Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jak najlepiej podłączyć 4 akumulatory ? Który wybrać schemat ?

jackur69 04 Cze 2015 13:46 699 3
  • #1 04 Cze 2015 13:46
    jackur69
    Poziom 2  

Witam. Stanąłem przed następującym problemem. Szukając sposobu na podłączenie 4 akumulatorów(żelowych), 12V 18Ah kazdy tak aby uzyskać napięcie wyjsciowe 24V i możliwie jak największą pojemność spotkałem się z dwoma schematami(TAki jak na rysunku i taki z dodatkowym kablem{fioletowym na rysunku} Poszukuje odpowiedzi na pytanie : czym roznia sie oba sposoby i jaką funkcje pelni dodatkowy kabel ? Z góry Dziękuje za wszystkie odpowiedzi :)
    Jak najlepiej podłączyć 4 akumulatory ? Który wybrać schemat ?

0 3
  • #2 04 Cze 2015 14:12
    klamocik
    Poziom 25  

Akumulatory stosuje się do zasilania czegoś i od tego zaczynamy, problemy pojawiają się pózniej np. jak ładować lub jak maksymalnie wykorzystać,na rysunku to nie jest kabel tylko odnośnik do poprzedniego rysunku.

-1
  • #3 04 Cze 2015 14:32
    jackur69
    Poziom 2  

Niestety odpowiedz bez większego sensu. Oczywiście że akumulatory posłużą do zasilenia czegoś. Dlatego podałem jakie napięcie jest potrzebne. Odnośnik do porzedniego rysunku ? Sam narysowałem w paincie zeby nie wrzucac 2 rysunkow...

0
  • #4 04 Cze 2015 15:35
    zwolmar
    Poziom 16  

Zastosuj układ bez dodatkowego (fioletowego) kabelka. W przypadku awarii jednego akumulatora, w akumulatorze równoległym popłynie większy prąd, wymuszony przez pozostałe akumulatory. Może to doprowadzić do deformacji płyt i zwiększonego gazowania, a w skrajnym wypadku do wybuchu. Właściwie to każde połączenie równoległe akumulatorów na dłuższą metę jest nie wskazane . Nigdy nie będą równo się rozładowywać i równo ładować. To doprowadzi do wzajemnego rozładowywania się a ponieważ opór wewnętrzny jest niewielki, to prąd wyrównawczy może uzyskiwać spore wartości

0