Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Mazda 323F 2.0 TDI - Nie chcę odpalić po przekreceniu kluczyka nie reaguje

08 Cze 2015 07:48 1089 7
  • Poziom 2  
    Witam
    Mam problem z moją Mazdą od jakiegoś czasu ma problem z odpaleniem. Po przekręceniu kluczyka tak jakby auto się resetowało i jest taki odgłos trykania. Na popych odpala i czasami potem też ale dziś rano już nic nie dało rady. Akumulator podładowałem ale to nic nie dało za bardzo. Kontrolki, światła i reszta elektroniki działa bez zarzutu. Czy to wina akumulatora?
  • Poziom 36  
    Nie zaczynaj od gdybania, wejdź na www.mazdaspeed.pl i zobacz jak się odczytuje kody błędów (nie potrzeba do tego komputera), ja jak na razie wszystkie błędy (czujniki ABS, osprzęt pompy wtryskowej, inne) w swojej 626 2.0D odczytałem bezproblemowo.
  • Poziom 42  
    emief napisał:
    jakby auto się resetowało
    Co to znaczy ? napisz dokładnie.
    emief napisał:
    Czy to wina akumulatora?
    Oczywiście, zrób pomiary napięcia, bez i z zapalonym silnikiem.
    Do sprawdzenia również rozrusznik.
  • Poziom 2  
    Kontrolki ok i wszystko reszta też. Po przekręceniu kluczyka zegar przygasał, ale nic nie kręciło.
  • Moderator Samochody
    cirrostrato napisał:
    Nie zaczynaj od gdybania, wejdź na www.mazdaspeed.pl i zobacz jak się odczytuje kody błędów (nie potrzeba do tego komputera), ja jak na razie wszystkie błędy (czujniki ABS, osprzęt pompy wtryskowej, inne) w swojej 626 2.0D odczytałem bezproblemowo.

A w kodach błędów będzie zapisana informacja o zaśniedziałej klemie plusowej? Porada godna ostrzeżenia.
  • Poziom 28  
    Akumulator do sprawdzenia i połączenia + i masa
  • Poziom 36  
    robokop napisał:
    cirrostrato napisał:

A w kodach błędów będzie zapisana informacja o zaśniedziałej klemie plusowej? Porada godna ostrzeżenia.
    Przepraszam, naiwnie założyłem, że jakiś minimalny poziom dbania o stan samochodu jest zachowany.