Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Toyota Avensis T25 - Napięcie na sprężarce klimatyzacji

robertjakim 06 Jun 2015 22:42 4992 7
    robertjakim
    Level 14  
    WItam.
    Ostatnio przestała mi działać klima. Mam pytanie w związku z tym czy ktoś orientuje się jakie powinno być napięcie na przewodach dochodzących do sprężarki klimatyzacji u mnie są 2 czerwony i czerwony z białym, bez włączonej klimy przycisk AC się nie świeci jest 12.25V po włączeniu klimy AC włączone jest 14.16V oczywiście sprężarka nie startuje , wentylatory działają po włączeniu klimy . Klima nabita 440g czynnika , szczelność -ok , w układzie było 380g, HP i LP nie podaje bo nie działa sprężarka.
    z góry dzięki za wszystkie porady.

Zapomniałem dodać rezystancja cewki sprężarki 11,5 oma czyli w normie
  • Helpful post
    User removed account
    User removed account  
    robertjakim
    Level 14  
    Dzięki za pomoc , można jakoś sprawdzić ten zawór sterujący może chociaż częściowo multimetr coś pokaże ? chociaż obstawiam napęd sprężarki . w okolicy nie znam dobrego warsztatu znającego się na klimach , większość to "nabijacze" z automatycznym sprzętem firmy Bo.... .
    User removed account
    User removed account  
    domex32
    Moderator of Cars
    Sprężarka typu scroll jak się nie mylę, być może zmielona w środku, jedź czym prędzej do warsztatu i nie załączaj już klimatyzacji, to może obejdzie się na wymianie samej sprężarki, bez osuszacza, skraplacza i płukania układu.
    gajdek419
    Level 18  
    W T25 występuja tylko sprężarki sterowane zewnętrznie tj z elektrozaworem.
    Sprawdzenie nalezy zacząć tak jak pisał @syrius32 ale również i to nie da 100% pewności, że sprężarka jest ok.
    Pomiar napięcia też do końca nie jest ok - najlepiej sprawdzić to oscyloskopem i wtedy wiadomo jakie jest wypełnienie (wyeliminujesz problem sterowania)
    Typ spręzarek w T25 to 5SE12 lub 5SER - niestety obie konstrukcjie posiadą wady fabryczne w postaci uszkodzenia wałków wewnatrz sprężarki czego na warsztacie nie sprawdzisz.
    robertjakim
    Level 14  
    dzięki za zainteresowanie ,
    ale z oscyloskopem to raczej się nie wybiorę do auta :) ( mam dostęp tylko do laboratoryjnego ) , ale wiem co masz na myśli . sprawdzę na razie podając 12V na zawór i zobaczę co będzie . nie wiem czy dziś dam radę , ale napiszę jak poszło .
    domex32
    Moderator of Cars
    Sprawdź na początek sprzęgło czy nie jest zerwane. Czy wirnik się obraca.