Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Pytanie o światłowód na słupach

05 Cze 2015 14:59 5334 4
  • Poziom 6  
    Na wstępie nie wiem czy dobry dział, ale napisze tu.
    Witam, mieszkam na wsi, obecnie posiadam internet radiowy, ogólnie chodzi ok, ale zdarzają się często dni albo momenty, że mam stałe wysokie pingi (chodzi głównie o gry) informowałem dostawce, ale różnie to bywa z poprawą. Uruchomiono u mnie ostatnio światłowód na słupach energetycznych i tu rodzi się moje pytanie: Jak z jakością takiego rozwiązania, czy istnieje jakaś różnicy między takim a wkopanym w ziemię? Pytam bo naprawdę mam dość męczenia się z lagami i chce się upewnić jak działa takie rozwiązanie.
  • Specjalista AGD
    Taki sposób prowadzenia światłowodu jest średnio 4 razy tańszy i 15 razy szybciej się go kładzie. Mocuje się za pomocą tłumików drgań. Podatność na uszkodzenia tak jak ze zwykła linią NN / ŚN. Nie słyszałem o innych wadach takich wiszących sieci światłowodowych w porównaniu z siecią w ziemi.
  • Poziom 6  
    Wydaje mi się, że zawsze to lepszy wybór niż niestabilna radiówka, mam nadzieję, że z pingami będzie ok.
  • Poziom 35  
    Jakoś połączenia jest identyczna, niezależnie czy linia jest napowietrzna, czy ziemna.

Kolega MARCIN.SLASK chciał powiedzieć, że jedyną wadą linii naziemnej jest teoretyczna możliwość jej uszkodzenia np. jak spadnie na nią drzewo, czy zerwie oblodzenie. Jak każdej innej linii napowietrznej. Słowem - kompletnie nie masz się o co martwić. :)

I tak, to będzie nieporównywalnie lepsze od jakiegokolwiek łącza radiowego. :)
  • Poziom 6  
    Tak też myślałem, ale zawsze warto się upewnić, dzięki.