Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

subwoofer + wzmak

sloy8 27 May 2005 14:35 1506 2
    sloy8
    Level 16  
    witam

planuje sobie zrobic subwoofer, tylko nie wiem na jakim glosniku. Myslalem nad STX'em GDN-27-300-4-SC . Co o nim myslicie?? To 300W 4 ohm 270 mm glosnik. dla mnie wyglada supcio. heh . z obudowa sobie poradze i w ogole wszystkich zwiazanym z doborem wymiarow, bass-reflexu. Chodzi mi o typowy glosnik tak do 150zl ( malo kasy mi zostalo), aby mial dobry bass, gleboki, dynamiczny i czysty. :D Teraz cos na temat wzmacniacza. Dalbym podwojna koncowke na mostku TDA7294. Czy to dobry wybor?? Jesli macie jakies schematy jak zrobic przesuwnik fazy sinusoidalnej od 0 do 180 stopni to prosilbym o umieszczenie go tutaj. Z gory dziekuje.

A wiec:

Chcialbym sie dowiedziec, jaki jest najlepszy glosnik do 150zl taki jaki wymienilem wyzej, czy wzmacniacz na mostki TDA7294 bedzie dobry i czy posiada ktos schemat jak zrobic przesuwnik fazy od 0 do 180 stopni.
    Poleccie mi jakis dobry filtr do tego subwoofera. Aktywnego oczywiscie

Za wszystkie odpowiedzi z gory dziekuje

pozdrawiam Karol
    Tremolo
    Level 43  
    Z TDA uzyskasz głęboki bas, ale jak wsadzisz minimum kilkanaście tysięcy mikrofaradów na strone na monoblok. A Ten głośnik nie jest z tych, które najniżej schodzą, za to jest bardzo dynamiczny (ponad 90dB skutecznosci, ciężki).

przesuwnik fazy potrzebny Ci do mostkowania? czy do ustawiania wzmacniacza?
    Po za tym musisz zrobić filter...najlepiej aktywny
    sloy8
    Level 16  
    witam

chodzilo mi o regulacje fazy do ustawiania wzmacniacza. zrobie wzmaka na dwoch tda7294, zmostkuje je i podlacze pod suba. A filtr wlasnie bedzie aktywny, tylko jaki mi doradzacie??, aby byl dobrze dobrany do tego glosnika.

pzdr karol

Dodano po 44 [minuty]:

witam znalazlem schemat takiego przesuwnika fazy. co o nim mozecie powiedziec?? bedzie on dobry??