Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

jak zamienić prąd stały na zmienny

27 Maj 2005 13:44 3398 8
  • Poziom 10  
    potrzebuje zamienić 12V (stały prąd) lub 24 (stały prąd) V na 220V (prąd zmienny)

posiadam transformator króry zamieni mi z 24 V (zmienny) na 220 V (zmienny)

tylko teraz mam problem jak zamienić prąd stały np 12V na prąd zmienny np 12V

pomóżcie

jeżeli ktoś ma jakiś pomysł
    piszcie na maila
    toomaszzz(malpa)poczta.onet.pl
  • Poziom 39  
    Pierwsza propozycja przetwornica elektromaszynowa. Druga to zakup przetwornicy na elementach elektronicznych. Ale dobrze byłoby żebyś wiedział co chcesz. Coś o mocy, częstotliwości, czasie pracy itp.
  • Poziom 10  
    i tu jest problem z zakupem - potrzebuje zasilić ogrzewanie elektryczne - to jest około 1000W i to jest droga sprawa
  • Poziom 36  
    To nie lepiej i taniej będzie wykombinować ogrzewanie na 24V ? Albo przerobić istniejące.
  • Poziom 10  
    tylko że właśnie szukałem wszędzie i nie znalazłem elektrycznego ogrzewania na 24V

są ale na rope, gaz lub benzyne - a takiego nie chce bo kupiłem ostatnio używane za sporą kwote i mi się zapaliło i mało brakło a dzwig by się spalił

a nowe kosztuje kupe kasy
  • Pomocny dla użytkowników
    Drobny problemik:

Pwy≈Pwe

1000W=12V*Iwe z tego Iwe>=1000W/12V=83 i 1/3 A (większe równe bo trzeba jeszcze uwzględnić straty konwersji).

Czy ma Pan źródło 12V o takiej wydajności ?
  • Poziom 10  
    he - nie przemyslalem sprawy

mam tam też 24V ale i tak potrzeba by bylo ponad 40A

troche za dużo

ciezka sprawa
  • Poziom 23  
    Proponuję zakupić kawałek drutu oporowego (tak żeby miał kilka omów) jakiś wiatraczek do tego .. zamknąć w jakiejś obudowie i już ma Pan małą grzałke (coś w rodzju suszarki do włosów) ... tylko że dużej powieszchni tym się nie ogrzeje .. ale zawsze coś:-) ...pozdrowionka:-)
  • Poziom 42  
    Są gotowe nagrzewnice samochodowe w marketach - 150 W, z wiatraczkiem. Ale już jest po sezonie...

RoMan