Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Prośba o ocenę alarmu bezprzewodowego z GSM do mieszkania

Kevlar9 04 Jun 2015 01:39 1950 11
Fluke Kamera Termowizyjna
 • #1
  Kevlar9
  Level 2  
  Witam

  Mieszkam w bloku i nie mogę kuć w ścianach, dlatego poszukuję dobrego alarmu bezprzewodowego z powiadomieniem GSM, który można łatwo zamontować i uruchomić (chcę to zrobić samodzielnie, nie chcę korzystać z zewnętrznych firm).

  Mieszkanie składa się z 3 pokoi i przedpokoju, w jednym z pokojów jest wyjście na balkon.

  Bardzo zależy mi na tym, aby było jak najmniej fałszywych alarmów (znajomym alarm wyje kilka razy w roku).

  Z tematów na elektrodzie wyczytałem, że będę potrzebował centralę alarmową, 4 czujki wewnętrzne bezprzewodowe (po 1 na każdy pokój + 1 w przedpokoju) i 2 kontaktrony bezprzewodowe (1 na drzwi wejściowe, 1 na drzwi od balkonu).

  Na centralę alarmową wybrałem:
  Nice HSCU1GPL - centralę z powiadamianiem GSM, dual band, z wbudowanym pakietem baterii 9V 12Ah, które niby posłużą 2 lata. Centrala ma wbudowaną syrenę i buzzer.
  Mam w planach ją przyczepić taśmą dwustronną do ściany, gdzieś gdzie nie była by widoczna (chcę uniknąć wiercenia w ścianach... czy może to błąd? Może centrala powinna być wwiercona dobrze w ścianę :?: ). Koszt: 2000 PLN

  4 x bezprzewodowa czujka wewnętrzna:
  Nice PIR+MW HSDIM22
  To jest niby czujka podwójnego działania - wg. karty produktu ma "podwójną kontrolę, ogranicza do maksimum niewłaściwych alarmów i zwiększa w ten sposób poziom bezpieczeństwa". W mieszkaniu nie ma klimatyzacji, ani nie ma zwierząt więc... czy ta "podwójna kontrola" poskutkuje mniejszą ilością fałszywych alarmów, w stosunku do "zwykłej" czujki na podczerwień, bez mikrofal :?: Oczywiście zakładając, że żadna z nich nie będzie skierowana na okna, albo nie będzie się znajdować bezpośrednio nad grzejnikiem. Koszt: 4 x 420 PLN = 1680 PLN

  2 x bezprzewodowa czujka kontaktronowa:
  Nice HSDID11
  a może kontaktron + czujka inercyjna :?: Słyszałem, że takie sprawdzają się w garażach, gdy ktoś majstruje przy drzwiach, załączą alarm zanim drzwi zostaną sforsowane... można je zastosować z powodzeniem też na drzwiach wejściowych :?:
  Cena 2 x 200 PLN = 400 PLN

  Razem alarm kosztował by 4080 PLN.

  Proszę o sensowne porady, bo potrzebuję opinii - dlatego szukam pomocy tutaj na forum elektroda.
 • Fluke Kamera Termowizyjna
 • #2
  kosmos99
  Level 37  
  Kevlar9 wrote:
  Razem alarm kosztował by 4080 PLN.

  Bardzo drogo, tym bardziej, że nie doliczyłeś manipulatora, sygnalizatora, akumulatora, obudowy.

  Z Satela będzie o połowę taniej:

  Versa 5
  Moduł Abax ACU 270
  Moduł GPRS-4
  Czujniki apd-100
  Manipulator bezprzewodowy
  Sygnalizator bezprzewodowy
  Obudowa z akumulatorem


  Albo Elmes

  http://elmes.pl/?p=produkty&act=prodlista&kat=1
 • #3
  dariusz.bembenek
  Stationary Alarms specialist
  kosmos99 wrote:
  Bardzo drogo, tym bardziej, że nie doliczyłeś manipulatora, sygnalizatora, akumulatora, obudowy.

  Kolego, wystarczyło kliknąć na link wrzucony przez autora.

  Co do samego alarmu NICE, osobiście nie miałem z nim do czynienia i przypuszczam, że wiele osób z tego forum też nie miało z tym do czynienia. Nie oznacza to, że będzie to słaby system, ale w razie problemów technicznych pomoc na tym forum będzie zdecydowanie ograniczona.

