logo elektroda
logo elektroda
X
logo elektroda
REKLAMA
REKLAMA
Adblock/uBlockOrigin/AdGuard mogą powodować znikanie niektórych postów z powodu nowej reguły.

Zafira B - Podłączenie świateł led z migaczmi do lamp przednich

ron45 05 Cze 2015 07:44 1848 4
REKLAMA
  • #1 14746417
    ron45
    Poziom 9  
    Witam.

    Mam Zafirę B i chciałbym dołożyć ledy z migaczami do lampy. Niestety jak podłącze do istniejących kabelków to świecą razem z mijania, a chciałbym to rozdzielić tj., oddzielnie do jazdy dziennej i mijania. Chciałbym by zapalały się w pozycji zero tzn. razem z zapalaniem silnika.
    Ledy mają 3 kable tj. czarny czerwony i na migacze żółty.
    Zafira B - Podłączenie świateł led z migaczmi do lamp przednich
  • REKLAMA
  • Pomocny post
    #2 14746443
    bestboy21
    Poziom 40  
    Żeby było zgodnie z przepisami trzeba kupić sterownik albo zrobić układ na przekaźniku , przy wyłączonych mijania świecą się dzienne przy włączeniu mijania dzienne powinny się wyłączyć.
  • REKLAMA
  • #3 14747221
    ron45
    Poziom 9  
    A gdzie mogę kupić taki sterownik?
  • REKLAMA
  • Pomocny post
    #4 14747404
    bestboy21
    Poziom 40  
    Zrobić na jednym przekaźniku z podwójnym stykiem NO/NC.
    Kupić... proszę bardzo
    http://allegro.pl/listing/listing.php?order=m...ej&bmatch=seng-ps-mp-p-sm-isqm-1-default-0519 (do moderatora. to nie aukcja, tylko wyszukiwarka).
    Czarny kabel to masa (wspólna dla dziennych i dla migaczy), żółty podłączasz pod kierunek (prawy i lewy, wiadomo), czerwony do sterownika, oba czerwone mogą być razem.

    Sterownik ma kilka kabli

    Wyjście na dzienne.
    Plus po stacyjce.
    Plus z świateł mijania.
    Jeśli wykryje plus po stacyjne i brak plusa na światłach daje prąd na dzienne, jeśli wykryje plus na stacyjce i na mijania to odłącza wyjście dziennych, koniec.
  • #5 14747879
    ron45
    Poziom 9  
    Super, dzięki za informacje. Trochę się namęczyłem bez tego sterownika. Próbowałem na różne sposoby ale ja nie potrafiłem. Także, dzięki :)
REKLAMA