Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Pralka Amica Dynamic System -cały czas działa pompa

cutecalypso 04 Cze 2015 22:57 951 4
  • #1 04 Cze 2015 22:57
    cutecalypso
    Poziom 10  

Witam posiadam pralkę Amica PA5580A520 Dynamic System z Aqua sprayem i ostatnio po praniu kiedy chciałam włączyć po godzinie kolejne po załączeniu programu zaczyna burczeć tylko pompa i miga zielona dioda 4 razy.Nie można zresetować programu.Czy ktoś wie co może być przyczyną usterki ?Obawiam się uszkodzonego modułu,ale wydaje mi się że nic nie mogłam popsuć.Może ktoś z was miał taki problem i naprawił moduł.Co może być przyczyną ?Za pomoc serdecznie dziękuje.

0 4
  • #2 05 Cze 2015 19:30
    pawel_amatorek
    Poziom 13  

Zawór trójdrożny puścił po ostatnim praniu? często w nim znajduje się problem. sprawdź tez przeciekówkę i czy na dnie obudowy nie zbiera się woda poprzez dziurawy fartuch albo uszkodzoną harmonijkę.

0
  • #3 07 Cze 2015 15:16
    luna
    Poziom 22  

Z presostatu wysyłany jest sygnał „przepełnienie"
    Program jest przerywany, włączana jest pompa, wyświetlany jest kod 4. Po 2 minutach od sygnału „zbiornik pusty'' z presostatu pompa jest wyłączana. Blokada drzwi jest zasilana az do wyłączenia pralki, w wypadku ponownego wykrycia poziomu przepełnienia pompka jest włączana ponownie. Przyczyna powstania błedu :
    Elektrozawory zablokowane w pozycji „otwarte"; - duże zmiany ciśnienia wody podczas cyklu prania; - rozpoczęcie cyklu prania z zamkniętym dopływem wody i otwarcie dopływu w trakcie prania; - uszkodzony presostat;

0
  • #4 07 Cze 2015 23:35
    cutecalypso
    Poziom 10  

Presostat=termostat ?No ale podłożyłem moduł do drugiej pralki i znów po załączeniu programu chwila jest gotowa do pracy i sama przechodzi na tryb pracuje i cały czas pompa chodzi i w czasie tego miga dioda.

0