  Kevlar9 wrote:
  (chcę uniknąć wiercenia w ścianach... czy może to błąd? Może centrala powinna być wwiercona dobrze w ścianę :?: )

  Zrób tak, żeby nie odpadła.

  Kevlar9 wrote:
  Bardzo zależy mi na tym, aby było jak najmniej fałszywych alarmów

  Wszystkim nam na tym zależy :) Im lepsza czujka + jej właściwy montaż tym większa pewność. Co do wspomnianej czujki, prawdopodobnie ma mały udział na naszym rynku i trudno będzie uzyskać tutaj wiarygodną opinię, tym bardziej, że ten system od Nice jest stosunkowo nowy.
 • Fluke Kamera Termowizyjna
 • #4
  zaskar23
  Level 13  
  Kolega 2 posty wyżej zadał sobie trud spojrzenia chociażby w broszurkę tego Nice`a ?
  Moim zdaniem jest to urządzenie porównywalne do tych zestawów "wszystko w jednym" z Allegro. Przyjmijmy sytuacje że ktoś włamuje się do Twojego dobytku, udaje się w miejsce skąd słyszy te przeraźliwe 105dB i ku jego zadowoleniu widzi tam wiszącą na ścianie centralę zintegrowaną z syreną i manipulatorem :) Taśma dwustronna stawia opór, agresor jednak sobie tylko znanym sposobem zrywa mocowanie i roztrzaskuje "urządzenie" o podłogę. Twój alarm został właśnie wyłączony.
  Dziwi mnie Twój wybór. Nie wiem jak wykończone masz mieszkanie, ale jeśli jesteś już po remoncie i sobie przypomniałeś o zabezpieczeniu to schowaj centralę do garderoby a manipulator umieść przy wejściu do mieszkania. Zerknij na ofertę DSC. Do tego wystarczy dorzucić jeden przewód na zewnątrz do sygnalizatora i masz namiastkę systemu alarmowego. Nie stosuj sygnalizatorów bezprzewodowych. Jeśli ma on alarmować to niech się wydziera a do tego potrzeba energii.
 • #5
  suworow
  Admin of Property security
  Do autora:
  Posty kolegów darka, zaskar23, kosmos99 ( tu z zastrzeżeniem ze system abax nie przewiduje klawiatury bezprzewodowej) warte są rozważenia. Ja tylko z kronikarskiego obowiązku dodam że podobne zespolone systemy " trzy w jednym " w swojej ofercie ma nie tylko nice, ale również firmy mocno kojarzone z systemami alarmowymi takie jak Risco czy Visonic.
  Jeżeli już system tego typu, to sam w strefie natychmiastowej, a w opóźnionej dodatkowy manipulator.
 • #7
  niepotrafie
  Level 15  
  Witam, ja również polecam zakup Versy i kontrolera ACU-270, czyli propozycje kolegi kosmos99. Jedyne ale to odpuszczenie pomysłu z bezprzewodowym sygnalizatorem, lepiej będzie na kablu. Pamiętaj o syrenie wewnętrznej. Obsługę systemu realizujesz na bezprzewodowej klawiaturze, bądź zostawiasz przy centrali manipulator na kablu, a czuwanie z pilota(również dwukierunkowa transmisja)

  P.S. kolego suworow Link
 • #9
  fred4u
  Level 25  
  Nikt nie wspomniał o systemach Jablotron, a szkoda - wyróżniają się przyjaznością obsługi, do tego ich technologia bezprzewodowa nie przysparza żadnych większych problemów. Do tego typu instalacji jak znalazł.
 • #11
  fred4u
  Level 25  
  bhtom wrote:
  Dlaczego "na pierwszy ogień" idzie moduł T4 ? Przecież T1 będzie lepszy i praktyczniejszy.


  Od kiedy jest "lepszy i praktyczniejszy"? Mają różną funkcjonalność, co prawda T1 da bardziej szczegółowe powiadamianie, ale nie ma żadnego zdalnego sterowania.

  Każdy ma swoje zastosowanie.
 • #12
  Kevlar9
  Level 2  
  Dziękuję kolegom za trafne sugestie.
  Sprawdzę rozwiązania, które koledzy podali i rozejrzę się za rozwiązaniem z sygnalizatorem z przewodem i manipulatorem przy wejściu.