Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Skoda Fabia 1.4 MPI - Jak odpalić kiedy immo miga - mam pin

07 Cze 2015 21:06 10764 8
  • Poziom 8  
    Witam
    Mam problem z immo. Czasami miga i muszę odczekać 15 - 30 minut aż zaskoczy.
    Przeczytałem gdzieś że można wpisać pin w liczniku i w ten sposób można odpalić autko.
    Czy ktoś może mi podpowiedzieć jak wpisać ten pin i odpalić autko ?
    Książkę serwisową zgubiłem i nie wiem czy tam była jakaś informacja na ten temat.
    PIN mam :)

Z góry dziękuję za informację.
  • Pomocny post
    Poziom 39  
    Pierwsze słyszę o tym by wpisywać PIN w Skodzie.
    Do sprawdzenia antena immo może poluzowaną masz wsuwkę bądź przesunął się w kluczyku transponder.
    Przydała by się diagnostyka by dowiedzieć się z czym konkretnie masz problem.
    Czy nie rozpoznaje transpondera czy np nie widzi anteny.
  • Pomocny post
    Moderator Samochody
    grafi_tg napisał:
    Przeczytałem gdzieś że można wpisać pin w liczniku i w ten sposób można odpalić autko.

Nie ma takiej możliwości, nie wierz w to.

Diagnostyka, potem naprawa, pin możesz mieć do radia.
  • Pomocny post
    Poziom 29  
    domex32 napisał:

Diagnostyka, potem naprawa, pin możesz mieć do radia.

Jak ma przywieszkę to pod zdrapką ma kod logujący do immo. Tylko po co mu jak nie ma czym wpisać, i co najważniejsze- po co wpisać, jak problem nie tam?
  • Poziom 8  
    Dzięki za informację i wyprowadzenie mnie z błędu.
    Rozebrałem obudowę kierownicy i poszukam ten anteny jutro.
    Mniej więcej w którym miejscu mogę na nią trafić ?
  • Poziom 39  
    Kolego daj auto do kogoś kto się zna skoro nie wiesz nawet gdzie jest antena od immo.
  • Poziom 30  
    No i jak ma to forum byc profesjonalne jak taka tu niewiedza.
    Oczywiscie ze jest mozliwosc "recznego" wpisania kodu w Skoda Fabia.

Robi sie to przyciskiem w liczniku. Po wlaczeniu zaplonu trzeba jednoczesnie wcisnac i obrócic w prawo przycisk zerowania przebiegu. Zamiast przebiegu wyswietlaja sie wtedy zera i wpisujemy kod obracajac pokretlo w liczniku. Po wpisaniu kolejnych cyfr potwierdzamy analigicznie jak na poczatku.

Auto pali.

Pozdrawiam.
  • Poziom 23  
    cardiag napisał:
    No i jak ma to forum byc profesjonalne jak taka tu niewiedza.
    Oczywiscie ze jest mozliwosc "recznego" wpisania kodu w Skoda Fabia.
    Robi sie to przyciskiem w liczniku. Po wlaczeniu zaplonu trzeba jednoczesnie wcisnac i obrócic w prawo przycisk zerowania przebiegu. Zamiast przebiegu wyswietlaja sie wtedy zera i wpisujemy kod obracajac pokretlo w liczniku. Po wpisaniu kolejnych cyfr potwierdzamy analigicznie jak na poczatku.
    Auto pali.
    .

Tak to jest jak się nie czyta instrukcji obsługi samochodu, strona 58. ;-)
    Ja dodam od siebie, że po wejściu w tryb wprowadzania kolejne cyfry zmienia się naciskając przycisk przebiegu dziennego i trzeba go przytrzymać min. 1 sekundę, a zmianę cyfry uzyskuje się poprzez przekręcenie w prawo też min. 1 sekunda.
    Zatwierdzenie to przekręcenie w prawo i wciśnięcie przycisku też na min. 1 s.
    Na stałe zaświeci się nam żółty samochodzik z kluczykiem co oznacza, że blokada immo jest nieaktywna. :-)
    W instrukcji nie napisali jak ponownie włączyć blokadę immobilizera :D