Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Sklep HeluKabel
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Samsung - Kino domowe(SAMSUNG) do tv(SAMSUNG)

Fergussson 03 Cze 2015 18:46 2742 3
  • #1 03 Cze 2015 18:46
    Fergussson
    Poziom 4  

Witam, piszę tutaj bo posiadam pewien problem. Nie mogę podłączyć kina domowego firmy SAMSUNG to telewizora tej samej firmy. Próbowałem na różne sposoby. Różne ustawienia kabli i sprawdzałem ustawienia w telewizorze i w kinie domowym i nic. Wstawiam zdjęcie wejść jakie posiada tv i kino. Mam nadzieję że mi coś doradzicie. Kable jakie obecnie posiadam, to kabel HDMI, CHINCH-CHINCH(X2-dwie końcówki z obu stron) i CHINCH-JACK . Myślałem że z pomocą tych kabli wydobędę dźwięk z telewizora. Bo ja chcę żeby podczas oglądania telewizji dźwięk leciał przez głośniki z kina domowego. I tak samo chcę żeby podczas oglądania jakiegoś filmu na dvd obraz był na tv. Jakieś rady ? :( Samsung - Kino domowe(SAMSUNG) do tv(SAMSUNG)

0 3
  • Sklep HeluKabel
  • #2 03 Cze 2015 19:09
    leszekpo59
    Poziom 26  

Witaj. Połącz gniazdo w TV oznaczone jako DIGITAL AUDIO OUT ( OPTICAL) z wejściem w kinie domowym oznaczone jako DIGITAL AUDIO IN OPTICAL. Do połączenia proszę użyć przewodu, którego przykładowy wygląd masz poniżej:
    Jest to przewód do przesłania sygnału cyfrowego z TV na zestaw kina domowego.
    W celu oglądania filmów z płyt DVD, proszę połączyć przewodem HDMI wyjście z kina oznaczone jako HDMI OUT z wejściem w TV oznaczone jako HDMI 2 IN. Wygląd takiego przewodu masz poniżej:
    Może być jeszcze potrzeba uaktywnienia w MENU TV wyjście optycznego sygnału cyfrowego. Jednak to dopiero okaże się po połączeniu przewodem optycznym, o którym wspominam na wstępie.Powodzenia.

0
  • Sklep HeluKabel
  • #3 03 Cze 2015 19:11
    Fergussson
    Poziom 4  

A więc bez przewodu optycznego nie wydobędę dźwięku z tv? No cóż będę musiał zakupić ten kabel. Dzięki za informacje :)

0
  • #4 04 Cze 2015 13:03
    Polon_us
    Poziom 40  

Fergussson napisał:
    A więc bez przewodu optycznego nie wydobędę dźwięku z tv?

Cóż, kolega nie raczył podać modelu telewizora i kina, także odpowiedź kolegi leszekpo59 jest jedyną, jaką można było udzielić na podstawie zdjęć.

Być może są inne opcje, ale bez tych podstawowych danych nic nie można więcej powiedzieć.

0