Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Optex
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Napęd NICE Mc424 działa tylko jedno skrzydło

05 Cze 2015 17:00 2430 5
  • Poziom 8  
    Witam.Mam problem z Nice i centralką mc424.Może problem jest po mojej stronie ale... Podłączona centralka i oba siłowniki.Raz ruszyły siłowniki jak przy automatycznym ustawianiu,ale wyłączyłem bo leżały na ziemi i nie były ustawione krańcowe.Dokończyłem montaż,bez fotokomórek i teraz po załączeniu kontrolki L1,L2,L3 świecą Lampa P1 mruga co 1sek czyli OK .Ale jak nacisnę P2 to działa tylko jedno skrzydło M1,otwiera się do końca i czasami zostaje a czasem sie zamyka.Drugie skrzydło ani rusz.Przełączyłem zasilania i drugie skrzydło działa OK.Wygląda że M2 nie dostaje nap. Lub po prostu czegoś nie umiem zrobić(mam nadzieje)Zadzwoniłem do Nice ale... szkoda gadać.Podsumowując Siłowniki OK,Mechanicznie OK,. Czy może fotokomórki są niezbędne ?? Resetowałem, diody L.... migają przez 6 sek czyli OK ale problem pozostał.Pomocy
  • Poziom 8  
    Sprawdzę choć skrzydła są lekkie, dzięki za podpowiedź.

• Poziom 15  
    2 opcje: czułość amperometryczna, albo wyłącznik krańcowy daje sygnał, że skrzydło już dojechało (sprawdź chociaż miernikiem czy działa poprawnie sprzężenie zwrotne).
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 8  
    Słuchajcie tak jak myślałem. Problem był po mojej stronie. Trochę dziwnie napisana instrukcja. Nie pamiętam od kogo ale bardzo mi pomogła instrukcja resetuj i automatycznego ustawienia skrzydeł bramy. Działa ok. Wszystkim bardzo dziękuję za pomoc.