Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Citroen C3 - Oszustwa przy sprzedaży

Zygan58 06 Cze 2015 21:48 1293 8
  • #1 06 Cze 2015 21:48
    Zygan58
    Poziom 10  

Witam.Kłopot mój polega na tym że kupiłem citroena c3 Piękny i nie zkazany żadnymi stłuczkami itd.itp.w wersji sprzedającego: co po dokładnych oględzinach było bzdurą i z określonym przebiegiem km co wskazywał licznik km. Czy jak mam dowody na oszustwo mam prawo dochodzić odszkodowania? Jako jeden z dowodów załączam zdjęcie z przyrządu diagnostycznego lexia ? Citroen C3 - Oszustwa przy sprzedaży Citroen C3 - Oszustwa przy sprzedaży Gdzie mam dochodzić sprawiedliwości i czy wogóle warto.Jak długo można tolerować taki machlojki?

0 8
  • #2 06 Cze 2015 22:00
    jakubek56
    Poziom 23  

Warto dochodzić sprawiedliwości.
    Z tą sprawą najlepiej pójść na policję lub do adwokata.

0
  • #3 07 Cze 2015 00:27
    Robewit
    Poziom 25  

Zastanów się, czy jeśli w chwili zakupu miałbyś na liczniku te prawie 200kkm i tak byś kupił to autko to nie warto sobie zawracać głowy. Trzeba udowodnić, że to sprzedający cię oszukał, ekspertyzy, sądy, stracony czas i pieniądze. Jak źle pójdzie to przejeździsz w tej sprawie tę różnicę z licznika. Przykro to przyznać, ale są takie auta które są zakręcone o tyle co masz na liczniku. Osobiście nie lubię takich kantów, ale jest to ciężko udowodnić. Jestem bardzo zadowolony, że wprowadzono zapisywanie stanu licznika podczas przeglądów diagnostycznych. Jeśli ktoś nie ma takiego dokumentu podczas sprzedaży to może oznaczać kant. Działanie uzależnij od ogólnego stanu pojazdu. Jeśli kierownica, lewarek biegów, nakładki na pedałach i tapicerka jest oryginał to szkoda czasu.

0
  • #4 07 Cze 2015 01:22
    marseluss_2009
    Poziom 24  

Sądzę że ciężko będzie, albowiem jeśli pojazd ściągnięty np. z berlin, norymbergi to turasy sami kręcą i kokleś mógł sam nie wiedzieć. Sam tam jeżdżę po auta ale czujnik grubości i kts mam ze sobą, rzadko jeżdżę ale sporo się naogladalem. Jeśli kupiłeś auto od komisu masz fakturę i powinno być prościej, pojęcie sprzedaż konsumencka plus wada ukryta. Ogólnie życzę powodzenia w dochodzeniu swoich praw, nie mniej jednak powinieneś zachować większą czujność podczas zakupu , jakiś doradca, wizyta w stacji kontroli pojazdów i podpięcie pod kompa obowiązkowo. Wiadomo każdy chce żyć, a niestety każdy chciał by kupować auta z przebiegiem poniżej 200 tysi więc handlarze takie przebiegi robią. Takie czasy

0
  • #5 07 Cze 2015 01:53
    SZYMON BYDGOSZCZ
    Poziom 35  

Błąd - włączenie czuwanie sieci nadwozia jest w BSI.

Może miał wymieniane BSI i stan km wystąpienia błędu jest z BSI.

0
  • #6 07 Cze 2015 07:59
    Oprysk Stonki
    Poziom 29  

To co jest w dzienniku zdarzeń (przebieg) to fikcja. Sam widziałem samochód o realnym przebiegu około 70 tys km a w dzienniku różne pierdoły jakie pojawiły się grubo po setce.
    Zresztą pomyśl logicznie, ktoś cofał przebieg czyli musiał go pyknąć liczniku jak i BSI i nie wyczyścił dziennika?

0
  • #7 07 Cze 2015 11:04
    Zygan58
    Poziom 10  

Witam.Przed zakupem auta sprawdzałem go lexią ale popełniłem błąd bo sprawdziłem tylko ostatnie zapisane błędy i te zgadzały się z licznikiem a trzeba było przejżeć całą historię błędów.Przekręt był wykonany przez poprzedniego właściciela a nie od tego co ja kupowałem ponieważ miał faktury na naprawy i wymiany części z pomniejszonym stanem, czyli licznik został cofnięty co najmniej z 194tys na 120tys.Nie było żadnych wymian bsi . Zygan58

0
  • #8 11 Cze 2015 08:43
    cirrostrato
    Poziom 36  

Zygan58 napisał:
    licznik został cofnięty co najmniej z 194tys na 120tys.
    Dokładnie o tyle miałem cofnięty licznik w poprzedniej Maździe, jeździłem potem pięć lat i byłem zadowolony, jeśli autko jest w rzeczywiście dobrym stanie to jeździj i nie kombinuj, takie cofanie to ,,standard''. Szerokiej drogi.

0