Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

spawarka migomat jaki kupić

piotruś 123 04 Jun 2015 11:57 10872 35
    piotruś 123
    Level 9  
    Witam. Chcę kupić spawarkę - migomat do spawania elektrodą oraz drutem. Będę spawał zarówno blachy w samochodzie jaki i blachy o grubości 4 mm lub więcej. Myślałem o parametrach co najmniej 300 A lub 400 A. Nie wiem Jaki model kupić. Myślałem o nowej typu Magnum lub Bester 300 A lecz ceny zaczynają się od 3500 złotych. 400 A to koszt rzędu 4000 zł. Trochę Dużo. Oglądałem używane typy Ozas 400 A cena przystępna około 2500 zł. Nie chcę żadnych chińskich , gdyż chodzi mi późnej o naprawę i części. Używane nie są kompletne tzn. brakuję przewodów przeważnie do elektrody i wiadomo jest to sprzęt używany i stary. Proszę o poradę.
    Andrzej2n
    Level 14  
    Witam.
    Jeśli planuje pan zakup migoma-tu, to proszę kierować się dostępnością części zamiennych, oraz dodatkowego wyposażenia. Markowy sprzęt, do spawania blach do 4 mm. 200/240A. Będzie jeszcze zapas, bo ja na takim spawam konstrukcje metalowe z profili o grubości 6 mm.

Dodano po 1 [godziny] 46 [minuty]:

Po namyśle proponuję; Magnum 285, ESAB Caddy Arc 201i
    Ozas to klon firmy Esab, z czystym sumieniem mogę polecić.
    piotruś 123
    Level 9  
    A jaki model Esab byłby dobry?
    Andrzej2n
    Level 14  
    Proszę określić, jakie metale: grubość, rodzaj stali, jaką metodą. Muszę jednak uprzedzić, że spawarki firmy Esab są bardzo drogie. A używanych sprawnych, nie spotkałem w handlu. W chwili obecnej mogę polecić Esab Origo™ Mig C250 3ph. Nowa to około 4500 zł.
    piotruś 123
    Level 9  
    Metal to blachy do grubości około 6mm. Chciałem spawać elektrodą i drutem .
    Andrzej2n
    Level 14  
    Wybierz coś tańszego. Zakładam, że blachy zwykłe stalowe. Nie aluminium. Do zwykłej stali i chromo-nikieliny wystarczy firmowy Magnum 285.

Dodano po 1 [minuty]:

Uwaga na podróbki !!!
    piotruś 123
    Level 9  
    Myślałem a zakupie do 3 tys. zł.
    Andrzej2n
    Level 14  
    I tyle wydasz. Magnum kosztuje 2900 zł.
    hazet
    Level 26  
    A co sadzicie o naszym krajowym Bester swego czasu robili dobry sprzęt no i z częściami bez problemu :?:
    Andrzej2n
    Level 14  
    Robią dalej, są częścią firmy Lincoln. Ale mają dwie linie; profesjonale i hobby.

Dodano po 16 [minuty]:

Co do jakości, to zdania są podzielone. Ja nie używam Bestera, choć na nich uczyłem się rzemiosła. A technologia poszła bardzo do przodu.
    boven
    Level 14  
    Andrzej2n wrote:
    Wybierz coś tańszego. Zakładam, że blachy zwykłe stalowe. Nie aluminium. Do zwykłej stali i chromo-nikieliny wystarczy firmowy Magnum 285.

Dodano po 1 [minuty]:

Uwaga na podróbki !!!

Przepraszam, ale podróbki czego? Magnuma?

wcześniej polecasz autorowi tematu Esab Caddy Arc... on szuka półautomatu z możliwości spawania również elektrodą.

Ozas to nie klon Esaba tylko kupiona przez ESAB firma. Produkuje w Polsce m.in. Origomigi, Caddymigi.

Nie boj się chińczyków kolego bo nawet pogwarancyjna naprawa nie jest już tak kosztowna jak kiedyś.

Poszukaj Ideal Vmig 330 + MMA - polecam
    piotruś 123
    Level 9  
    Oglądałem właśnie Ideal Vmig 330 + MMA. Cena przystępna. Tylko co to dokładnie za firma. Chodzi mi o to że nie są to małe pieniądze tak jak dla Mnie i chciałbym kupić sprzęt który długo posłuży.
    Andrzej2n
    Level 14  
    Kolego boven. Po pierwsze, czy pisałem że chodzi mi o podróbki Magnum?
    Po drugie, ESAB Caddy Arc 201i TIG/MMA laik nie wykorzysta wszystkich zalet tego sprzętu.
    Po trzecie, klon to dla mnie część większej firmy. Wiem bo jestem współpracownikiem tego klona.
    Po czwarte, zaproponował kolega; Ideal Vmig 330 + MMA .
    Proszę wymienić choć jedną zaletę tego sprzętu.
    Autor tego postu, prosił o informację na temat polecanej przez kolegę firmy. Wszak jest pan jej przedstawicielem, bo handluje wymienionym sprzętem.
    Ja nie polecam Ideal Vmig 330... znam fachowców którzy zrezygnowali z tego sprzętu.
    piotruś 123
    Level 9  
    Ze wszystkich postów dalej nie wiem co wybrać. Może Magnum?
    hazet
    Level 26  
    Kupisz takiego na jakiego cię stać.ESAB to profesjonalny i drogi sprzęt jak masz kasę to wiadomo warto.Bester to prosty z mniejszą ilością elektroniki -łatwa możliwość naprawy nawet w warunkach domowych.Wszystkie inne będą chwalone
    przez sprzedawców więc trzeba podchodzić do tego z rezerwą.
    boven
    Level 14  
    Andrzej2n wrote:
    Kolego boven. Po pierwsze, czy pisałem że chodzi mi o podróbki Magnum?
    Po drugie, ESAB Caddy Arc 201i TIG/MMA laik nie wykorzysta wszystkich zalet tego sprzętu.
    Po trzecie, klon to dla mnie część większej firmy. Wiem bo jestem współpracownikiem tego klona.
    Po czwarte, zaproponował kolega; Ideal Vmig 330 + MMA .
    Proszę wymienić choć jedną zaletę tego sprzętu.
    Autor tego postu, prosił o informację na temat polecanej przez kolegę firmy. Wszak jest pan jej przedstawicielem, bo handluje wymienionym sprzętem.
    Ja nie polecam Ideal Vmig 330... znam fachowców którzy zrezygnowali z tego sprzętu.

