Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

BMW E46 - Wąż od kolektora ssącego do odmy z pokrywy zaworów ZACISKA SIĘ.

04 Cze 2015 18:33 1983 6
  • Poziom 5  
    Witam.
    Mam problem z BMW E46 2.0 143KM 2002r.
    A mianowicie z wężem idącym od kolektora ssącego do odmy którą połączona jest jednym wężem z pokrywą zaworów a drugi wąż idzie do króćca który jest połączony z bagnetem. Chodzi mi o czym to jest spowodowane że ten wężyk się zaciska podczas pracy silnika. Jeśli ktoś miał taki przypadek poproszę o jaką radę.
  • Poziom 13  
    Witam.Z tego opisu wynika,że niema drożności w tym połączeniu,czy jest tam siatka zabezpieczająca przed( przedmuchem) oleju do kolektora ssącego?,jeśli jest to jest zawalona nagarem,trzeba przemyć i udrożnić zasysanie z odmy.
    Pozdrawiam.
  • Poziom 24  
    Albo wąż już zmiękł i nawet po wyczyszczeniu i tak będzie go zasysać.
  • Poziom 5  
    Sitka nie ma, podejrzewam że wąż juz się zniszczył, najlepszym rozwiązaniem będzie wymiana całego separatora oleju wraz z wężami.

Dodano po 0 [sekundy]:

Sitka nie ma, podejrzewam że wąż juz się zniszczył, najlepszym rozwiązaniem będzie wymiana całego separatora oleju wraz z wężami.
  • Poziom 13  
    Cały separator to może nie od razu,zależy jakie to koszty. Zacząć od wymiany węży tak jak kolega wcześniej napisał mogą być tak miękkie,że podciśnienie podczas zasysania do kolektora zaciska wąż.
  • Poziom 35  
    W jakim stanie filtr powietrza i wlot do filtra ? nic tam nie utknęło ?
  • Poziom 5  
    Filtr jest czysty nic nie jest przytkane, wszystko od wlotu do filtra do kolektora ssącego było rozebrane, więc mam pewność , teraz założyłem sztywniejszy wężyk który nie ma prawa się zacisnąć.