Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Esquilo - platforma przeznaczona dla projektów IoT (Kickstarter)

farmerro 06 Cze 2015 12:32 2049 1
 • Esquilo - platforma przeznaczona dla projektów IoT (Kickstarter)Esquilo to prosta platforma deweloperska przeznaczona do tworzenia projektów w koncepcji IoT (ang. Internet przedmiotów).

  Wszystkie potrzebne do pracy narzędzia, zostały zaimplementowane w urządzeniu, a dostęp do nich możliwy jest dzięki modułowi WiFi 802.11n oraz wbudowanemu web-serwerowi. Użytkownik otrzymuje platformę wyposażoną w środowisko WebIDE oferujące język programistyczny Squirrel, podobny składnią do JavaScript czy C++.

  Obecny w Esquilo serwer z dostępem poprzez tunel SSL/TLS oraz obsługą JavaScript pozwala urządzeniu uruchomić własną "chmurę" i uniezależnić się od usług typu cloud oferowanych w Internecie.
  Twórcy urządzenia, aby umożliwić współpracę aplikacji webowej z systemem wbudowanym, stworzyli funkcję zwaną E-RPC (Esquilo Remote Procedure Call), opierającą się na formacie JSON i pozwalającym na dwukierunkową wymianę danych.
  Esquilo działa pod kontrolą procesora ARM Cortex-M4F MK64FN1M0VLL12 taktowanego zegarem 120MHz z 1MB pamięci Flash, 256KB pamięci SRAM oraz 8KB pamięci EEPROM. Dodatkowo na płycie znajduje się układ EEPROM z pamięcią 64kB. Moduł WiFi obecny w urządzeniu korzysta z chipu Broadcom BCM43362.

  Esquilo pracuje w oparciu o system RTOS z pełną obsługą stosu sieciowego oraz posiada sprzętowy silnik przeznaczony dla operacji kryptograficznych oraz obliczeń zmiennoprzecinkowych. Platforma została wyposażona w szereg interfejsów (2 x SPI, 2 x I2C, 5 x UART, 1 x CAN), a także slot kart pamięci Micro-SD pozwalający obsłużyć system plików FAT32 (do 32GB). Płyta oferuje również dużą liczbę wejść/wyjść cyfrowych i analogowych, komparator analogowy oraz precyzyjne źródło napięcia odniesienia. Urządzenie posiada wyprowadzenia umożliwiające podłączenie shieldów zgodnych z Arduino.
  W chwili obecnej możliwe jest zdobycie urządzenia za $49 USD poprzez wsparcie projektu na platformie Kickstarter.

  Źródło
  https://www.kickstarter.com/projects/esquiloio/esquilo-simple-iot-development?ref=category_popular

  Fajne! Ranking DIY
  O autorze
  farmerro
  Poziom 16  
  Offline 
  Specjalizuje się w: wszystkiego po trochu...
  farmerro napisał 342 postów o ocenie 182, pomógł 7 razy. Jest z nami od 2006 roku.
 • #2
  teofil111
  Poziom 13  
  Płytka jak płytka generalnie wszystko to samo można zrobić na ogólnie dostępnych narzędziach i przede wszystkim rozwijanych: Malina, a na niej Node serwer/klient z bazą mongoDB, format przesyłu JSON, do tego trochę kodu html5 i javascript po stronie przeglądarki. Łączymy się do chmury i mamy na żywo np. coś takiego: http://web-iot.com/widget/?id_driver=96e0114e0c12d4fe