Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Ecocondens Gold - Gdzie podpiać pompę CO za wymiennikiem płytowym

diodak_13 06 Jun 2015 21:52 1458 8
    diodak_13
    Level 18  
    Witam Kolegów,
    potrzebuję wpiać pompę CO która pracuje za wymiennikiem płytowym. Kocioł pracuje tylko na wymienniki, i chcę aby po sygnale ze sterownika pokojowego ruszył kocioł i pompa. Odpada podłączanie się pod pompę w kotle.
    Czy jak podepnę sie pod zaciski w kotle podpisane "pompa" to będzie działać poprawnie? Niestety w instrukcji nie jest to opisane.
    Kwestia dotyczy kotła termet ecocondens gold 21kw ze sterownikiem testera.
    diodak_13
    Level 18  
    Ktoś z kolegów podpowie? Wiem ze inne firmy mają wyjścia na pompę za wymiennikiem albo za sprzęgłem.
    diodak_13
    Level 18  
    Magister_123 wrote:
    Weź miernik i sprawdź przyłącza w lewym dolnym rogu z rysunku.

jest to połowiczne roziwiązanie, owszem może sie cos pojawić, ale nigdy nie masz gwarancji co autor wynalazku miał na myśli. Jeśli jest to własnie w takim celu to ok, ale nie chciałbym aby pompa za wymiennikiem włączałą sie jak kocioł grzeje CWU. Może któryś z kolegów wie z doświadczenia od czego to złącze "pompa" jest.
    Magister_123
    Level 36  
    Najprościej i bez kombinacji to kup sterownik przylgowy (40zł) albo elektroniczny SP-100 (70zł). Montujesz go tuż przed zasilaniem wymiennika od strony kotła gazowego.
    diodak_13
    Level 18  
    Magister_123 wrote:
    Najprościej i bez kombinacji to kup sterownik przylgowy (40zł) albo elektroniczny SP-100 (70zł). Montujesz go tuż przed zasilaniem wymiennika od strony kotła gazowego.

wyważanie drzwi otwartych na oścież. metr kabla kupie za 2zł i podepnę pod kocioł, po co kombinować i utrudniać temat.
    Któryś z innych kolegów zna temat z doświadczenia?
    Magister_123
    Level 36  
    diodak_13 wrote:

wyważanie drzwi otwartych na oścież. metr kabla kupie za 2zł i podepnę pod kocioł, po co kombinować i utrudniać temat.
    Któryś z innych kolegów zna temat z doświadczenia?

Tylko wtedy pompa za wymiennikiem włączy się podczas grzania cwu. Po drugie ingerencja w kocioł skończy się utratą gwarancji.
    Po trzecie podałem Ci dwa rozwiązania a Tobie nawet nie chce się ruszyć d... i sprawdzić czy na pinach pojawia się napięcie. Nie masz miernika? Użyj żarówki 40-60W.
    diodak_13
    Level 18  
    Magister_123 wrote:
    a Tobie nawet nie chce się ruszyć d...

magister, jak nie masz pojęcia i nie znasz odpowiedzi na postawione w poście pytanie to sie nie odzywaj. Twoje rozwiązania będą dobre jeśli okaże sie że zaciski "pompa" służą do czego innego. Czekam na odpowiedzi od kogoś kto ją zna.
    Kocioł leży w pudle, nie da sie tego sprawdzić wkładając wtyczkę do gniazdka! Poza tym pisałem już że samo sprawdzenie przez chwilę niczego nie rozwiązuje, bo może sie okazać że autor miał co innego na myśli. Rano dalsza część montażu, chciałem sobie przemyśleć i przygotować na jutro. Rano dowiem sie w serwisie.
    diodak_13
    Level 18  
    Zaciski "pompa 21 22" podają zasilanie jeśli pompa w kotle działa i służą jeśli ktoś wymienia pompe zwykłą na elektroniczną a do zacisków "PWM 11 12" wpina się jej sterowanie.
    Jest opcja aby wpiąć sie do zaworu 3D zaciski "wsp 23 i CO 25" ale serwis termet tego nie sprawdził i nie wie jak się będize zachowywała płyta z obciążeniem pompy.
    Jedyny polecany sposób przez serwis to termostat przylgowy przed wymiennikiem.

W moim przypadku jest sterownik pompy CO kotła węglowego i z niego przez przekaźnik wezmę sygnał do włączenia kotła gazowego i pompy za wymiennikim.

Temat zamykam.