Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
MetalworkMetalwork
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Bosch WAQ28363NL/01- nie startuje, kod bledu E34 i E29

04 Cze 2015 16:48 3303 8
  • Poziom 2  
    Witam, mam problem z pralka Bosch WAQ28363NL, nie załącza startu, wyskakuje bład E34 i E29. Drzwiczki się nie blokują, nie podaje wody. Wymieniona blokada drzwiczek, ale w dalszym ciągu nic. Przytrzymanie przycisku Start przez kilka sekund (reset) tez nie pomaga. Czy ma ktoś jakiś pomysł? Proszę o pomoc i pozdrawiam
  • MetalworkMetalwork

• Poziom 39  
    E34 - problem z blokadą drzwi, uszkodzony zamek, okablowanie, moduł
    E29 - błąd napełnienia pralki, sprawdzić zamek, wąż dopływowy
  • MetalworkMetalwork
  • Poziom 2  
    zamek wymieniony na nowy,blokada tez,waz doplywowy sprawdzony nadal zero reakcji mozna jakos zresetowac te bledy? moze wtedy ruszy?

• Poziom 39  
    Wybierak programów na godzinę "6", palec na przycisk redukcje wirowania i przesuwamy wybierak o jedną pozycję na godzinę "7" i gotowe. Nieraz nie wchodzi od razu i trzeba trochę cierpliwości.
  • Poziom 2  
    Dzięki będę próbował.

• Poziom 39  
    Jeszcze po głowie chodzą mi a nóż widelec zaśniedziałe styki lub zimne luty na module.
  • Poziom 2  
    Dzięki to tez przejrzę choć styki nie powinny jeszcze zajść bo pralka ma niecałe pół roku dziś będę próbował ją znów uruchomić.
  • Poziom 10  
    Witam
    Mam identyczny problem co kolega lecz błędy E34 i E29, zamek wymieniony na nowy, nie blokuje drzwi choc widzi, ze zamknięte i nie startuje... Resetowanie po kilkaset razy nie pomaga, po puszczeniu redukcji wirowania na pozycji pokrętła na pozycji 7 pokazuje sie błąd E34
    Bardzo proszę o pomoc.

• Poziom 39  
    Kody błędów podałem na samej górze.
    E34 - problem z blokadą. Jeśli blokada została wymieniona, winnego należy szukać w module - uszkodzony triak blokady, uszkodzony procesor - wymiana modułu

E29 - błąd napełnienia pralki, sprawdzić zamek, wąż dopływowy. Sprawdzić elektrozawór, filtry. Uszkodzenie na module.

Tu nie potrzebna jest elektroda. Wystarczy miernik i trochę polotu. Samo się nic nie sprawdzi i nie naprawi a kasowanie błędów nic nie da jeśli w pralce nadal występują uszkodzenia. Nikt też pralki na odległość nie naprawi bo nikt przy niej nie stoi po za wami użytkownikami.

Serwis jest od naprawiania, elektroda od sugestii co należy sprawdzić - pomóc. Jeśli użytkownik nie ma zamiaru wezwać serwisu, na jego barkach spoczywa prawidłowy pomiar, sprawdzenie urządzenia, a sugestie z elektrody mogą nakierować na konkretny kierunek działań.