 17  

nic z tego nie rozumiem dzis drugi słoneczny dzien i spadło do wiadra może 2 krople. nie wiem juz co mam o tym myslec poczekam jeszcze kilka dni zobacze jak sie sytuacja potoczy moze przestanie calkiem cieknąć? tak sobie wmawiam;)

0