Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Żyrandol, VARIO-wofi, nr.prod:943310010000.

08 Cze 2015 02:17 714 8
  • Poziom 2  
    Witam, elektryk ze mnie żaden, więc szukam pomocy.
    Kupiłem żyrandol/plafon (wymieniony w temacie) i nijak nie wiem jak zabrać się za jego podpięcie. Z sufitu idą dwa przewody (stara jak świat instalacja).
    Pytanie, czy da się go podłączyć, tak by ten funkcjonował normalnie. Tzn są tutaj różne tryby koloru bodajże i inne śmieci. Wiem już z innych postów, że przy mojej instalacji nie da się zrobić tak, by działał żyrandol z opcją zaświecenia 2. z 3. żarówek (więc albo 3, albo wcale). Tylko nie wiem jak to się ma do mojego zakupu. Mam do niego pilota, więc nie jest konieczne włączanie go klasycznym "pstrykiem", o ile to coś w ogóle wnosi do sprawy.
    Przeczytałem już wiele postów podobnej treści, lecz rozwiązania dla mnie brak.
    Powinienem wziąć elektryka, ale utopiłem pieniądze w żyrandolu, więc jestem skazany na siebie i waszą pomoc. Czy niezbędna będzie wymiana instalacji?

Dodano po 1 [minuty]:

Proszę o przeniesienie tematu do odpowiedniego działu, mój błąd. Przepraszam za problem.
  • Poziom 23  
    wojtek19v3 napisał:
    Z sufitu idą dwa przewody
    Podłączyć żyrandol do tych przewodów .
    wojtek19v3 napisał:
    nie jest konieczne włączanie go klasycznym "pstrykiem"
    Klasyczny pstryk ma być w pozycji włączone.
    wojtek19v3 napisał:
    Mam do niego pilota
    Pilotem dokonać włączenia i powinno zaświecić żarówki.
  • Poziom 34  
    Jeśli chcesz go załączać pilotem to łącznik musisz mieć cały czas załączony.
  • Poziom 2  
    Chyba nie sprecyzowałem pytania.
    Czy podłączając go jedynie pod dwa kable starej instalacji on będzie działał normalnie? Bez problemów w zmianie barw oświetlenia i innych bzdur? I zapomniałem zapytać, czy potrzebuję do tego transformatora? Na opakowaniu pisze, że to LED. Kabli w samym żyrandolu jest tyle, ile lamp, więc w coś to muszę wpuścić żeby podłączyć do sieci, nie? Przepraszam za laiczne, z punktu widzenia elektryka, pytania, ale jestem zielony.
  • Specjalista elektryk
    A masz jakiś papierek w komplecie? Instrukcję albo cuś? Co tam jest napisane lub narysowane?
  • Poziom 2  
    No właśnie to jest najśmieszniejsze, bo nic tam nie ma. Jest karton, a w środku żyrandol i tylko żyrandol. Dlatego szukam pomocy.
  • Admin Elektroenergetyka
    Nawet nie wiemy w jakiej klasie ochronności jest owy żyrandol oraz Twojej instalacji. Zrób chociaż zdjęcie tabliczki znamionowej, żyrandola i wypustu.
    Oczekujesz porady, a nie jesteś w stanie udzielić żadnych informacji. My nie wróżki.
    Zwróć się do sklepu o przesłanie instrukcji obsługi - to obowiązek aby w zestawie była takowa.
  • Poziom 2  
    Dobrze, postaram się w.w. rzeczy tutaj podesłać. Powiem tylko, że wystarczy ewentualnie skopiować nr. produktu i wyszukać go w google. Na niemieckich, bo na niemieckich stronach, ale się znajdzie wszelkie informacje na jego temat. Po pracy i błogim śnie wklepię wszelkie info o ile będę w ogóle potrafił znaleźć coś o swojej instalacji.
  • Admin Elektroenergetyka
    wojtek19v3 napisał:
    Powiem tylko, że wystarczy ewentualnie skopiować nr. produktu i wyszukać go w google. Na niemieckich, bo na niemieckich stronach, ale się znajdzie wszelkie informacje na jego temat.

To nie jest w naszym, a Twoim interesie przedłożyć wszystkie dane. Nie my mamy problem...

wojtek19v3 napisał:

Po pracy i błogim śnie wklepię wszelkie info o ile będę w ogóle potrafił znaleźć coś o swojej instalacji.

Instalacja dwuprzewodowa nie wróży nic dobrego. Od układu sieci zależy, czy owy żyrandol możesz w ogóle zastosować. Układ zasilania sprawdzisz w umowie przyłączeniowej lub telefonując do lokalnego ZE.