Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Kieszeń TRAOBD43895 - plus Lenovo G710 USB3.0 - bardzo niestabilne połączenie

04 Cze 2015 00:18 816 9
 • Poziom 36  
  Witam.

  Mam laptopa: Lenovo G710 i3-4000M/4GB/120+1000GB/DVD-RW GT820M oraz kieszeń HDD na USB3.0 TRAOBD43895.

  http://www.tracer.pl/product/obudowa-tracer-usb-30-hdd-25-sata-723-2-al

  Kiedy zapuszczam HD Tune, lub podczas zwykłego zgrywania danych muszę dosłownie wstrzymać oddech, coby nic nie drgnęło. W przeciwnym razie dysk jest "gubiiony" przez system, po chwili jednak inicjuje się w nim ponownie i znów jest dostępny.

  O tym jak niebezppeczne (nietrwałe) jest trzymanie danych na takim dysku nikogo pewnie przekonywać nie muszę.

  Zastanawiam się dlaczego tak jest. Niestabilny interfejs USB3.0 w laptopie (rozłącza się przy dużych szybkościach)? Wadliwa kieszeń / kabel?

  Mieliście podobne sytuacje? Jak sobie radzicie ?
 • Poziom 36  
  dedito napisał:
  Sprawdź na porcie usb 2 (ten bez niebieskiego koloru).


  Na USB 2.0 bujam, kręcę, podrzucam niemal. Nic się nie dzieje.

  Kieszeń TRAOBD43895 - plus Lenovo G710 USB3.0 - bardzo niestabilne połączenie


  Na USB 3.0 przy podobnym traktowaniu wykrzacza się dosyć szybko:

  Kieszeń TRAOBD43895 - plus Lenovo G710 USB3.0 - bardzo niestabilne połączenie


  Mam wrażenie, że ruch pomaga mu się wykrzaczać. Wcześniej w kompletnym bezruchu udało mi się wykonać kilka testów pod rząd (bez gubienia dysku przez system).

  Chociaż nie... Teraz wykrzaczył mi się w połowie, mimo, że stał w kompletnym bezruchu. Raczej wygląda na kwestię losową, kiedy dysk zostanie przez system zgubiony...
 • Poziom 36  
  Zainstalowałem. Ale niestety nie jest to kwestia sterownika. Jest jednak nowy trop, być może to dysk jest wadliwy i bez powodu co jakiś czas się samoczynnie resetuje / inicjalizuje -> https://www.elektroda.pl/rtvforum/viewtopic.php?p=14743690#14743690

  Muszę ustawić jakieś długoterminowe kopiowanie czegoś po porcie USB 2.0. Jak też się wysypie, to będzie to kwestia samoczynnych resetów z bliżej nieokreślonego powodu.
 • Poziom 9  
  No i jak, rozwiązałeś problem na USB 3.0 ?
  Ja mam podobnie, opisałem tutaj.
 • Poziom 36  
  Taki problem miałem tylko z jedną kieszenią. Z innymi dyskami USB3.0 wszystko działało stabilnie.

  Z tym laptopem mam jednak inny problem - problemowy sterownik audio dla Win10 64bit. Mikrofon działa idealnie ze wszystkim z wyjątkiem Skype. Odkąd Skype przeszedł w ręce Microsoftu zaczęły się prawdziwe problemy na modelu G710 (problem nie do rozwiązania), a na to, że Microsoft rozwiąrze swój problem (sterownik + Skype) też nie bardzo jest sens liczyć.

  https://answers.microsoft.com/pl-pl/windows/f...m/ec7aefc6-dbfd-4a2a-81bd-2935f0e48ba5?auth=1

  Co najgorsze - na starą wersję Skype (6.14) która do pewnego czasu była rozwiązaniem problemu - nie da się już dziś zalogować. W sensie możesz pobrać, i zainstalować, ale i tak nie zalogujesz się już w tej aplikacji na własne konto Skype. Z kolei na nowej wersji Skype się zalogujesz, ale nie będzie szans na poprawne działanie mikrofonu.

  Maszynka miodzio. Zero zastrzeżeń. Poza kwestią dźwięku (mikrofon w Skype).
 • Poziom 9  
  U mnie też tylko ta jedna robi problem, ale TYLKO na USB 3.0 i to na moim G710 z win10, na G700 z win 8 działa na USB3.0 bez problemów. Nie wiem co jest grane.

  Co do mikrofonu w Skype to nie wiem, bo nie używam Skype'a, a w innych programach mikrofon działa mi bez problemów (ale nie instalowałem żadnych sterowników dźwięku od Lenovo).

  Ja mam w systemie dwa mikrofony, jeden to ten wbudowany i drugi wyłączony który zbiera z gniazda słuchawkowego. Jednak po podpięciu do tego gniazda słuchawek, mam możliwość włączenia tego drugiego mikrofonu, jednak nie da się w tym czasie puścić dźwięku na głośniki (może przez to że podpinam słuchawki, a nie prawdziwy mikrofon i jakoś to wykrywa). Jak masz zewnętrzny mikrofon, to może to był by sposób na poprawne zadziałanie w Skype.

  Z takim na USB będzie jeszcze mniej problemów, bo nie będzie blokować głośników.