Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

UNIWERSALNA CENTRALA STERUJĄCA UCS 4000 - Polon-Alfa szukam schematu

l_Suchy_l 06 Jun 2015 17:18 1359 5
Optex
    l_Suchy_l
    Level 20  
    Witam szukam schematu lub podpowiedzi co jeszcze wymienić.System przeciwpożarowy Polon-Alfa UCS 4000 i 4100 .Centralka ucs 4000 była martwa po wymianie układu HCT541 który robił zwarcie centralka działa ,steruje oddymianiem tylko brak jest wewnętrznej komunikacji z centralą polon 4100 i obie wyświetlają błąd połączenia.W sieci brak schematów, może ktoś naprawiał podobny przypadek.
  • Optex
    User removed account
    Level 1  
  • Optex
    l_Suchy_l
    Level 20  
    Dzięki za odpowiedź masz racje ,ale serwis wymienia płytę za 1600zł i jedzie do domu
    a ja próbuje bez ingerencji w oprogramowanie uratować tą centralkę,sam robiłem tą instalacje 5 lat temu bo instalator z przeszkoleniem z Polon-alfa nie miał pojęcia jak to podłączyć.
    sosarek

Level 43  
    l_Suchy_l wrote:
    sam robiłem tą instalacje 5 lat temu bo instalator z przeszkoleniem z Polon-alfa nie miał pojęcia jak to podłączyć.

Ciekawi mnie kto dokonał odbioru tej instalacji, czy przygotowana była odpowiednia dokumentacja, projekty itp.
    Alpha
    Level 23  
    Może specyfika obiektu nie wymaga instalacji sygnalizacji pożaru w świetle przepisów prawa, a była jedynie zachcianką właściciela. Dlatego nie ma co od razu straszyć odpowiedzialnością i "wypięciem się" ubezpieczalni.
    Od wielu lat naprawiam centrale p.poż. pewnego producenta, który nie prowadzi już ich serwisu i nigdy nie miałem problemów z ubezpieczalniami, co więcej nikt nie wymagał ode mnie formalnego potwierdzenia posiadanych kwalifikacji. Nie przeszkadza mi to jednak być chyba jedyną osobą w Polsce, która podejmuje się ich naprawy (ze 100% skutecznością) i uważać się za fachowca w tej wąskiej dziedzinie.
    Serwisy producentów trzymają łapę na pieniądzach, dlatego nie spodziewaj się pomocy - do wszystkiego trzeba dochodzić samemu.

Nie neguję oczywiście opinii kolegów Instalatorów i również chciałbym podkreślić wagę odpowiedzialności przy takich naprawach. Sam często spotykam się z "papudractwem" i nadziwić się nie mogę, jak można po czymś takim spać spokojnie.
    l_Suchy_l
    Level 20  
    Zamykam temat centrala uruchomiona została doraźnie wymiana układu logicznego usunęła zwarcie jednak komunikacja cyfrowa nie działała ,linie sygnalizacyjne podłączone po analogu wszystko działa przeszła odbiór "fachowców".

sosarek wrote:
    l_Suchy_l wrote:
    sam robiłem tą instalacje 5 lat temu bo instalator z przeszkoleniem z Polon-alfa nie miał pojęcia jak to podłączyć.

Ciekawi mnie kto dokonał odbioru tej instalacji, czy przygotowana była odpowiednia dokumentacja, projekty itp.

Kolego Sosarek projekt był i instalacja odebrana.