Nie będę podnosił tej rękawicy i szczegółowo komentował tego co napisałeś. Robisz research mojej działalności?:) Brawo.

Nigdy na forum nie występuję jako sprzedawca a doradzam sprzęt różnych marek w zależności od potrzeb.
    piotruś 123
    Level 9  
    Panowie nie ma co się kłócić. Każdy poleca to na czym pracował i mu odpowiadało. Będę dalej jeszcze szukał. Jak znajdę coś na oku to napiszę .
    piotruś 123
    Level 9  
    Witam w dalszym ciągu nie zakupiłem migomata ale w 90 procentach jestem zdecydowany na Spawarka Migomat MIG/MAG Magnum MIG 285 IGBT MMA. Cena 3400 złotych. Co o tym myślicie ?
    hazet
    Level 26  
    Dużo elektroniki dużo do naprawy. Wiadomo spawarka będzie pracowała w warunkach warsztatowych. Zawsze trzeba się liczyć z możliwością naprawy. Coś mi mówi, że mogą być problemy.
    piotruś 123
    Level 9  
    A co myślicie o tym Spawarka Migomat MIG/MAG Magnum MIG 290
    xbajt
    Level 16  
    Nie miałem z nimi do czynienia.
    Dobre są za to takie marki jak Telwin czy IDEAL .
    Jeżeli chodzi o taki Telwin, to jest to marka istniejąca na rynku od kilkudziesięciu lat. Jakościowo jak i żywotnościowo są więc na poziomie. Nie chcę podawać konkretnych modeli, wejdź sobie na motointegrator.pl wpisz w szukajce migomat i pojawi się kilkadziesiąt modeli. Dobierz taki jaki będzie się mieścił w zaplanowanym budżecie i będzie zgodny ze specyfikacją.
    piotruś 123
    Level 9  
    Do tej pory nie kupiłem migomata. A co myślicie by zakupić migatronica?
    Łysy74
    Level 1  
    Witam.
    Chciałbym zakupić tani migomat do okazjonalnych prac hobbystycznych. Moje hobby to klasyczne samochody. Spawarki będę używał do prac typu - spawanie układu wydechowego, spawanie blach karoserii, ewentualnie drobne naprawy w domu.
    Ostatnio w "Juli" można kupić za 600 zł spawarkę Stanley Mikromig 95 A(promocja 500 zł). Niestety nie mogę zamieszczać "linków"
    Proszę o rzetelne opinie, czy warto ją kupić do moich celów.
    Pozdrawiam
    piotruś 123
    Level 9  
    Ja do tej pory nie kupiłem migomata. Dalej zastanawiam się nad Magnum 280. Ale ostatnio kolega doradził mi by kupić migatronica Delta 250. Nie wiem czym one się różnią. Proszę o poradę.
    piotruś 123
    Level 9  
    Chciałem jeszcze zapytać i poruszyć w/w temat. Myślałem nad zakupem jeszcze półautomat MAGNUM 209A MIG/MAG. Dowiedziałem się że te na inwertorze jak się uszkodzi układ elektroniczny to są bardzo duże koszty. Podobno lepiej zakupić migomata na transformatorze i najlepiej nie z płytkami aluminiowymi tylko miedzianymi. Wtedy dłużej wytrzyma.
    Bosak
    Level 17  
    A ja zrobiłem zakup Magnum Mig 205L ;)
    piotruś 123
    Level 9  
    ok. Ale Ja myślę o migu na transformatorze
    solar744
    Level 18  
    Jest jeszcze jedna firma krajowa co produkuje migomaty na trafach.
    Wpisz wyszukiwarkę Muszer i zobacz co oni proponują, ceny są niższe niż proponuje Esab.
    Można również zamówić u nich transformator do swojego projektu winięty miedzią lub aluminium wszystko zależy od zamawiającego.
    piotruś 123
    Level 9  
    Nie znam tej firmy. Powiem tak z tego co już się orientowałem to potrzebuje migomata na transformatorze miedzianym. Podajnik czterorolkowy i moc od 220 do 250 A. Nie chińszczyznę tylko dobra markę by mógł służyć mi długie lata.