Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Powolny rozruch silnika DC w rc

06 Cze 2015 11:27 942 8
  • Poziom 6  
    Cześć. Buduję samochód rc, a w związku z tym, że nie mam oryginalnej aparatury, tylko taką z samochodzika z biedronki, nie mogę zastosować regulatora obrotów. Postanowiłem zmontować urządzenie do powolnego rozruchu silnika, aby w ogóle wystartować. Wiem, że takie urządzenie znajduje się w szlifierkach kątowych i tu pytanie, czy mogę je zastosować w samochodzie rc? Proszę o pomoc.

Poprawiono pisownię/ proszę o tym pamietać!
  • Moderator Mikrokontrolery Projektowanie
    Jak rozumiem, z odbiornika RC dostajesz sygnał 1-włącz silnik, 0-wyłącz silnik?

Jeśli tak, to oczywiście możesz zrobić własny układ który będzie odpowiednio regulował obroty silnika w ustalony wcześniej sposób. Układem tym może być np. mikrokontroler, który zaprogramujesz w prosty programem.
  • Poziom 41  
    Podaj co to za silnik, i wielkość samochodu rc.

A jak będziesz sterował szybkością samochodu, lepszym wyjściem jest zakup aparatury
    na przykład lub innej

komplety TRAXXAS TQ aparatura i odbiornik 2.4GHz (5410850038)
    są inne nawet po 50 zł

i regulatora

Regulator obrotów SAMOCHODOWY 320A RC (5413639925) 62 zł

Będziesz miał dobry na początek zestaw do silnika szczotkowego od 12T ( do 12 zwoi ).
  • Poziom 6  
    dondu napisał:
    Jak rozumiem, z odbiornika RC dostajesz sygnał 1-włącz silnik, 0-wyłącz silnik?

Jeśli tak, to oczywiście możesz zrobić własny układ który będzie odpowiednio regulował obroty silnika w ustalony wcześniej sposób. Układem tym może być np. mikrokontroler, który zaprogramujesz w prosty programem.

A coś prostszego? Nie może być takie coś z allegro?
    http://allegro.pl/miekki-start-wolny-rozruch-soft-rezystor-lagodny-i5096926715.html

Chodzi mi o powolny rozruch w czasie ok. 2-3 s.
  • Poziom 41  
    DidkuPL napisał:
    A coś prostszego? Nie może być takie coś z allegro?

Zależy jaki masz silnik. I pozostaje kwestia, jak sterować szybkością silnika.
  • Poziom 6  
    Zależy jaki masz silnik. I pozostaje kwestia, jak sterować szybkością silnika.[/quote]

Chcę, aby po przyciśnięciu guzika w pilocie silnik powoli rozpędził się w czasie ok 2-3 s. Nie wiem co to za silnik ale wrzucam fotkę
    Powolny rozruch silnika DC w rc
  • Poziom 41  
    Jeśli średnica około 36 mm to silnik z rodziny 500.
    Tak to nie da się sterować potrzebny dodatkowy układ elektroniki, lub regulator rc.
  • Poziom 6  
    A możesz wkleić jakiś najprostszy układ?
  • Poziom 41  
    Poproś kolegę dondu Post#2.