Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Unitra PW 7010 tranzystory końcowe, cewki, płytki sterujące.

ArMi Si 05 Jun 2015 20:12 825 6
    ArMi Si
    Level 11  
    Witam,
    Posiadam Fonikę PW 7010. Wzmacniacz jest w częściach.
    1. Za końcówką mocy jest niewielka płytka z dwoma cewkami a w środku rezystory. Do czego to służy? Jest to potrzebne?
    2.Tranzystory końcowe to BDP 285, BDP 286. Gdzie mogę je kupić? Lub jakie to są zamienniki?
    3. Płytki sterujące mają wolne miejsca. Po co? Co tam wlutować?
    Pozdrawiam.
  • Helpful post
    telecaster1951
    Moderator of Acoustics
    ArMi Si wrote:
    Jest to potrzebne ?
    Jest.
    ArMi Si wrote:
    2.Tranzystory końcowe to BDP 285, BDP 286. Gdzie mogę je kupić ? Lub jakie to są zamienniki
    https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic748787.html
    A gdzie kupisz? Bez wychodzenia z domu w TME (kurcze moja matka pracowała u nich jak zaczynali od małego sklepiku na Sienkiewicza w Łodzi, a teraz...). Jak chcesz wyjść z domu, to w sklepie elektronicznym. Pamiętaj że tranzystory do wzmacniacza muszą być parowane.
    ArMi Si wrote:
    3. Płytki sterujące mają wolne miejsca. Po co ? Co tam wlutować?
    Nie bardzo rozumiem? Na płytkach zwykle są wolne pola. W przynajmniej połowie są różnice pomiędzy płytką a schematem. Czasem zamiast diody jest kawałek drutu. Nie przejmuj się tym, niektóre pola mogą być wolne.
    ArMi Si
    Level 11  
    Wielkie dzięki !
    O co chodzi z parami?
    Potrzebuje 2x BDP 285,
    2x BDP 286 ?
    Ta płytka c cewkami dokładnie do czego służy ?
    Artur k.
    Admin of Audio group
    Z parami chodzi o to by tranzystory miały możliwie identyczne parametry, jednakże nie przejmuj się tym.
    BDP285/286 już od dawna nie są produkowane, zamiast nich daje się np. BD911/912, gdybyś poczytał trochę to byś wiedział.
    Ta płytka to jest filtr LR, jeden z wielu elementów zabezpieczenia wzmacniacza przed wzbudzeniem. W niektórych kolumnach elementy zwrotnicy mogą stanowić dla wzmacniacza dość silne obciążenie pojemnościowe, a to może spowodować wzbudzenie się wzmacniacza. Ten filtr temu zapobiega.
    ArMi Si
    Level 11  
    Wielkie dzięki!
    Wiesz może jaką indukcyjność i rezystancje ma cewka+rezystor ?
    Co do tranzystorów to mogę kupić BD 911/912 i założyć je bez żadnych innych zmian ?
    telecaster1951
    Moderator of Acoustics
    ArMi Si wrote:

Co do tranzystorów to mogę kupić BD 911/912 i założyć je bez żadnych innych zmian ?
    Tak.

ArMi Si wrote:

Wiesz może jaką indukcyjność i rezystancje ma cewka+rezystor ?
    Rezystor 4,7 oma, cewka 10 mikrohenrów.
    ArMi Si
    Level 11  
    Zamykam temat