Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Pralka Amica Dynamic System -cały czas działa pompa

04 Jun 2015 22:57 1266 4
  • Level 10  
    Witam posiadam pralkę Amica PA5580A520 Dynamic System z Aqua sprayem i ostatnio po praniu kiedy chciałam włączyć po godzinie kolejne po załączeniu programu zaczyna burczeć tylko pompa i miga zielona dioda 4 razy.Nie można zresetować programu.Czy ktoś wie co może być przyczyną usterki ?Obawiam się uszkodzonego modułu,ale wydaje mi się że nic nie mogłam popsuć.Może ktoś z was miał taki problem i naprawił moduł.Co może być przyczyną ?Za pomoc serdecznie dziękuje.
  • Level 14  
    Zawór trójdrożny puścił po ostatnim praniu? często w nim znajduje się problem. sprawdź tez przeciekówkę i czy na dnie obudowy nie zbiera się woda poprzez dziurawy fartuch albo uszkodzoną harmonijkę.
  • Level 22  
    Z presostatu wysyłany jest sygnał „przepełnienie"
    Program jest przerywany, włączana jest pompa, wyświetlany jest kod 4. Po 2 minutach od sygnału „zbiornik pusty'' z presostatu pompa jest wyłączana. Blokada drzwi jest zasilana az do wyłączenia pralki, w wypadku ponownego wykrycia poziomu przepełnienia pompka jest włączana ponownie. Przyczyna powstania błedu :
    Elektrozawory zablokowane w pozycji „otwarte"; - duże zmiany ciśnienia wody podczas cyklu prania; - rozpoczęcie cyklu prania z zamkniętym dopływem wody i otwarcie dopływu w trakcie prania; - uszkodzony presostat;
  • Level 10  
    Presostat=termostat ?No ale podłożyłem moduł do drugiej pralki i znów po załączeniu programu chwila jest gotowa do pracy i sama przechodzi na tryb pracuje i cały czas pompa chodzi i w czasie tego miga dioda.