Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

spawarka migomat jaki kupić

piotruś 123 04 Jun 2015 11:57 11583 35
    piotruś 123
    Level 9  
    Witam. Chcę kupić spawarkę - migomat do spawania elektrodą oraz drutem. Będę spawał zarówno blachy w samochodzie jaki i blachy o grubości 4 mm lub więcej. Myślałem o parametrach co najmniej 300 A lub 400 A. Nie wiem Jaki model kupić. Myślałem o nowej typu Magnum lub Bester 300 A lecz ceny zaczynają się od 3500 złotych. 400 A to koszt rzędu 4000 zł. Trochę Dużo. Oglądałem używane typy Ozas 400 A cena przystępna około 2500 zł. Nie chcę żadnych chińskich , gdyż chodzi mi późnej o naprawę i części. Używane nie są kompletne tzn. brakuję przewodów przeważnie do elektrody i wiadomo jest to sprzęt używany i stary. Proszę o poradę.
    Andrzej2n
    Level 14  
    Witam.
    Jeśli planuje pan zakup migoma-tu, to proszę kierować się dostępnością części zamiennych, oraz dodatkowego wyposażenia. Markowy sprzęt, do spawania blach do 4 mm. 200/240A. Będzie jeszcze zapas, bo ja na takim spawam konstrukcje metalowe z profili o grubości 6 mm.

Dodano po 1 [godziny] 46 [minuty]:

Po namyśle proponuję; Magnum 285, ESAB Caddy Arc 201i
    Ozas to klon firmy Esab, z czystym sumieniem mogę polecić.
    piotruś 123
    Level 9  
    A jaki model Esab byłby dobry?
    Andrzej2n
    Level 14  
    Proszę określić, jakie metale: grubość, rodzaj stali, jaką metodą. Muszę jednak uprzedzić, że spawarki firmy Esab są bardzo drogie. A używanych sprawnych, nie spotkałem w handlu. W chwili obecnej mogę polecić Esab Origo™ Mig C250 3ph. Nowa to około 4500 zł.
    piotruś 123
    Level 9  
    Metal to blachy do grubości około 6mm. Chciałem spawać elektrodą i drutem .
    Andrzej2n
    Level 14  
    Wybierz coś tańszego. Zakładam, że blachy zwykłe stalowe. Nie aluminium. Do zwykłej stali i chromo-nikieliny wystarczy firmowy Magnum 285.

Dodano po 1 [minuty]:

Uwaga na podróbki !!!
    piotruś 123
    Level 9  
    Myślałem a zakupie do 3 tys. zł.
    Andrzej2n
    Level 14  
    I tyle wydasz. Magnum kosztuje 2900 zł.
    hazet
    Level 26  
    A co sadzicie o naszym krajowym Bester swego czasu robili dobry sprzęt no i z częściami bez problemu :?:
    Andrzej2n
    Level 14  
    Robią dalej, są częścią firmy Lincoln. Ale mają dwie linie; profesjonale i hobby.

Dodano po 16 [minuty]:

Co do jakości, to zdania są podzielone. Ja nie używam Bestera, choć na nich uczyłem się rzemiosła. A technologia poszła bardzo do przodu.
    boven
    Level 14  
    Andrzej2n wrote:
    Wybierz coś tańszego. Zakładam, że blachy zwykłe stalowe. Nie aluminium. Do zwykłej stali i chromo-nikieliny wystarczy firmowy Magnum 285.

Dodano po 1 [minuty]:

Uwaga na podróbki !!!

Przepraszam, ale podróbki czego? Magnuma?

wcześniej polecasz autorowi tematu Esab Caddy Arc... on szuka półautomatu z możliwości spawania również elektrodą.

Ozas to nie klon Esaba tylko kupiona przez ESAB firma. Produkuje w Polsce m.in. Origomigi, Caddymigi.

Nie boj się chińczyków kolego bo nawet pogwarancyjna naprawa nie jest już tak kosztowna jak kiedyś.

Poszukaj Ideal Vmig 330 + MMA - polecam
    piotruś 123
    Level 9  
    Oglądałem właśnie Ideal Vmig 330 + MMA. Cena przystępna. Tylko co to dokładnie za firma. Chodzi mi o to że nie są to małe pieniądze tak jak dla Mnie i chciałbym kupić sprzęt który długo posłuży.
    Andrzej2n
    Level 14  
    Kolego boven. Po pierwsze, czy pisałem że chodzi mi o podróbki Magnum?
    Po drugie, ESAB Caddy Arc 201i TIG/MMA laik nie wykorzysta wszystkich zalet tego sprzętu.
    Po trzecie, klon to dla mnie część większej firmy. Wiem bo jestem współpracownikiem tego klona.
    Po czwarte, zaproponował kolega; Ideal Vmig 330 + MMA .
    Proszę wymienić choć jedną zaletę tego sprzętu.
    Autor tego postu, prosił o informację na temat polecanej przez kolegę firmy. Wszak jest pan jej przedstawicielem, bo handluje wymienionym sprzętem.
    Ja nie polecam Ideal Vmig 330... znam fachowców którzy zrezygnowali z tego sprzętu.
    piotruś 123
    Level 9  
    Ze wszystkich postów dalej nie wiem co wybrać. Może Magnum?
    hazet
    Level 26  
    Kupisz takiego na jakiego cię stać.ESAB to profesjonalny i drogi sprzęt jak masz kasę to wiadomo warto.Bester to prosty z mniejszą ilością elektroniki -łatwa możliwość naprawy nawet w warunkach domowych.Wszystkie inne będą chwalone
    przez sprzedawców więc trzeba podchodzić do tego z rezerwą.
    boven
    Level 14  
    Andrzej2n wrote:
    Kolego boven. Po pierwsze, czy pisałem że chodzi mi o podróbki Magnum?
    Po drugie, ESAB Caddy Arc 201i TIG/MMA laik nie wykorzysta wszystkich zalet tego sprzętu.
    Po trzecie, klon to dla mnie część większej firmy. Wiem bo jestem współpracownikiem tego klona.
    Po czwarte, zaproponował kolega; Ideal Vmig 330 + MMA .
    Proszę wymienić choć jedną zaletę tego sprzętu.
    Autor tego postu, prosił o informację na temat polecanej przez kolegę firmy. Wszak jest pan jej przedstawicielem, bo handluje wymienionym sprzętem.
    Ja nie polecam Ideal Vmig 330... znam fachowców którzy zrezygnowali z tego sprzętu.

