Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Golf IV - Jakie opony na lato 205/55 R16

MrMalo82 03 Cze 2015 23:13 1326 3
  • #1 03 Cze 2015 23:13
    MrMalo82
    Poziom 12  

Witam!
    Mam pytanie czy może ktoś doradzić jakąś dobrą markę opon letnich do auta VW golf IV?
    Auto użytkowane od niedawna i opony letnie były schowane po poprzednim właścicielu, teraz okazuje się że huczą strasznie i są już dosyć stare.
    Zastanawiam się czy warto kupić jakiekolwiek opony poniżej 200 zł/sztuka?
    np. Kormoran Gamma albo Zeetex ZT1000 lub np Superia RS300, Minerva F109..?
    lub trochę wyższa półka np Fulda lub Kleber..

Jakby ktoś był wstanie cokolwiek napisać o w/w markach opon to chętnie bym usłyszał opinie.

Osobiście skłaniałbym się ku Kormoranom lub Zeetexom bo niby polecane tzn Zeetex tak ale Kormoran znana dość niezła marka.
    Fulda czy Kleber to już inna półka no i opony droższe nie wiem czy warto dokładać?

Dziękuje za wskazówki.

0 3
  • #2 03 Cze 2015 23:25
    D214d3k
    Poziom 39  

Mam Fuldy na przodzie i sprawują się bardzo dobrze, wolno się zużywają, można jeździć po głębokiej wodzie bez przykrych konsekwencji. Z tym, że mieszkam na wsi a tu znacznie więcej jest kocich łbów niż autostrad, więc wziąłem wyższe 65. I tak miska jest 10 cm nad podłożem (1.9SDI) i po drogach z garbem lub koleinami strach jeździć.
    Jeśli chodzi o polskie opony (Dębicę) to były w planach, ale kiedy sprzedawca zaczął mnie dopytywać czy nie jeżdżę aby szybko i daleko zrezygnowałem :).

0
  • #3 19 Cze 2015 21:17
    pilkozak
    Poziom 13  

Continental Sport Contact 3 warte swojej ceny. szukaj używek z ok 7mm bieżnika i posłużą parę dobrych lat

0
  • #4 21 Cze 2015 16:59
    yarecki16
    Poziom 17  

MrMalo82 napisał:
    Zeetex ZT1000 lub np Superia RS300, Minerva F109..?
    Co to w ogóle za wynalazki? W cenie tych opon można kupić porządne opony np firmy Uniroyal Rainsport 3. Różnica w cenie nie wielka a w jakości duża. Uniroyal to chyba opony o najlepszym współczynniku ceny do jakości, dużo znajomych na tym jeździ.
    Jak nie uniroyal to przynajmniej kup Fuldy czy Klebery to też dobre firmy aczkolwiek Uniroyal to są opony typowo deszczowe dobrze zachowujące się na mokrym.

0