Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Dodatkowe kolumny do HK 3470 + Altusy 200

DJcOOkieee 05 Cze 2015 18:28 540 8
  • #1 05 Cze 2015 18:28
    DJcOOkieee
    Poziom 2  

Witam serdecznie.

Ostatnimi czasy, z racji zmiany mieszkania na dom, chciałbym nieco rozszerzyć swoją konfigurację audio.

Aktualnie posiadam Altusy 200 napędzane Harmanem 3470. Dla dopełnienia dołu domówiłem suba Magnat 302A. Teraz pojawia się pytanie:

Czy opłaca się dokupić kolejną parę kolumn, czy może warto byłoby dokonać wymiany Altusów?

Pomieszczenie w którym stać będzie sprzęt to ok. 35m2.

Czego oczekuję? Z racji sąsiedztwa z teściową, chciałbym mieć możliwość (w chwilach zwątpienia) wywołania trzęsienia ziemi gatunkami rock + elektroniczna.
    Jak Mamusia będzie wobec mnie OK, to może od czasu do czasu ją na jakiś film zaproszę.

Z góry uprzedzam, że 5.1 nie wchodzi w grę (to będę robić za jakiś czas jako osobny setup).

Czy macie może jakieś sugestie? Będę bardzo wdzięczny za pomoc.

Pzdr.

PS. Jestem zakochany w Zeusach, ale raczej pod HK3470 nie ma ich co podpinać prawda? Ewentualne wspólne granie Zeusów i Altusów też pewnie nie wchodzą w grę na tym ampli?

• #2 06 Cze 2015 11:38
    Zamerstary
    Poziom 26  

Polecam wymienić te kolumny i suba na pożądne kolumny stereo. Podłączanie czterech kolumn pod wzmacniacz stereo mija się z celem, nie będzie lepiej tylko będzie więcej hałasu i chaosu podczas słuchania muzyki, a i stereofonia na tym ucierpi.

Zeusy to też niska liga tylko, że bardzo głośna, nic poza tym także odradzam.

• #3 07 Cze 2015 16:50
    szulc18
    Poziom 1  

W grę może i wchodzą ale czy to dobry pomysł? Dobre granie można różnie rozumieć :)

• #4 07 Cze 2015 18:35
    Zamerstary
    Poziom 26  

Jeśli sprzedałbyś te A200 i subwoofer to w tej kwocie mógłbyś kupić używane w miarę porządne kolumny stereo, którę lepiej się spiszą niż ten zestaw, który posiadasz aktualnie. Ewentualnie możesz zmienić też wzmacniacz, no chyba, że lubisz tego HK i odpowaida Ci jego brzmienie.

• #5 23 Cze 2015 21:31
    Kubatronik
    Poziom 18  

Nie zgodzę się z Zamerstary ! Nie powiesz, że kolumny A200 to lipa ? A co dopiero o Zeusach ?

DJcOOkieee spróbuj sprzedać Suba i A200, a kup sobie Zeusy, mam je i jestem z nich w 100% zadowolony, jeśli masz jakiś eq to przydałby się do nich, żeby dokładnie ustawić sobie pasmo, bo przy niektórych wzmacniaczach przy nich brakuje ciut średnich tonów, ale to mnie nie zniechęciło ;) I Ciebie też na pewno nie zniechęci, na prawdę polecam.

Jeśli byś chciał wymienić tego Ampli to korzystne jest zebranie kolekcji: Zeusy, Altusy + wzmak, bez Suba, ale jeśli nie chcesz wymieniać tego Ampli to sprzedaj A200 i Suba, a kup Zeusy, może pociągnie, ja miałem 2x150W i rozbujał Zeusy, aż huczało !!! Ale to był wzmacniacz SANYO JA6155.

• #6 23 Cze 2015 22:03
    Zamerstary
    Poziom 26  

Kubatronik bez urazy, czy słyszałeś kiedyś jakieś kolumny stereo innych marek niż Tonsil?

