Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Komputer bardzo długo się uruchamia.

05 Cze 2015 16:23 4422 28
  • Poziom 10  
    Witam,

Na początek specjalizacja komputera:
    Mobo: ASUS M4A78 PRO
    CPU: AMD Phenom II x4 940
    GPU: XFX HD6870 Dual
    Dysk: Samsung HD502HI

Czego próbowałem:
    -Defragmentacje dysków...
    -Wyłączanie programów w Autostarcie i usług,
    -Defragmentacja rejestru (niepotrzebna) ale była.
    -CCleaner.

To lista programów na liście : "uruchamianie" :
    -Bitdefender Agent
    -Bitdefender Wallet Agent
    -CCleaner w wersji PRO
    -Logitech Gaming Framework (driver od myszy Hyperion Fury)

Wyłączanie mało co daje. W zasadzie zaczerpnąłem już rady i podobno to nie w programach leży problem, bo dostaje czarny ekran przed napisem " zapraszamy ".
    Ten czarny ekran stoi tak około 2-3 minuty i dopiero potem zapraszamy i programy się wczytują.

System to: Windows 8.1 64 bit
  • Poziom 42  
    Pokaż SMART dysku.
  • Poziom 7  
    Od początku tak jest, czy może od jakiegoś czasu ?
  • Poziom 10  
    Hmm... Może od jakiegoś tygodnia, albo półtora... Nie chcę robić formatu dlatego piszę tutaj ;
  • Poziom 7  
    Skoro nie od początku i w SMARCIE wszystko ok.
    To wina musi być przy oprogramowaniu.
    Czy nie instalowałeś ostatnio czegoś nowego? A może jakaś aktualizacja ?
  • Poziom 16  
    Jest takie narzędzie Microsoftu jak WPA (Windows Performance Analyser) Link, którym możesz sprawdzić co jest przyczyną wolnego bootowania, wolego shutdownu i wielu innych wkurzających problemów z Windows. Jeśli rozumiesz angielski to na tym portalu Link jest kilka filmików, z corocznych wykładów pracowników Microsoftu, z cyklu "How Many Coffees Can You Drink While Windows 7 Boots" , które rozjaśnią Ci sytuację:
  • Poziom 10  
    Dziękuję @salawalas. Hinaru sprawdzę tylko ten program i dam Ci znać. Jedyne co instalowałem to nowo zakupiony bitdefender total security i nic więcej. Korzystam też z ich walleta.

Dodano po 12 [minuty]:

Wyłączyłem wszystkie programy z autostartu i dalej to samo :(
  • Poziom 7  
    Problemem może być właśnie bitdefender.
    Gdzieś kiedys czytałem, że ten antywirus zamula komputery.
  • Poziom 10  
    Może troche zamulać ale jak go usunąłem z autostartu to ... i na dodatek ciagle te 2-3 minuty black screena
  • Poziom 19  
    Odistaluj , Bitdefender Total Security 2015 , Użyj AdwCleaner, opcja Scan i Clean ( Szukaj i Usuń):
    https://toolslib.net/downloads/viewdownload/1-adwcleaner/
    Wykonaj pełny skan za pomocą MBAM po aktualizacji bazy wirusów i usuń wykryte zagrożenia:
    http://www.bleepingcomputer.com/download/malwarebytes-anti-malware/
    Wstaw w załączniku logi z FRST (FRST.txt i Addition.txt):
    http://www.bleepingcomputer.com/download/farbar-recovery-scan-tool/ http://www.arcabit.pl/skaner_online
  • Poziom 10  
    @jan288 po co powtarzać te czynności?

Dodano po 15 [minuty]:

Ok wykonam wszystkie kroki oprócz deinstalacji bitdefendera... Nie chce z niego rezygnować bo zabuliłem. Przekonały mnie opinie osób i testy na necie i myślałem że będzie dobry.
  • Poziom 7  
    @JustLogIN A co powiesz na zmianę antywirusa?
  • Poziom 10  
    Jaki proponujesz? Testowałem też ESET i Panda cloud. Miałem AVG. Masz coś ciekawego do zaproponowania?

PS: 0 wirusów, czyste logi ;(

Dodano po 1 [godziny] 20 [minuty]:

Problem rozwiązany. Temat do zamknięcia.
  • Poziom 10  
    Zrobiłem parę rzeczy.
    1. Zmieniłem 1st floppy disc na dysk systemowy w BIOSIe.
    2. Znalazłem pozostałości po ESET smart security i usunąłem w całości
    3. Odinstalowałem całkowicie BIT Defender.
    4. Zdefragmentowałem dyski i rejestr.
    5. Zainstalowałem ponownie ESET smart security.

Nie wiem co pomogło ale lepiej działa.
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 10  
    Piotrku a co to dokładniej oznacza? Da się to naprawić? To oznacza zgon dysku?
    Co prawda słyszę trzeszczenie dysku podczas normalnej pracy jak i pod obciążeniem i praktycznie cały czas świeci się czerwona kontrolka na obudowie, tzn diody. Najczęściej pod obciążeniem lub właśnie na tym czarnym ekranie przed włączeniem
  • Poziom 10  
    Czyli już nic się z tym nie da zrobić? W takim razie coś polecasz oprócz wymiany dysku?
    To może być wynikiem dużego spadku wydajności podczas normalnej pracy lub gier?
  • Poziom 10  
    A długo jeszcze pociągnie? :(
  • Poziom 10  
    Ale te błędy oznaczają że jest z nim już aż tak źle że może paść w każdej chwili?
  • Poziom 10  
    Czyli mam pracować na nim jakby nic się nie stało? No cóż. Szkoda.
  • Poziom 10  
    Chociaż temat już trochę starawy ale znam przyczynę twego problemu bo wczoraj miałem podobny i po chyba połowie nieprzespanej nocki doszedłem co jest przyczyną.Przyczyna to:bitdefender,to on się tak długo ładuje jak jest ten czarny ekran z kursorem,nic tu nie da wyłączenie z autostartu.On powoduje również czasami brak wyświetlenia pulpitu z zawartością,czyli ekran czarny zostaje na wieki wieków amen,czyli blokuje lub ingeruje w działanie explorera,sam bitdefender nie muli za bardzo po uruchomieniu systemu ale czas uruchomienia wzrasta znacznie czyli ok.minuty dłużej uruchamia się system.Nie wiem czy nikt nie wie o tym ale nigdzie w necie takiej cennej informacji o tym problemie nie było a szukałem b.długo.