Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jakie mocowanie do anten panelowych MIMO LTE i jak przejścia z dachu?

06 Cze 2015 15:19 483 2
 • Poziom 14  
  Jakie mocowania do dachu lub komina polecicie do niewielkich anten stosowanych w LTE? Jak i czym najlepiej "przejść" z kablem z dachu - czy go ciąć, czy robić w dachu większy otwór z rurką przez który przejdą zarobione wtyki i całość potem zamazać jakąś masą bitumiczną - tak, by przy ewentualnych zmianach w okablowaniu można było nie niszczyć dachu?
 • Moderator - Sieci, Internet
  Co do mocowania to używam zwykle gotowych uchwytów typu "L"
  Kwestia przechodzenia to najczęściej kominy wentylacyjne, jeżeli nie można przejść z całą wtyczką trzeba ją zdemontować (jeżeli nie jest zaciskana) i po przełożeniu kabla antenowego zainstalować ponownie. Nie polecam łączenia kabla koncentrycznego bo napewno będą straty.
 • Poziom 14  
  Mieszkam w parterowym domu jednorodzinnym, nie mam pionowych kominów wentylacyjnych, więc u mnie ta opcja odpada. Kabel do aktualnej (kiepskiej) anteny ma tylko 2 metry, router może być umieszczony w górnej części poddasza - natomiast muszę "wyjść" z kablem na dach i zastanawiam się jak to zrobić. Po poprzednim właścicielu został uchwyt "U" do anteny satelitarnej, ale jest masywny (z półtora cala?) i zastanawiam się czy nie zakłóci pracy samej anteny.