Altusy200/300 niestety to lipa, w tym przedziale cenowym kupisz kolumny, które na starcie połykają te kolumny. Altusy może i wyglądają majestatycznie ale na tym koniec... wysokie tony (zresztą nie takie wysokie) są zapiaszczone i skrzeczące, strasznie męczą podczas słuchania muzyki, średnica w miare okej chociaż nie należy ona do zbyt szczegółowych, a zakres tonów niskich? Kolejny żart, może i mają "wygar" ale żadnego zejścia i głębi, kartonowy bas mocno podbity przy ok 80-100hz. Zeusy natomiast to nadają się do kanjpy, a nie do domu, wysokie tony jak wyżej, średnica bardzo kiepska i zamazana, a reszta to ogrom dyskotekowego basu.

DJcOOkieee Altusy czy Zeusy to zły wybór, mając do rozdysponowania 1500-1800zł (tyle kosztują mniej więcej te kolumny) można wybrać o conajmniej dwie klasy lepsze kolumny.

Kubatronik czytałem Twoje inne posty, ciągle faworyzujesz Altusy i Tonsila, proszę się rozejrzeć na rynku, posłuchać kolumn innych producentów w normalnych warunkach i w normalniej konfiguracji stereo. Wtedy proszę się wypowiadać, bo w tej chwili Twoje posty tylko mogą zaszkodzić... jeszcze ktoś weźmie do serca to co wypisujesz na własne nieszczęście kupi Altusy...

• #7 23 Cze 2015 22:21
    telecaster1951
    Moderator Akustyka

Zamerstary napisał:
    Zeusy natomiast to nadają się do kanjpy, a nie do domu, wysokie tony jak wyżej, średnica bardzo kiepska i zamazana, a reszta to ogrom dyskotekowego basu.
    Zgadza się. Zeusy to paczki do pubu, żeby muzyczka wieczorami leciała. Do niczego innego się nie nadają. Na pewno nie nadają się do domu do 30 metrów! Jakby pomieszczenie miało 50 - 60 metrów, to można by się zastanowić.
    Zamerstary napisał:

DJcOOkieee Altusy czy Zeusy to zły wybór, mając do rozdysponowania 1500-1800zł (tyle kosztują mniej więcej te kolumny) można wybrać o conajmniej dwie klasy lepsze kolumny.

Jeżeli jesteśmy przy Tonsilu, to można mieć za te pieniądze Maestro. Albo Premium i do tego jakiś subwoofer. Nawet nie zmieniając producenta możemy mieć zestaw o kilka klas wyżej niż Altusy czy Zeusy! W tym budżecie wybór jest duży. Wystarczy wejść do salonu i posłuchać.
    Zamerstary napisał:
    jeszcze ktoś weźmie do serca to co wypisujesz na własne nieszczęście kupi Altusy...
    Święta racja. Altusy i Zeusy w domu to pomyłka.

• #8 23 Cze 2015 22:27
    398216 Usunięty
    Poziom 43  

Kubatronik napisał:
    jeśli masz jakiś eq to przydałby się do nich, żeby dokładnie ustawić sobie pasmo, bo przy niektórych wzmacniaczach przy nich brakuje ciut średnich tonów,

Ciut? Wcale ich nie ma!
    Żaden equalizer tu nie pomoże. Średnich tonów nie ma, bo nie ma skąd ich brać. Wysokotonowy pracuje w swoim zakresie i niżej nie zejdzie bez ryzyka uszkodzenia. Podobnie z wyciskaniem na siłę przy pomocy korekcji - prędzej go spalisz, niż uzyskasz rozsądne brzmienie.

• #9 23 Cze 2015 22:31
    Zamerstary
    Poziom 26  

Gwoli ścisłości to equalizery stosowało się kiedyś jak np. odtwarzacz kasetowy niedomagał, albo nagranie było zniekształcone... teraz to jedynie na estradzie korektory są używane.

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME