Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Renault Espace III 2.0 16V - Drżenie przy ruszaniu + katalizator

PiotrekpPl123 03 Cze 2015 22:02 1110 0
  • #1 03 Cze 2015 22:02
    PiotrekpPl123
    Poziom 19  

Witam.
    Mam taki problem (a właściwie dwa):
    1. Przy ruszaniu czuć denerwujące drgania . Objaw występuje tylko przy ruszaniu małym gazem. Ruszając dynamicznie nie występuje. Podczas jazdy również nie ma żadnych niepokojących objawów. Kolega który też ma takiego Espace-a zasugerował mi że mogą to być przeguby wewnętrzne. Ruszałem półosiami góra dół mają delikatny luz (2-3mm) zarówno przy kole jak i przy skrzyni. Dodam jeszcze że dość ciężko chodzi pedał sprzęgła. Pedał chodzi ciężko ale płynnie- nie zacina się. Czy może to być coś ze sprzęgłem? Dodam że podczas jazdy sprzęgło pracuje poprawnie.

2. Słychać brzęczenie katalizatora (zwłaszcza przy mocniejszym dodawaniu gazu) oraz dziwne (dla mnie dziwne) syczenie z układu wydechowego pod autem tak jak by gdzieś na środku długości samochodu (również tylko podczas dynamicznej jazdy). Podejrzewam że katalizator się skończył. Zakup nowego ze względu na koszty raczej nie wchodzi w grę. Jakie są alternatywy? Z czym może się wiązać usunięcie katalizatora no poza zwiększoną toksycznością spalin? Chodzi mi głównie o błędy itp. Dodam że za katalizatorem nie mam sondy.

Z góry dziękuję za wszelkie podpowiedzi.
    Pozdrawiam.

1 0