Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Wydajność paneli fotowoltaicznych Południowy wschód oraz Południowy zachód

05 Cze 2015 22:24 5229 2
 • Poziom 15  
  Witam szanownych kolegów zwracam się z pytaniem dotyczącym wydajności paneli fotowoltaicznych. Tak naprawdę to dopiero raczkuje w temacie, ponieważ panele mam założone od miesiąca. Chciałem zapytać o wydajność, ponieważ mam zainstalowane od strony południowy wschód 8szt, oraz 12szt południowy zachód panele marki OMP-250.Moc instalacji 5kW Dzienna produkcja od początku miesiąca jest około 23 kW dołączam wykres z falownika i miałbym prośbę, aby ktoś będący w temacie wypowiedział się odnośnie tego czy produkcja jest już maksymalna do osiągnięcia. Podczas miesięcznego spisywania licznika pobieranej energii z sieci wychodzi, że domek pobiera około 10 kW na dobę zastanawia mnie jak to będzie w zimie czy instalacja przy takim poborze będzie w stanie pokryć zapotrzebowanie w energie.
  Wydajność paneli fotowoltaicznych Południowy wschód oraz Południowy zachód
 • Pomocny post
  Poziom 16  
  Patrząc na topografię tego budynku to widzę, że masz panele od pola na azymucie ok. 135 stopni i to jeszcze jest do przyjęcia. Natomiast ten string od podwórzy jest skierowany na północny-zachód a nie południowy zachód i z tego stringu nie będziesz miał pożytku ani w lato a tym bardziej w zimę. Według mnie to powinieneś wszystko przenieść od strony pola i tam by to miało najlepszy efekt.
  Analizując położenie tego dachu wychodzi, że słońce na części od podwórza pokazuje się dopiero 14:20 a wcześniej świeci pod dużym kątem.
 • Poziom 15  
  Dziękuje serdecznie za poradę