Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

RENAULT MIDLUM 220 DXI 2008r - wyświetla komunikat niskie ciśnienie oleju.

krystiancyco 03 Cze 2015 22:24 3915 11
  • #1 03 Cze 2015 22:24
    krystiancyco
    Poziom 9  

Witam! Auto wyświetla mi komunikat o niskim ciśnieniu oleju na wolnych obrotach oraz po delikatnej prze gazówce tak z jałowych do 1500 obrotów zapala się komunikat na czerwono. Wymieniłem czujnik oleju (kupiony na serwisie) i to niewiele pomogło. Na wyświetlaczu wyświetla następujące wartości:
    jałowe: 0,8-1,0 bar
    1500 obr 3,3 bar i skacze raz 3,1 raz 3,5 bar.
    2000 obr 4,3 bar
    1000 obr 1,8 bar

Przejechałem z usterką około 600km. Nic się nie tłucze. Na oleju przejechane jest około 5000km. Dodam że olej nie jest czarny jak w większości diesli tylko mocno brązowy. Nie czuć go olejem napędowym. Auto ma najechane 560 tyś km.
    Możliwe jest ze któraś z pomp lub wtryski mają wyciek oleju napędowego do oleju silnikowego? Bardzo proszę o pomoc... z deszczu pod rynnę, z dxi7 na dxi5.

0 11
  • #2 03 Cze 2015 22:44
    bearq
    Poziom 36  

Może pompa słaba, smok zapchany lub kończą się panewki. Trzeba miskę ściągnąć i zobaczyć co się dzieje.
    Możliwe też że filtr jest nie-odpowiedni i nie przepuszcza odpowiednio oleju. Od kiedy tak się dzieje?

0
  • #3 06 Cze 2015 09:06
    krystiancyco
    Poziom 9  

bearq zrobiło się to nagle. przejechałem już w takim stanie około 1700km. dziś wymienię olej. raz ciśnienie ma rozgrzanym 1,1 a raz 0,8 bara. Doleje ze 3 moto doktory. zobacze jakie efekty beda.

0
  • #4 06 Cze 2015 09:07
    bearq
    Poziom 36  

Doktorem dobijesz tylko silnik

0
  • #5 09 Cze 2015 23:12
    keicam1991
    Poziom 18  

Nie słuchaj ich bo pierd....

Pierwsza sprawa wkręcaj manometr i sprawdzaj ciśnienie na zegarze.

Jak będzie rzeczywiście takie słabe, napisz to ci powiem co zrobić :).

Na 99% nie są to panewki pompa itp, jak się pośpieszyłeś to szkoda twojej kasy bo i tak nie będziesz miał ciśnienia :D.

4
  • #6 29 Sty 2016 15:58
    luka199
    Poziom 8  

Witam, czy udało się rozwiązać problem z tym ciśnieniem przy tej midlumce ? mam dokładnie taki sam problem i nie wiem co jest ?

0
  • #7 29 Sty 2016 17:52
    keicam1991
    Poziom 18  

krystiancyco napisał:
    Witam! Auto wyświetla mi komunikat o niskim ciśnieniu oleju na wolnych obrotach oraz po delikatnej prze gazówce tak z jałowych do 1500 obrotów zapala się komunikat na czerwono. Wymieniłem czujnik oleju (kupiony na serwisie) i to niewiele pomogło. Na wyświetlaczu wyświetla następujące wartości:
    2000 obr 4,3 bar
    1000 obr 1,8 bar

Przejechałem z usterką około 600km. Nic się nie tłucze. Na oleju przejechane jest około 5000km. Dodam że olej nie jest czarny jak w większości diesli tylko mocno brązowy. Nie czuć go olejem napędowym. Auto ma najechane 560 tyś km.
    Możliwe jest ze któraś z pomp lub wtryski mają wyciek oleju napędowego do oleju silnikowego? Bardzo proszę o pomoc... z deszczu pod rynnę, z dxi7 na dxi5.

No właśnie daj znać czy pomogło:):)

0
  • #8 29 Sty 2016 19:26
    krystiancyco
    Poziom 9  

Na razie nic nie ruszałem bo auto póki co jeszcze jeździ i nic się nie dzieje. po prostu nie mam czasu gdyż nie mam auta zastępczego aby pod robotę podstawić... :( poinformuję jak się za to wezmę. tylko musi też się troszkę ocieplić.

0
  • #9 04 Lis 2016 23:02
    517571
    Użytkownik usunął konto  
  • #10 07 Lis 2016 20:12
    Grzegorz reno
    Poziom 1  

Witam, czy udało się rozwiązać problem z tym ciśnieniem przy tej midlumce ? mam dokładnie taki sam problem i nie wiem co jest ? Proszę o pomoc.

Dodano po 1 [minuty]:

2000 obr 4,3 bar
    1000 obr 1,8 bar
    Stało się to po wymianie oleju.

Dodano po 5 [minuty]:

Witam. Wie Pan co było przyczyną ? Naprawił to Pan ?

Dodano po 3 [minuty]:

luka199 napisał:
    Witam, czy udało się rozwiązać problem z tym ciśnieniem przy tej midlumce ? mam dokładnie taki sam problem i nie wiem co jest ?

Czy ktoś wie co z tym ciśnieniem ?

Dodano po 59 [sekundy]:

krystiancyco napisał:
    2000 obr 4,3 bar
    1000 obr 1,8 bar

Dodano po 2 [minuty]:

krystiancyco napisał:
    2000 obr 4,3 bar
    1000 obr 1,8 bar

0
  • #11 07 Lis 2016 20:51
    krystiancyco
    Poziom 9  

Witam. Wczoraj skończyłem składać. i już piszę w czym był u mnie problem.
    Zaworek (tłoczek ze sprężynką) był zablokowany przez kawałeczek plastiku (prawdopodobnie ułamał się przy dekielku w którym montuje się wkład filtra oleju) dodatkowo wymieniłem zaworek ten wkręcany na klucz ampulowy. Wszystko wróciło do normy i nie wyświetla już żadnych błędów.Dodam że na zaworku nie było żadnych opiłków i tym podobnych.

0
  • #12 03 Cze 2017 14:44
    prezestk
    Poziom 9  

Witam, u mnie podobny problem, na rozgrzanym silniku ciśnienie Max 1,5 bar (obroty jałowe) dodatkowo po zgaszeniu takiego rozgrzanego silnika i ponownym rozruchu musze czekać ok 10s aż pojawi się ciśnienie na zegarze. Rośnie powoli od 0,5 bar
    Co może byc przyczyną?

1