Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Manta Emperor 2 po nieudanym wgraniu softu

27 Maj 2005 11:57 3105 6
  • Poziom 24  
    Klient nie zaczekał wystarczająco długo i wyłączył DVD w trakcie aktualizacji softu. DVD jest martwe.
    Przeczytałem to:
    https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic293346.html

zrobiłem interfejs i ściągnąłem program stąd:
    https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic213488.html

i nie wiem gdzie się podpiąć bo nie mam w DVD żadnego wolnego gniazda czy czegoś w tym stylu.
    Mam pytanie co oznacza w tym pierwszym temacie wypowiedź piotra że najlepiej przeprogramować pamięć - czy to chodzi o EEPROMa 24C02 w wersji SMD a jeśli tak to skąd wziąć wsad tej pamięci bo na stronach Manty nic nie znalazłem.
    Mam na wyposażeniu programator EEPROMów i mogę bez problemu wgrać nowy soft do pamięci.
    Bardzo proszę o pomoc.!!!

Chyba częściowo sam sobie odpowiem: pamięć o którą chodzi to FLASH 29LV800, niestety takiej nie jestem w stanie zaprogramować. Mam zamiar zakupić programator WILLEM z adaptorem, ale jak najlepiej wylutować taką pamięć?
    A może jednak można się gdzieś podłączyć i przez RS232 zreanimować to DVD?
  • Poziom 20  
    Jeżeli chodzi o wylutowanie to polecam gorącym powietrzem.
    ESS nie postawisz na nogi rs232.
  • Poziom 13  
    Sprobuj poszukac przejsciówki ktora nakładasz na wlutowany scalak i łaczysz za pomoca kabli i podstawki z programatorem albo zrób sobie taka powinno pomuc
  • Poziom 12  
    Są takie podstawki?? z ciekawości się zapytam, jak cos takiego wygląda?
  • Specjalista techniki DVD
    W życiu czegoś takiego nie widziałem. Ale jeśli coś takiego istnieje to kupię na pewno.
  • Poziom 11  
    odrobina wprawy, palnik gazowy gl-1000 , i juz masz flasha na zewnatrz,
    drut stalowy - moze byc struna od gitary -e violinowa, pasta...i tylko wprawa ,wyciaga sie bez uszkodzen ja jeszcze dodatkowo klade monete
    mosiezna na uklad w celu odprowadzenia ciepla.....zeby nie robic reklamy firmie ktora jest dystrybutorem tych palnikow to moge odp. na emaila...
  • Poziom 24  
    Klient zabrał sprzęt, chyba wysłał do producenta albo dystrybutora.
    Temat można zamknąć.