Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Renault Megane I phII 1,4 eRN 2000r.

Magee 05 Cze 2015 11:10 693 2
  • #1 05 Cze 2015 11:10
    Magee
    Poziom 8  

Witam, od jakiegoś czasu wycieka mi płyn chłodzący, na początku wyciek był mały potem się powiększał. Pewnego dnia podczas jazdy wskazówka temperatury silnika poszybowała w górę na czerwone pole, na konsoli zapaliła się kontrolka stop-u i wysokiej temperatury silnika. Zatrzymałam auto poczekałam, aż ostygnie i okazało się, że brak jest płynu chłodzącego, dolałam na zimnym silniku i dojechałam do domu. Następnego dnia była plamka pod autem, ale nie duża, a płyn w zbiorniczku był, ale ostatnio plamy pod autem są już dosyć duże. Wycieka 1l w ciągu max. 2 dni. Wycieki największe obserwowane są na gorącym silniku i podczas chłodzenia, na zimnym natomiast są malutkie. W trakcie dolewania płynu, jak się kucnie z przodu lub prawej strony auta to widać jak leci płyn. Wyciek obserwowany jest właśnie z prawej strony auta niedaleko prawego koła. Korek wlewu oleju po dłuższym ok. tyg. postoju jest czysty nie ma żadnych białych nalotów ani nic z tych rzeczy, olej ma barwę brązową taką jasną, ale brak jest śladów wody. Auto po uruchomieniu silnika (ok. tyg. postój) nie kopci na biało. Nie znam się na tym dlatego pytam Was, jakie mogą być przyczyny takiego wycieku i jaki jest orientacyjny koszt takiej naprawy? Mechanika oczywiście odwiedzę po weekendzie, ale wolałabym wiedzieć wcześniej na co być przygotowana?

Pozdrawiam Was serdecznie i liczę na Waszą pomoc

0 2
  • #2 05 Cze 2015 13:48
    carrot
    Moderator Samochody

Plama pod silnikiem wskazuje na pompę wody, bliżej zderzaka na chłodnicę

0
  • #3 05 Cze 2015 16:21
    Magee
    Poziom 8  

to raczej pompa wody w takim razie, a ile taka naprawa z robocizną może kosztować, trzeba będzie też chyba wymienić pasek rozrządu, czy coś jeszcze. Ile mniej więcej może kosztować taka naprawa tak mniej więcej?

0