Nie będę podnosił tej rękawicy i szczegółowo komentował tego co napisałeś. Robisz research mojej działalności?:) Brawo.

Nigdy na forum nie występuję jako sprzedawca a doradzam sprzęt różnych marek w zależności od potrzeb.
    piotruś 123
    Level 9  
    Panowie nie ma co się kłócić. Każdy poleca to na czym pracował i mu odpowiadało. Będę dalej jeszcze szukał. Jak znajdę coś na oku to napiszę .
    piotruś 123
    Level 9  
    Witam w dalszym ciągu nie zakupiłem migomata ale w 90 procentach jestem zdecydowany na Spawarka Migomat MIG/MAG Magnum MIG 285 IGBT MMA. Cena 3400 złotych. Co o tym myślicie ?
    hazet
    Level 26  
    Dużo elektroniki dużo do naprawy. Wiadomo spawarka będzie pracowała w warunkach warsztatowych. Zawsze trzeba się liczyć z możliwością naprawy. Coś mi mówi, że mogą być problemy.
    piotruś 123
    Level 9  
    A co myślicie o tym Spawarka Migomat MIG/MAG Magnum MIG 290
    xbajt
    Level 16  
    Nie miałem z nimi do czynienia.
    Dobre są za to takie marki jak Telwin czy IDEAL .
    Jeżeli chodzi o taki Telwin, to jest to marka istniejąca na rynku od kilkudziesięciu lat. Jakościowo jak i żywotnościowo są więc na poziomie. Nie chcę podawać konkretnych modeli, wejdź sobie na motointegrator.pl wpisz w szukajce migomat i pojawi się kilkadziesiąt modeli. Dobierz taki jaki będzie się mieścił w zaplanowanym budżecie i będzie zgodny ze specyfikacją.
    piotruś 123
    Level 9  
    Do tej pory nie kupiłem migomata. A co myślicie by zakupić migatronica?
    Łysy74
    Level 1  
    Witam.
    Chciałbym zakupić tani migomat do okazjonalnych prac hobbystycznych. Moje hobby to klasyczne samochody. Spawarki będę używał do prac typu - spawanie układu wydechowego, spawanie blach karoserii, ewentualnie drobne naprawy w domu.
    Ostatnio w "Juli" można kupić za 600 zł spawarkę Stanley Mikromig 95 A(promocja 500 zł). Niestety nie mogę zamieszczać "linków"
    Proszę o rzetelne opinie, czy warto ją kupić do moich celów.
    Pozdrawiam
    piotruś 123
    Level 9  
    Ja do tej pory nie kupiłem migomata. Dalej zastanawiam się nad Magnum 280. Ale ostatnio kolega doradził mi by kupić migatronica Delta 250. Nie wiem czym one się różnią. Proszę o poradę.
    piotruś 123
    Level 9  
    Chciałem jeszcze zapytać i poruszyć w/w temat. Myślałem nad zakupem jeszcze półautomat MAGNUM 209A MIG/MAG. Dowiedziałem się że te na inwertorze jak się uszkodzi układ elektroniczny to są bardzo duże koszty. Podobno lepiej zakupić migomata na transformatorze i najlepiej nie z płytkami aluminiowymi tylko miedzianymi. Wtedy dłużej wytrzyma.
    Bosak
    Level 17  
    A ja zrobiłem zakup Magnum Mig 205L ;)
    piotruś 123
    Level 9  
    ok. Ale Ja myślę o migu na transformatorze
    solar744
    Level 18  
    Jest jeszcze jedna firma krajowa co produkuje migomaty na trafach.
    Wpisz wyszukiwarkę Muszer i zobacz co oni proponują, ceny są niższe niż proponuje Esab.
    Można również zamówić u nich transformator do swojego projektu winięty miedzią lub aluminium wszystko zależy od zamawiającego.
    piotruś 123
    Level 9  
    Nie znam tej firmy. Powiem tak z tego co już się orientowałem to potrzebuje migomata na transformatorze miedzianym. Podajnik czterorolkowy i moc od 220 do 250 A. Nie chińszczyznę tylko dobra markę by mógł służyć mi długie lata.