Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Lodówka LIEBHERR CNesf 5013-20e -potrzebny wsad

tera610 04 Cze 2015 13:46 843 4
  • #1 04 Cze 2015 13:46
    tera610
    Poziom 9  

LIEBHERR CNesf 5013-20e
    Lodówka bardzo słabo chłodzi, brak regulacji temperatury chłodziarki, dioda 3 miga , włącza się alarm, po kilku godzinach, dniach bez zmian. Zamrażalka pracuje prawidłowo. Wszystkie możliwe części wymieniłem, kondensator 1 uf/ 400v był padnięty. Potencjometry pracują. Nie programowałem tylko eepromu ( ATMEGA16L ) , gdyż nie posiadam do tego modelu wsadu. Jeśli ktoś posiada wsad, bardzo proszę o kontakt.

0 4
  • Pomocny post
    #2 04 Cze 2015 20:29
    cezet
    VIP Zasłużony dla elektroda

tera610 napisał:
    Nie programowałem tylko eepromu ( ATMEGAL16L ) , gdyż nie posiadam do tego modelu wsadu. Jeśli ktoś posiada wsad, bardzo proszę o kontakt.

Wsad eepromu nic Ci nie pomoże. Masz nieszczelność i ubytek czynnika chłodniczego.

2
  • #3 05 Cze 2015 18:22
    tera610
    Poziom 9  

Szczelność ok.
    Freon w normie.
    Może wyjaśnię; wyświetlacz z chłodziarki nie reaguje na podkręcanie na niższą, czy wyższą temp. Cały czas miga numerek "3". Po prostu, nie daje informacji z plakiety o zmianę temp. Potencjometr działa prawidłowo.
    Juz w innych lodówkach np. Bosch miałem podobne sytuacje , działała np. tylko jedna strona plakiety, po programowaniu wszystko było ok.
    Jeśli posiadasz wsad proszę o informacje.

0
  • #4 05 Cze 2015 19:26
    pawel_amatorek
    Poziom 13  

A nie było by tego lepiej przerobić na termostat K-59? coś czuję, że tu nie chodzi o czynnik. Jaki masz tam czynnik? R600 czy R404? możesz mieć również zapchaną kapilarę lub filtr czynnika, w najgorszym przypadku sprężarka niema wydajności.

1
  • #5 08 Cze 2015 15:33
    tera610
    Poziom 9  

Dzięki za dobre chęci, ale nie chce nic przerabiać, chce ja naprawić. Jak już pisałem, freon sprawdzony, kapilara i filtr tez. Silniki działają prawidłowo. Problem jest w plakiecie. Opisałem w taki sposób, żeby już nikt nie pisał o freonie, szczelności itd...
    Potrzebny wsad !!
    Jutro dołączę wideo lub foto jak to wygląda.

0